דברים שאתם עושים כל יום וגורמים לעור שלכם להיראות מבוגר יותר בעשור

כולנו יודעים, שכדי להיות בריאים וצעירים חשוב לאכול נכון ולעשות ספורט. בדרך כלל רואים את התוצאה מהר מאד. אבל חשוב לזכור שמצב העור שלנו מעיד לא רק על אורח חיים בריא או לא אלא גם על דברים קטנים שהופכים להרגלים ובהתחלה אפילו נראים לא מזיקים כלל וכלל.

שימו לב ל-10 הרגלים אלה, אשר בפועל משפיעים לשלילה על העור שלנו.

 

1. תנוחת שינה

כאשר אתם ישנים על הבטן, הראש מסובב הצידה וזה גורם להתכווצות שרירי הצוואר והכתפיים וגם לאספקת דם לקויה למוח. שקיות מתחת לעיניים ובצקת של הפנים – עוד תוצר לא נעים של תנוחה זו. השתדלו לישון על הגב או על צד, אבל לא כל הזמן. אותה תנוחה עלולה לשנות את מתאר הפנים.

עוד הרגל חשוב – בחירת הכרית. אם אתם ישנים על כרית גבוהה מדי, זה מפריע לזרימת הדם ויוצר קמטים מיותרים על הצוואר. בחרו את הכרית כך שהצוואר בזמן שינה יהיה ישר והסנטר לא ייתקע בבית החזה.

f1.jpg©adme

 

2. התעלמות ממשקפי שמש

הגנה על העור בפני השמש – תנאי הכרחי לעור בריא. חוץ מזה, עור סביב העיניים מאד דק ובקלות ייווצרו עליו קמטים כאשר אנחנו ממצמצות בעיניים בעור שמש. לכן מאד חשוב ללכת במשקפי שמש בימי שמש גם בקיץ וגם בחורף.

f2.jpg©adme

 

3. אוכל

אם ללעוס רק בצד אחד, זה יכול לגרום לאסימטריה של הפנים. מצד אחד השרירים נחלשים ומצד שני נמצאים בעבודה מתמדת.

f3.jpg©adme

 

4. שיחות טלפון

כאשר אנחנו מדברים בטלפון תוך כדי שאנחנו מחזיקים את המכשיר בין אוזן לכתף, אנחנו יוצרים קמטים וקפלים על הצוואר וגורמים ללחי לנו לצנוח. אם אתם מדברים בטלפון לעתים קרובות, תעדיפו אוזנייה או רמקול.

f4.jpg©adme

 

5. שימוש בטאבלט או סמארטפון

בדרך כלל אנחנו מחזיקים טאבלט או סמארטפון כך שהראש תמיד עם הפנים מופנות למטה. זה יכול לגרום לנפיחות באזור העיניים ו"צוואר הצב" – עור מידלדל וקמטים. נסו לא להוריד ראש כל הזמן למטה כאשר אתם כותבים משהו או מדפדפים בפיד מהטלפון.

f5.jpg©adme

 

6. הרגל להשעין פנים על היד

אם אתם יושבים ליד המחשב או קוראים עם יד שתומכת בפנים, נסו לעשות זאת לעתים רחוקות יותר. במצב כזה העור הופך לפחות גמיש, צונח ויוצר קמטים מוקדמים.

f6.jpg©adme

 

7. RESTING BITCH FACE

עצבות מובילה למימיקה מזיקה של הפנים שלנו: גבות מכונסות, שפתיים כווצות, שרירי פנים מתוחים. כאשר אנחנו מרגישים שהפנים שלנו קודרות, כדאי לנסות לדמיין איך מזיזים את האוזניים אחורה בלי לגעת בהם. נשמע מצחיק אבל זה עוזר, אי אפשר בו זמנית לקמט את המצח ולנסות "למשוך" את עצמך באוזניים.

f7.jpg©adme

 

8. מקלחת

ידוע שמקלחת חמה מרגיעה, אבל אם עושים כאלה לעתים קרובות ולהרבה זמן, זה משפיע על העור – השכבה העליונה נפגעת וזה גורם ליובש וקילופי העור. לכן השתדלו לא להגזים עם מים חמים במקלחת.

f8.png©adme

 

9. שימוש במזגן

מזגנים מייבשים את האוויר, כתוצאה גם העור הופך ליבש יותר ונוטה לסדקים. לכן אל תשכחו להשתמש בקרם לחות ואל תסמכו על המזגנים כל הזמן.

f9.jpg©adme

 

10. בחירה של ציפית

מצעים מכותנה – עניין שבשגרה, אבל ציפית מכותנה יכולה לפגוע בעור ולגרום לקמטים, במיוחד אם אתם ישנים על הצד או כל הזמן מסתובבים בשינה – הפנים שלכם משתפשפים על הכרית. עדיף לנסות ציפיות ממשי או סאטן, כי הן משפשפות את העור פחות. אל תשכחו להחליף ציפיות לעתים קרובות – עליהן מצטברים תאי עור מתים וחיידקים – וזה ימנע הופעה של פריחה וגירוי בעור.

f91.png©adme