12 דברים שלא שמתם לב אליהם בסדרה "חברים"

הסדרה הדגולה הסתיימה לפני 13 שנה, ואנחנו לא מפסיקים פעם אחרי פעם לצפות בשידורים החוזרים שלה. אבל יש גם פרטים כל כך קטנים שאפילו המעריצים הכי גדולים של הסדרה לא שמו לב אליהם. הנה כמה מהם.

 

1. הספה המפורסמת בבית קפה הייתה פנויה לא במקרה

בכל פעם כשהחברים היו מגיעים לסנטרל פרק, הספה הכתומה תמיד הייתה פנויה. בפרקים הראשונים על השולחן תמיד עומד השלט "שמור". בהמשך, ככל הנראה, נהיה ברור מי יושב על הספה והשלט נעלם.

a1.jpg©adme

 

2. בפרק הראשון מוניקה הכירה לרייצ'ל את צ'נדלר, אף על פי שהם מכירים

בפרק הראשון רייצ'ל בורחת מהחתונה של עצמה ומגיעה לבית קפה. מוניקה מכירה לה את ג'ואי, פיבי וצ'נדלר. אבל, תודות לפלאשבקים בהמשך הסדרה, אנחנו מבינים שרייצ'ל וצ'נדלר מכירים טוב עוד מגיל ההתבגרות כי צ'נדלר היה החבר של רוס בקולג'.

a2.jpg©adme

a3.jpg©adme

 

3. במקום העבודה של מוניקה הייתה צנצנת קנסות

מוניקה ידועה בקשיחות שלה לעובדים אחרים – רוב הסיכויים זאת הסיבה שיש לה צנצנת קנסות. בכל פעם אחרי היא צועקת על אף אחד, היא שמה לתוכה דולר. רואים שהצנצנת מלאה, כך שנראה שמוניקה לא כל כך יודעת להתאפק.

a4.jpg©adme

 

4. החלון הקסום

במטבח בדירה של מוניקה יש חלון, אבל לא כולם שמו לב שזה חלון הקסם. הנוף מאחורי החלון תמיד משתנה: או שזה קיר לבנים סמוך, או בניינים שעומדים רחוק. אגב, מיקום החלון גם לא ממש מתאים בשביל הדירות האלה, אבל ברור רק דבר אחד: זה הפך את המטבח לנעים וכיפי עוד יותר.

a5.jpg©adme

a6.jpg©adme

 

5. על השלט בדירה של צ'נדלר וג'ואי כל הזמן מופיעים מסרים מצחיקים

בדירה של ג'ואי וצ'נדלר על הדלת תלוי שלט כדי להשאיר הודעות. יוצרי הסדרה מדי פעם היו משאירים שם מסרים – הציורים התחלפו בכל פרק ואפילו כמה פעמים תוך כדי הפרק. למשל, כאשר צ'נדלר ומוניקה הודיעו לאחרים שהם יוצאים, על השלט הופיע ציור של לב עם אותיות השם שלהם. כמו כן, צ'נדלר היה כותב לגו'אי תזכורות על אודישנים או להתקשר לבחורה כזאת או אחרת.

a7.jpg©adme

 

6. באחד הפרקים שם משפחה של כל אחד מהשחקנים השתנתה

בפרק הראשון בעונה ה-6 בכתוביות בתחילת הפרק ליד שם משפחתו של כל אחד מהשחקנים נוסף שם משפחה נוסף "ארקט", כתזכורת לחתונה של קורטני קוקס (מוניקה) שהתחתנה עם דויד ארקט.

a8.jpg©adme

 

7. בלבול עם יום הולדת של רוס

כל שאר החברים חוגגים ימי הולדת ומתבגרים ורק רוס תמיד נשאר צעיר לנצח. אחרת איך להסביר שבעונה 3, 4, 5 הוא תמיד בן 29? גם עם תאריך הלידה היה בלבול – לפעמים הוא טוען שנולד בדצמבר ולפעמים מסביר שיום הולדתו 18 לאוקטובר.

a9.jpg©adme

 

8. חברים כמעט אף פעם לא צוחקים על הבדיחות של צ'נדלר

מאד קשה לא לצחוק על הבדיחות של צ'נדלר, רובן פשוט מדהימות. כך חושבים כולם מסביב, פרט לחברים עצמם. הם כמעט אף פעם לא צוחקים מהבדיחות שלו, אבל יש לזה הסבר, רוב הסיכויים שיוצרי הסדרה לא רצו להפסיק את מהלך הסדרה ע"י צחוקים. לא פייר, אבל אין מה לעשות.

a91.jpg©adme

 

9. המיילדת והסוכנת של ג'ואי – זו אותה שחקנית

זוכרים את אסטל, הסוכנת המעשנת של ג'ואי? בסדרה יש לה עוד תפקיד, של המיילדת בלידה של קרול, הגרושה של רוס.

a92.jpg©adme

a93.jpg©adme

 

10. זווית צילום לא רגילה

בפרק בו צ'נדלר מנסה לפתוח את הדלת למחסן הסודי של מוניקה, מראים לנו את הדירה מזווית לא רגילה. מהצד הזה התקיימו הצילומים ועמד הצוות של הסט, לכן פריים זה נחשב למאד ייחודי.

a94.jpg©adme

 

11. שמלות מזויפות

זוכרים את הפרק כשמוניקה רצתה למדוד את שמלת החתונה של אמילי ולאחר מכן שכנעה את פיבי ואת רייצ'ל לארח לה חברה וגם ללבוש שמלות חתונה? אגב, ביום החתונה השמלה של אמילי הייתה קצת שונה וגם השמלה שלבשה רייצ'ל הייתה מאד דומה לזו איתה היא ברחה מבארי בעונה הראשונה.

 

a96.jpg©adme

a95.jpg©adme

 

12. קורטני קוקס הייתה בהריון כאשר צילמו את העונה האחרונה

את ההריון של פיבי בעונה ה-3 המציאו כדי להסתיר את ההריון של ליסה קודרו. כאשר בעונה האחרונה נכנסה להריון קורטני קוקס, זה כבר סיבך את העניינים. לפי התסריט, מוניקה וצ'נדלר לא יכולים להביא ילדים ולכן מאמצים תאומים. השחקנית הסתובבה בבגדים חופשיים אבל בכמה מהפרקים ראו את הבטן שלה טוב מאד.

a97.jpg©adme