11 דברים שרק אנשים מיוחדים יכולים לעשות

לכל בן אדם יש קוי אופי המיוחדים רק לו, שאם הם קיימים אצל אנשים אחרים, זה עדיין שונה מאדם לאדם. אבל גם לגוף שלנו יכולות להיות תכונות ייחודיות. קבלו 11 כאלה.

 

לשון גמישה

כדי להצליח לקפל ככה את הלשון, היא צריכה להיות ארוכה וגמישה מאד. פרט לגנטיקה, משפיעה על כך גם הסביבה. כך, לשון גמישה מאד ישנה אצל אינדיאנים אמריקאים. החוקרים טוענים שזה קשור לייחודיות השפה שלהם.

גמישות הלשון יכולה להיות שונה ואפילו עשו על כך מחקר. כך, למשל, לעגל את הלשון יכולים 63% מהנחקרים, לקפל אותה באמצע – 14% ואילו לעשות עם הלשון 2 קיפולים בו זמנית הצליחו פחות מ-1%.

r1.jpg©adme

 

אוזניים זזות

היום להזיז אוזן אחת יכולים בערך 22% מהאנשים, את שתי האוזניים – לא יותר מ-18%. אבל זה לא היה ככה תמיד. האבות הקדמונים שלנו ידעו לבצע עם האוזניים דברים מאד מפציעים. כל העניין הוא שהשריר האחראי על תנועתיות האוזן פעם היה מפותח אבל במהלך האבולוציה התנוון בגלל היעדר צורך.

r2.jpg©adme

 

יכולת להזיז בהונות רגליים כל אחת בנפרד

כמה שלא תנסו, אי אפשר להזיז בנפרד עם כל אחת מבהונות הרגליים. הכל בגלל שהשרירים הנפרדים קיימים רק בבוהן הגדולה ביותר ובבוהן הקטנה ביותר, כל השאר מופעלות על ידי אותו שרירי. להזיז בנפרד את הבוהן הגדולה זו לא בעיה, אבל לעשות זאת רק עם הבוהן הקטנה יכולים מעטים מאד.

דרך אגב, אומרים שגברים שיודעים להזיז את הבוהן הקטנה בנפרד מאצבעות אחרות, כל כך מקפידים על חופש אישי שהחוקרים לא ממליצים להתחתן איתם.

r3.jpg©adme

 

יכולת לגעת עם הלשון במרפק

יכולת זאת קיימת רק אצל לא יותר מ-1% של אנשים על כדור הארץ. כדי לעזות את הטריק, צריך שהזרוע שלכם תהיה קצרה והלשון ארוכה. אבל גם אם שני התנאים האלה מתקיימים, צריך גם גמישות טובה ורצון אדיר.

r4.jpg©adme

 

דיאסטמה

דיאסטמה, או רווח בין שיניים קדמיות קיים אצל כ-20% מהאנשים ורופאי שיניים טוענים שמדובר באנומליה הדורשת התערבות רפואית. אבל דווקא אותם אנשים, ביניהם לא מעט סלבס, חושבים שדווקא מדובר במשהו ייחודי.

r5.jpg©adme

 

יכולת להרים גבה אחת בלבד

יכולת זו תלויה בכך עד כמה מפותחים שרירי הפנים של אותו אדם. מעניין שיכולת זו מילדות בדרך כלל קיימת אצל אנשים שיודעים להזיז את האוזניים. מדענים טוענים שפעם אנשים יכלו להזיז גבות כל אחת בנפרד ללא בעיה, כמו שעכשיו עשים זנים מסוימים של קופים.

r6.jpg©adme

 

גומות חן על הלחיים

גומות לחיים שיש בערך ל-25% מהאנשים זה דפקט במבנה של שריר עצם הלחי. לאנשים עם גומות לחיים חתיכה קטנה של שריר נדבקת ללחי ובחיוך החלק הזה נמשך פנימה. במיוחד רואים את גומות החן כאשר הלחיים קצת תפוחות, כי שכבת שומן גורמת להן להיראות ברורות יותר.

r7.jpg©adme

 

חריר מעל האוזניים

עם חור קטן מעלה האוזן נולדים בערך 5% מתושבי כדור הארץ. מעניין שבארה"ב יש פחות מאחוז אחד מאנשים כאלה ואילו באסיה מדובר בערך ב-10% מהתינוקות הנולדים. המדענים לא בטוחים, אבל חלק מהם טוענים שהחור הזה הוא שאריות של זימי דגים.

r8.jpg©adme

 

אגודל עקום

אגודל של טרמפיסט – כך נקראת התופעה בה החלק העליון של האגודל על היד יכול להתכופף בזווית של 90 מעלות בכיוון המורחק מכף היד. גמישות יתר של אגודל תלויה בגן מסוים שכך גם נקרא "גן גמישות יתר של האגודל". זה עובר בתורשה  וקיים אצל כ-25% מהאנשים.

r9.jpg©adme

 

גיד חסר

חברו את כל אצבעות היד יחד ואמצו את פרק כף היד. אם לא בולט גיד מהצד הפנימי, אז אתם שייכים ל-14% מהאנשים שאין להם שריר כף יד ארוך. מדובר בגיד רודימנטרי, כלומר כזה שהצורך בו נעלם בתהליך אבולוציוני. מומחים טוענים שהיעדר חלק זה בגוף לא משפיע על חוזק האחיזה או פעולות שונות של היד.

r12.png©adme

 

גבעת דרווין

חידוד קטן על האוזן מבחוץ או מבפנים נקרא "גבעת דרווין" דרווין עצמו טען שהבליטה הזאת תוצאה של זה שפעם האוזניים של האנשים היו מחודדות. חושבים שבעלי יכולת זו (לא יותר מ-10% מכלל אוכלוסיית כדור הארץ) מסוגלים לזהות צלילים בתדר גבוה, מזהים קולות הרבה יותר טוב מאחרים ויכולים לשמוע צלילים מסוימים אפילו במקומות מאד רועשים.

r91.jpg©adme