9 סימנים של חוסר איזון הורמונלי שפוגעים במראה החיצוני שלנו

דברים רבים בגוף שלנו תלויים בהפרשה של הורמונים. הם מסוגלים לא רק לנהל אותנו, אלא גם משחקים תפקיד מאד חשוב במראה החיצוני שלנו.

האם לפי בעיות במראה החיצוני אפשר לגלות משהו על חוסר איזון הורמונלי. אם גיליתם כמה כאלה אצלכם, כדאי מיד לפנות לרופא.

 

אקנה

פצעונים על העור בדרך כלל מעידים על טיפוח לא נכון של עור, תזונה לא מאוזנת או על התקופה לפני המחזור החודשים. אל אם אקנה הפך להיות לקבוע בלי קשר לגורמים מסוימים, העניין ברוב המקרים – הורמונלי

f1.jpg©adme

 

משקל עודף

יש אנשים שמורידים משקל עודף בקלות ויש כאלה שממשיכים להשמין, אפילו כאשר הם לא אוכלים כמעט ועושים מלא ספורט. סיבה לחוסר צדק שכזה – בעיות הורמונליות.

דרך אגב, חוסר איזון הורמונלי מפריע לא רק להרזות אלא גם להשמין.

f2.png©adme

 

מראה עייף

חוסר איזון הורמונלי לעתים קרובות הופך לסיבה לשינה גרועה. אבל גם אנשים שישנים שמונה שעות ביממה יכולים להיראות עייפים. במקרים רבים מדובר בעודף פרוגסטרון. אפשר לדעת כמה פרוגסטרון יש בדם אם עושים בדיקות דם ייעודיות.

f3.jpg©adme

 

הזעה מוגברת

הזעה מוגברת לא תמיד קשורה להפרעות הורמונליות. אבל חשוב לבדוק הורמונים אם עודף זיעה מלווה בתחושת חום וחנק.

f4.jpg©adme

 

עיגולים שחורים מתחת לעיניים

שום מייק אפ לא יכול לעזור לך להיפטר מהעיגולים השחורים מתחת לעינייים אם ישנתם פחות מ-3 שעות. כאשר מדובר בחוסר איזון הורמונלי – השינה היא בהחלט תענוג.

נדודי שינה כרוניים יכולים להיות צואה של ירידה בטסטוסטרון אצל גברים ופרוגסטרון אצל נשים.

f5.jpg©adme

 

דיכאון

דיכאון גם הוא יכול להיות תסמין של חוסר איזון הורמונלי. לנשים תקופות כאלה נחשבות לטבעיות לקראת תחילת המחזור החודשים, בזמן ההריון וגיל המעבר.

התקפי עצבות תכופים יותר אמורים להיות סיבה לפנייה לאנדוקרינולוג.

f6.jpg©adme

 

שינוי צורה של שדיים אצל נשים

צפיפות רקמות השדר יורדת כאשר אין מספיק אסטרוגן בגוף. עודף הורמון זה יכול לגרום לגושים ברקמת השד. כך אם השדיים שלך ללא כל סיבה איבדו מצפיפותן, או להיפך התפתחו בהם גושים, אל תדחו ביקור אצל הרופא.

f7.png©adme

 

נשירת שיער

אם אפילו השמפו הטוב ביותר לא יכול לעזור לכם לצמצם את הנשירה, כדאי לבדוק את ההורמונים.

f8.jpg©adme

 

שיעור יתר אצל נשים

בזמן שנשים מסוימות נלחמות עם נשירת השיער, אחרות מחפשות דרכים להיפטר ממנו.

הופעה של שיער כהה באזור החזה, הפנים, גב כף היד ואזורים אחרים שלא אופייניים לכך אצל נשים יכולה להעיד על הפרעות קשות בהרכב ההורמונלי.

f9.jpg©adme

 

איך לסדר את ההורמונים?

ההרכב ההורמונלי של הגוף שלנו מאד עדין ומאד קל להרוס אותו. חוסר איזון יכול להיות טבעי, הקשור לשינויים מסוימים בגוף או בסביבתו. מצד שני, הוא יכול להעיד גם על פעילות לא תקינה של בלוטות המפרישות הורמונים. את הסיבה המדויקת אפשר לבדוק אצל רופא-אנדוקרינולוג. הוא גם יקבע טיפול שיסייע להחזיר את האיזון.