מה מחסור ביחסי מין עושה לנו?

התנזרות מיחסים לא גורמת נזק משמעותי לגוף שלנו, אבל במקרים רבים הסיבה לכך היא בעיות זוגיות ותפיסת חיים שלילית. במקרים כאלה "הרעבה" כזאת עלולה להפוך לדיכאון וחוסר שביעות רצון מעצמך.

צפו: מה מחסור ביחסי מין עושה לנו?

יחסי מין זה כמו הדובדבן שבקצפת. רבים מאיתנו לא יסכימו להתנזר ממנו מרצונם החופשי. יחסי מין גורמים לחיים שלנו להיות נעימים ובריאים יותר מהרבה מאד סיבות. האם אפשר לטעון שההתנזרות מיחסי מין בגלל משהו זה בוודאות לא בריא?

לא בדיוק, כך  טוענים המומחים. בכל מקרה, פיזיולוגית. החדשות הטובות הן שלא תמותו מזה ורוב הסיכויים שלא יהיו לכך השלכות שליליות, כמו סרטן או מחלות לב. להבדיל מהאוכל – יחסי מין זה לא משהו נחוץ בחיים שלנו.

 

 

מצד שני, התנזרות ארוכה יכולה להפוך לחולנית מבחינה נפשית – כאשר אתם רוצים יחסי מין אבל לא יכולים או לא מסוגלים לעשות אותו. כובד התשוקה המדוכאת יחד עם תשוקה מינית יוצרים מעגל מכושף. מחקרים ראים שאנשים ששומרים על הבתולין עד גיל מאוחר (עשרים פלוס ואף שלושים) נוטים לפתח הפרעות חרדה.

התרבות שלנו מעניקה משמעות רבה ליכולת שלנו למשוך תשומת לב. אם לא תמצאו אישור לכך שמישהו חושק בכם, זה יכול להשפיע על הערך העצמי המיני שלכם. זה חשוב במיוחד בשביל הגברים. ככל שהם נמנעים יותר מיחסי מין, כך גדל חוסר הביטחון שלהם.

עוד השלכות לא נעימות של התנזרות מיחסי מין – חוסר שביעות רצון מיני וירידה בליבידו. אם אתם נמנעים מיחסי מין בגלל בעיות לא פתורות ביחסים, הקרבה שלכם לבן או בת הזוג יכולה להיעלם והרגשות שלכם – להיפגע מהיעדר של רוך ואינטימיות.

במקרים מסוימים התנזרות מיחסי מין יכולה להשפיע על הדרך בה בן אדם מגיב לגירוי מיני. המוח שלנו הוא איבר מין הכי משמעותי. הוא זה מעורר את כל התחושות המיניות שלנו. התרבות, החברה והמשפחה מכריחות בדרך כלל גברים ונשים לדכא את היצר המיני שלהם מה יכול לפגוע בהתפתחות של זהות מינית וליצור אצל בן אדם ממש סלידה מיחסי מין.

בסופו של דבר, הכל תלוי במה שהייתה הסיבה להתנזרות מיחסי מין. אגב, התנזרות מיחסי מין מרצון לתקופה מסוימת יכול לעזור לנשים, למשל, להכיר את עצמן יותר. זה חשוב במיוחד לנשים שלעולם לא חוו אורגזמה במהלך יחסי מין. אחרי שנשים אלה לומדות לאונן בלי לחץ או ציפיות מוגזמות, הם מצליחות להבין את הרצונות שלהן טוב יותר.

יחסי מין בזוג חשוב לא רק לבד, הוא יוצר תחושת קרבה רגשית והיקשרות. לכן, אם ירד לכם חשק, כדאי לחשוב מדוע זה קרה. אפשר כמובן לשוחח עם בן הזוג בנושא ואם צריך לפנות למומחה.