אילו דברים אסור לבקש מבן הזוג?

לא משנה כמה קרובים אנחנו לבן או בת הזוג שלנו, חשוב להציב גבולות שישמרו הן על הפרטיות שלנו והן על מערכת היחסים שלנו. הנה מספר דברים שבן או בת הזוג שלכם לא צריכים לדרוש מכם.

 

via GIPHY

 

אף אחד מבני הזוג לא יכול לבקש מהצד השני להתעלם מאלימות מכל סוג שהיא. אסור גם לבקש מהצד הנפגע להודות שהוא גרם להתפרצות, הרי מדובר בהתנערות מאחריות. במערכת יחסים בריאה כל אחד מבני הזוג אחראי לפעולות, מחשבות ורגשות שלו.

אסור לבקש מבן הזוג להתרחק מהמשפחה והחברים. אם צד אחד במערכת היחסים מנסה להרחיק את הצד השני מקרוביו, מדובר באלימות רגשית. כל אחד מחליט לעצמו כמה זמן הוא מקדיש לתקשורת עם מי מקרוביו.

במערכת יחסים תומכת ומחזקת כל אחד שמח בשביל הצד השני וגאה בהישגיו. אם בן או בת הזוג מתעצבנים כשאתם מספרים על ההישג שלכם, מדובר בביטחון עצמי נמוך. לא יכול לקרות מצב שאחד מבני הזוג לא מרגיש בנוח לספר על משהו טוב שקרה לו.

התקציב המשפחתי נמצא באחריותם של שני בני הזוג. אם אחד מבני הזוג מחליט שלצד השני תהיה הגבלה כלשהי בקבלת החלטות פיננסיות, מדובר בהיעדר כבוד הדדי. מה גם שהצד שלא מקבל גישה לכסף המשפחתי, הופך להיות תלוי בצד השני.

כשאנחנו נכנסים למערכת היחסים, אנחנו מצפים שיקבלו אותנו עם הערכים והדעות שלנו. אם למען שלום בית דורשים מכם לוותר על הדברים החשובים לכם, מדובר בבעיה רצינית ואיום ממשי על היחסים שלכם.

אתם לא צריכים לתווך בין אהובכם למישהו אחר שיש לו בעיה אתו, בין אם זה הוריו, חבריו או מנהליו. כשאתם הופכים לצד שלישי ביחסים של השניים, אתם מסירים אחריות מהגיבורים הראשיים במערכה ומאפשרים להם להטיל עליכם את האחריות על כל מה שנאמר או לא נאמר.