10 דברים שכדאי לכם לזכור אם אתם רוצים לשמור על זוגיות טובה גם השנה

גם אם יש לכם אהבה נפלאה, על מנת לשמור על זוגיות טובה צריך לזכור שמעבר לניצוצות וההתאהבות הראשונית, צריך גם קצת  לתחזק אותה. לכן אספנו עבורכם 10 דברים שחשוב לכם לזכור, על מנת לייצר לעצמכם זוגיות טובה ולשמור עליה גם בשנה החדשה.

 

via GIPHY

 

1. אל תפחדו להיות עצמכם

מי שמתאהב או התאהב בכם, עשה זאת אך ורק בגלל מי שאתם. אז אל תפחדו להיות שונים ואל תנסו להיות מושלמים. תאפשרו לבני הזוג שלכם לראות את כל כולכם, כולל כל השיגעונות והשטויות שייחודיים אך ורק לכם. אל תנסו להתאים את הזוגיות שלכם לאיזושהי משבצת או שבלונה, כי הזוגיות שמתאימה ונכונה לכם אחת ויחידה.

 

2. תרגישו את מי שמולכם

גם אם בני הזוג שלכם מתקשים בדרך או עושים טעויות, תמיד תזכרו שאסור לכם לשפוט אותם. תעניקו למי שמולכם את מלוא תשומת הלב, החיבה והאהבה שהייתם רוצים לקבל בעצמכם ותזכרו שזוגיות טובה "נמדדת" לא רק בזמנים הקלים, אלא דווקא ברגעים היותר מורכבים. תזכרו שחיבוק או מילה טובה, יכולה לכולל פלאים למצב של בני הזוג שלכם, במיוחד כשזה מגיע מכם.

 

3. תקשורת היא המפתח

לפעמים כשאנחנו נמצאים בזוגיות ארוכה, אנחנו נשאבים ליום יום ושוכחים לתקשר. תזכרו שתקשורת היא אחד המפתחות המרכזיים לזוגיות טובה ובריאה ותזכרו לומר לבני הזוג שלכם מה אתם מרגישים, לטוב וגם לרע.

 

4. תהיו נאמנים לאחר ולעצמכם

להיות נאמנים לבני הזוג שלכם, נשמע לנו משהו הכרחי על מנת לשמור על מערכת יחסית טובה ואוהבת,  אבל חוץ מזה חשוב שתזכרו להיות נאמנים לעצמכם. לפעמים האהבה מסחררת אותנו כל כך שאנחנו שוכחים לרגע מי אנחנו ובמה אנחנו מאמינים. על מנת לשמור על זוגיות טובה, חשוב שתישארו נאמנים לעצמכם, תוך כדי שאתם מפנים בתוככם מקום לצד השני.

 

5. תהיו אמיתיים

בתחילת מערכת יחסית אנשים כל כך רוצים שזה יצליח, שלפעמים הם מסלפים קצת את האמת. אם אתם רוצים שהזוגיות שלכם תהיה באמת טובה, חשוב שתזכרו להיות כנים ואמיתיים כבר מהרגע הראשון. כי זוגיות שנבנית על שקרים או חצאי אמיתות, לא יכולה להיות שלמה.

 

6. תדאגו להקדיש זמן לזוגיות שלכם

היום יום המעייף והעמוס של רובנו, לא תמיד משאיר לנו מספיק זמן אותו אנחנו אמורים להקדיש לזוגיות שלנו. תדאגו להקדיש זמן זוגי יומי או שבועי שיעזור לכם לשמר על הקשר שלכם, על מנת שתוכלו לשמר את הזוגיות שלכם בצורה הכי טובה.

 

7. תזכרו שזוגיות טובה זה ממש לא מובן מאליו

גם אם אתם נמצאים בזוגיות ארוכה ויציבה, אסור לכם אף פעם להתייחס אל בני הזוג שלכם כדבר מובן מאליו. תזכרו שהאהבה שלכם היא אחד הדברים הכי יקרים בהם זכיתם בחייכם ואתם צריכים לזכור להודות על כך. העריכו את בני הזוג שלכם והוקירו את האהבה והשפע שהם מכניסים לחייכם.

 

8. לפעמים חשוב לוותר

ריבים וויכוחים הם חלק בלתי נפרד מזוגיות, אבל הם ממש לא חייבים למלא אותה. אל תבזבזו יותר מדי זמן ואנרגיה במריבות טיפשיות, תדאגו לסלוח או להגיד סליחה שצריך ואל תתנו לכל ויכוח קטן או מילה שלא במקום, להפוך למריבה אחת  גדולה.

 

9. תנסו לחדש כל פעם קצת

בין אם אתם נמצאים בזוגיות חדשה או לחלופין נמצאים במערכת יחסים ארוכה, תזכרו שתמיד חשוב לחדש ולהפתיע, זה יעשה לזוגיות שלכם רק טוב.

 

10. תאמינו שהאהבה שלכם היא באמת טובה

אל תנסו למצוא סיבות שטותיות לכך שזה לא זה, תאמינו שמה שמרגיש לכם טוב בלב, הוא כנראה הדבר הכי נכון ומדויק עבורכם. אין דבר כזה אהבה או זוגיות מושלמת, אבל יש דבר כזה אהבה וזוגיות טובה ונכונה, במיוחד עבורכם.

 

לכבוד השנה החדשה תתייחסו אל הזוגיות שלכם כדבר המקודש שהיא, תזכרו להשקות ולטפח אותה, בשביל שהיא תמיד תפרח ותמלא לכם את הלב.