6 דברים שכולנו עושים ביום יום שמסכנים אותנו

כולנו חיים את החיים הרגילים שלנו ולא חושבים כל כך שצרות יכולות לקרות לנו בכל מקום ובכל רגע. קחו כמה דקות לקרוא על אמצעי זהירות שלא ידרשו מכם השקעה מיוחדת, אבל יעזרו לכם למנוע סכנה.

 

1. שימוש בשימורים ביתיים

רבים מאיתנו אוהבים להכין שימורים בבית – חמוצים, ריבות ואפילו נקניקים או דג. חלק מהמוצרים האלה יכולים להכיל בוטולוקטוקסין. הוא גורם לבוטוליזם, מחלה זיהומית-מרעילה. חיידקי בוטוליזם בדרך כלל נמצאים בתוך האדמה וממנה מגיעים למעיים של בעלי חיים, ציפורים או דגים. כל מה שמלוכלך ע"י אדמה ואולי צואה של בעלי חיים – בשר, דגים, פטריות, ירקות, פירות ופירות יער – כל אלה מסוכנים מאד.

אחד המקומות בהם החיידקים האלה מאד פעילים – אריזת ואקום, מוצרים מעושנים עם קליפה. מדובר ברעל מאד עוצמתי, אבל הוא מנוטרל בקלות בעזרת חום. לפני האכילה מומלץ להרתיח, לבשל או לפחות לחמם את האוכל המשומר לטמפרטורה של 40-50 מעלות.

s1.png©adme

 

2. תשלום במזומן

אז נכון שאם אנחנו מתנהלים על בסיס מזומן, זה עושה טוב לארנק שלנו, אבל מסתבר ששטרות כסף מכילים אלפי וירוסים וחיידקים, בין היתר, של שחפת, דלקת ריאות, הפטיטיס, סלמונלה, דיזנטריה ושפעת. בגלל העברה מהירה של כסף מיד ליד, כל שטר יכול להכיל בין 10 ל-30 אלפי חיידקים. ואף על פי שלפעמים הכסף עובר חיטוי ע"י אוזון או קרינה אולטרה-סגולה, אחרי שנוגעים בכסף, חשוב מאד לשטוף ידיים.

s2.jpg©adme

 

3. חיבוקים ונשיקות עם חיית מחמד

הטענה שרוק של כלבים הוא אנטיספטי – מיתוס. כלבים לעתים קרובות מרחרחים צואה של בעלי חיים אחרים ולכן על האף והפנים שלהם יש לא מעט וירוסים וחיידקים. גזזת, סטפילוקוק, זיהום דם חריף או דלקת ריאות – אלה מחלות שאתם יכולים לקבל אחרי החלפת רוק עם חיית מחמד שלכם.

אל תתנו לבעלי חיים ללקק אתם יותר מדי, שטפו ידיים אחרי שנגעתם בהם וחטאו את השריטות.

s3.jpg©adme

 

4. ערבוב של חומרי ניקוי

כאשר אנחנו מנקים את הבית, אנחנו לעתים קרובות משתמשים בחומרים כימיים בעלי עוצמה מאד גדולה. בניסיון לנקות לכלוך קשה, אנחנו מערבבים בין כמה חומרי ניקוי במחשבה שזה יהיה יעיל יותר, אבל לעתים קרובות החומרים האלה מתערבבים ויוצרים תגובה כימית שעלולה לגרום להרעלה קשה. במיוחד מסוכן לערבב עם משהו אקונומיקה.

אל תשחקו עם חומרי ניקוי ואל תערבבו אות, אל תתנו להם להגיע לעיניים או עור או ריאות. השתמשו במסכה וכפפות גומי. שמרו על חומרי ניקוי במקום שלא נמצא בהישג ידם של ילדים.

s4.jpg©adme

 

5. בישול בכלים עם שריטות

מחבתות וסירים עם ציפוי נגד הדבקה שנוצרו בהם שריטות ופגיעות עלולים להפריש טוקסינים. אל תחממו את הכלים האלה לטמפרטורה מעל 260 מעלות, השתמשו בהם בזהירות, כדי לא לפגוע. אל תשפכו מים קרים לכלי חם וחכו להתקררות מלאה לפני שתשטפו אותם.

s5.jpg©adme

 

6. לשבת ליד האח

האש באח יכולה להפריש גז חנק שיכול לגרום להרעלה. אין לו ריח או צבע ולכן אי אפשר לראות או להרגיש אותו. בדקו שהכל בסדר עם אוורור החלל בו נמצא האח, אל תשנו עם אח בוערת ואם יש אפשרות התקינו מכשיר שמתריע על העלייה ברמת הגז הזה בחדר.

s6.jpg©adme