פרויקט עולמי: איך נראים חיים של סטודנטים בעולם?

הצלם הני בוגרט שעובד על פרויקט צילומים בינלאומי מוכיח שבין הסטודנטים במדינות שונות יש הרבה יותר במשותף מאשר זה נראה ממבט ראשון. פרט לשאיפה קבועה קדימה, אלה הבתים שלהם שלרוב מרוהטים במיטה, פוסטרים על הקירות ובלאגן.

מוזמנים להכיר את משתתפי הפרויקט מקרוב.

 

קניה

אחרי שלחצו עליהם באו"ם, ממשלת קניה החליטה להנהיג חוק חינוך חינם בבתי הספר היסודיים בשנת 2003. אבל כדי ליצור בתי ספר ולשלם למורים, התקציב לא הספיק. הכיתות מלאות מדי, ורמת הלימודים נמוכה מאד.

f11.jpg©adme

 

הולנד

הסטודנטים משלמים על הלימודים, אבל באותו זמן מקבלים מלגה מהמדינה. גובה המלגה זהה לכל אחד, אבל סטודנטים ממשפחות נזקקות יכולים להגיש בקשה ולקבל מלגה גבוהה יותר.

במשך 4 שנות לימוד ראשונות, המלגה היא מענק. בהמשך המלגה הופכת להלוואה. המחקרים שנערכו בהולנד מראים שלעתים עוברים עד מה עשורים עד שסטודנטים מחזירים את ההלוואות האלה והחוב מפריע במקרה והם רוצים לקנות בית ולהגיש בקשה למשכנתא.

f14.jpg©adme

 

קובה

ההשכלה הגבוהה בקובה לא עולה כסף. רוב הסיכויים שהסטודנטים מתקבלים ללימודים אחרי שהם מוכיחים שהם נאמנם ל"מטרות המדינה" למפלגה הקומוניסטית. זה משהו שהם לומדים מהרגע הראשון בכיתה א'. בסיום הלימודים איך הבטחה לקריירה, יש לא מעט תושבי קובה עם השכלה גבוהה שעובדים בתור מנקים.

f15.jpg©adme

 

פיליפינים

כ-27% מתושבי פיליפינים לא בעלי אפילו השכלה יסודית, אף על פי שמדובר בהשכלה חינם. הסיבה לכך – היעדר בתי ספר בכפרים וכי השיעורים נלמדים בשפה האנגלית ובבית הילדים מדברים בשפה שלהם.

לעומת זאת, בהתאם לנתון הרשמי של הממשלה, רמת הבורות נמוכה: ילדים לומדים מהוריהם וחבריהם. הלימודים הגבוהים מתאימים רק לילידי האליטות או לילדים עם הורים שמוכנים להקריב לכך הקרבות מסוימות.

ברוסיה יש הרבה מאד מוסדות לימודים גבוהים. בנוסף ל-665 אוניברסיטאות ממלכתיות קיימים גם 450 קולג'ים פרטיים באישור משרד החינוך, עם 625 אלף פקולטות.

בשנת 2008 נשיא רוסיה דאז, דמיטרי מדבדב אמר: כמות כזאת של מסודות לימודיים לא קיימת בשום מקום בעולם, זה גבוה מדי אפילו בשביל סין. התוצאות ברורות: ירידה באיכות ההשכלה".

f16.jpg©adme

 

מולדובה

מדובר באחת המדינות העניות ביותר באירופה, אבל ההוצאות על ההשכלה הגבוהה שם בין הגבוהות – 9.6% מתל"ג. למרבה הצער סכומים אלה לא עזרו לאף אחת מהאוניברסיטאות או מכללות להיכנס לרשימה של 700 אוניברסיטאות הטובות ביותר בעולם.

עם זאת, כמו הסטודנטים במולדובה ממשיך לגדול משנה לשנה.

f17.jpg©adme

 

בוליביה

בעקבות החוק שהתקבל בדצמבר 2010 כל התלמידים בבוליביה חייבים ללמוד את אחת השפות המקומיות, בנוסף לספרדית ושפה זרה נוספת. המדינה, כך טוען הנשיא מוראלס, חייבת להכיר ולכבד תרבויות מקומיות.

כדי להוכיח את רצינותו, מוראלס גם הורה על הקמת 3 אוניברסיטאות חדשות, בעיקר עבור תלמידים מאזורים כפריים.

f18.jpg©adme