גלו אם אתם חברי אמת!

שמישהו שיש לו פוטנציאל להיות חבר טוב נכנס לחיינו, אנו מתחילים להעריך את התנהגותם ולא את שלנו. אנו נוטים לשכוח כי חברות היא רחוב דו סיטרי. אי אפשר לצפות שמישהו יהיה החבר האמיתי שלנו אם אין לנו את התכונות הללו בעצמנו.

להלן כמה תכונות שהופכות אותך לחבר אמיתי (בחנו את עצמכם):

אתם לא שיפוטיים

אנשים תמיד שופטים אחד את השני אך אינכם אמור לשפוט את חבריכם ללא קשר לאישיותו. אתם צריכים לגרום לחבר לביטחון ולא לספק עצמי. כדאי לשים את עצמכם בנעליים של החבר ולנסות להבין את המצב שלהם, גם אם המצב שונה ממערכת האמונות שלכם.

אתם כנים

נכון לומר שכנות היא בין התכונות המובילות של חבר אמיתי. אנחנו מדברים באופן גלוי ומכל הלב בכל פעם שאנחנו סביב חברים. כדאי לומר את האמת בטקט מבלי להחזיק משהו בלב. כשמדובר בכנות, כוונתנו העיקרית היא להדריך את החבר, לא לפגוע בו או להטעות אותו.

shutterstock_724371229 (1).jpg©shutterstock

אתם יודעים להקשיב

אתם מבינים שלחבר יש הרבה מה לספר ולא הכל קשור אליכם. זו הסיבה שאתם לא קוטעים את חבריכם כשהם מדברים ואתם מקשיבים בתשומת לב. אתם נותנים חשיבות לכל מה שיש להם לומר, גם אם זה דיבור חסר בסיס.

אתם אדיבים

אתם טובי לב לחברים שלכם כי לא אכפת לכם לשנות על סדר העדיפויות שלכם אם זה מה שיעזור להם. אתם לא חושבים פעמיים לפני שתעזרו לחברים שלכם. החל מלחלוק בגדים או לתת עצה טובה, אתם תמיד מחפשים את הטוב ביותר עבור חבריכם.

אתם מכבדים

חברים צוחקים אחד על השני כל הזמן. אבל זה לא אומר שהם לא יכולים לכבד אחד את השני אותו. אתם מכבדים את סודות חבריכם ולעולם לא מדברים עליהם מאחורי גבם (אפילו כאשר יש קטטה מתמשכת או ויכוח).

shutterstock_318998291.jpg©shutterstock

אם אתם חושבים שאין לכם אחת מהתכונות שהוזכרו, אתם יכולים לעבוד עליהם ולהיות חברים הרבה יותר טובים. אל תחפשו את התכונות האלה אצל חבריכם, התחילו עם עצמכם!