גלו אם אתם נמצאים במערכת יחסים בריאה

אין להכחיש שאנו "תמימים" במקצת במערכות יחסים ולפעמים לא בטוחים אם אנחנו עם האדם הנכון או לא. עם זאת, אין צורך לדאוג מכיוון שמחקרים מדעיים הראו שישנם כמה דפוסים הנוטים להופיע במערכות יחסים יציבות, בריאות ומוצלחות.

אז בואו נסתכל על הסימנים המעטים האלה שאתם במערכת יחסים בריאה ומשגשגת:

אין מכשולים בתקשורת

אחד הדברים המוערכים ביותר בזוגיות זה תקשורת. זה חיוני מאוד למערכת יחסים בריאה ומשגשגת. מערכת יחסים נכשלת כאשר אחד מבני הזוג או שניהם אינם מסוגלים לבטא את צרכיהם הפיזיים, הנפשיים, הרוחניים והרגשיים. אם אתם לא חשים שום חסם תקשורת, פירוש הדבר שמערכת היחסים שלכם נמצאת בדרך הנכונה.

shutterstock_574924363.jpg©shutterstock

יש הרבה אינטימיות

אנשים רבים מזניחים את החשיבות של מגע חיבה במערכת היחסים שלהם. מחקר הראה כי זוגות העוסקים בחיבה גופנית (נשיקות על השפתיים / הפנים, מתכרבלים) נוטים להיות מרוצים ומאושרים יותר מהקשר שלהם. כמו כן, נצפה כי זוגות מצליחים להתאושש מקונפליקט בצורה קלה יותר אם יש מעורבות של חיבה גופנית.

אתם שמחים

זהו אחד הסימנים המובהקים ביותר שעוזרים בזיהוי אם אתם במערכת יחסים בריאה או לא. שאלו את עצמכם: האם אתם מרגישים שתומכים בכם? איך ההערכה העצמית שלכם? ואיך מצב הרוח שלכם רוב היום? אם אתם מאמינים שבן/בת הזוג שלכם תומכים בכם היטב ומצב הרוח וההערכה העצמית שלכם טובים, אלה חדשות נהדרות עבורכם מכיוון שזה מרמז שאתם נמצאים במערכת יחסים בריאה.

אין חוסר כבוד בקונפליקטים

ההערכה היא שאנשים לרוב מראים את צבעם האמיתי כאשר הם כועסים. ניתן ליישם את אותה תיאוריה גם על מערכות יחסים. אם שניכם באמת מחויבים זה לזה, אז לא אמור להיות חוסר כבוד כאשר אתם רבים. זהו סימן בריא למערכת יחסים בה שני בני הזוג מוכנים לסלוח, לשכוח ולהתעלם מדברים שאינם חשובים. וזה גם מראה שאין בעיית אגו.

shutterstock_308266919 (1).jpg©shutterstock

אין לכם ציפיות לא מציאותיות אחד מהשני

כולנו יודעים שהחיים אינם הוגנים או מושלמים, אבל זה מצער שלפעמים אנחנו מצפים מהאהבה שלנו להיות מושלמת. זו הסיבה שרוב מערכות היחסים נכשלות מכיוון שאנשים מתחילים לצפות ליותר מדי אחד מהשני. אם אתם מבינים שאהבה אינה מושלמת ואתם צריכים להסתפק במה שיש לך, אז זהו סימן נהדר למערכת יחסים בריאה.

מערכת יחסים לא יכולה להיות מוצלחת ללא השתתפות כנה של שני בני הזוג. הסימנים הללו די ברורים וזו הסיבה שעדיף לחפש את הסימנים האלה ולתת זמן לזוגיות שלכם לצמוח שוב. חשוב שתבינו שלא תוכלו להתחיל לחפש אחר הסימנים הללו במערכת יחסים בת חודשיים.