איך לדעת אם מישהו משקר לכם!

כולנו אשמים באמירת חצי אמת או שקר בשלב כלשהו בחיינו. בכל פעם שאנחנו לא מצליחים להיות כנים, יש סימנים שיש משהו יותר במה שאנחנו אומרים. שקרנים מייצרים רמזים לא-מילוליים טיפוסיים שרובנו אינם מודעים אליהם. בעוד שיש אנשים שקרנים טובים יותר מאחרים, ישנן דרכים לקבוע אם "האף של מישהו צומח" במהלך השיחה.

מחקרים גילו כי השקרים נפוצים יותר ויותר בחיינו המודרניים. מתלמידים לאנשי מקצוע אנו משקרים בערך אחת לעשר דקות בכל יום! זה הרבה שקרים!

אז איך תדעו אם מישהו לא מספר לכם את האמת? מצאנו את הטיפים האלה כדי לדעת!

shutterstock_1395298583.jpg©shutterstock

סיפור סיפורים לא עקביים

זה דורש תשומת לב לפרטים הקטנים יותר. התיאוריה היא שאנחנו לא יכולים לזכור את הסיפורים שנוצרו ונוטים לשנות את הפרטים כשאנחנו ממשיכים עם שקר. לרוע המזל, זה לא נחשב לאמצעי האמין ביותר לדעת אם מישהו משקר לך. אחת הדרכים לקבוע חוסר עקביות בשקר היא לקבוע מתי האדם לא יכול להיזכר במידע שנמסר בשלב מוקדם יותר. זה לא כרוך בהוספת מידע אלא פשוט בכישלון לזכור את מה שנאמר בשיחה. כשאתה משקר אתה לא יכול לזכור את הפרטים שנמסרו בפעם הראשונה מכיוון שזה מעולם לא קרה.

שינויים בביטויים ומבטים

שקרנים מנסים להסתיר את שפת הגוף המתהפכת שלהם אך אי אפשר להתעלם מהבעות פנים הכוללות את המבט בעיני מישהו. ביטויים אלה כה דקים, לעיתים קרובות דרוש עין מיומנת כדי לגלות. ההבעות והשינוי במבטים מופיעים כשמסופר השקר.

shutterstock_1007250361 (1).jpg©shutterstock

חפשו שינויים פיזיים

סימנים לשקר כוללים אדמומיות על החזה, הצוואר, האוזניים והלחיים. כפות ידיים מיוזעות, מבט מסובב ומחוות מוגזמות הם אינדיקטורים לשקרים. אחרים עשויים להיות קשוחים וחסרי מנוחה. חיוך מאולץ או מזויף הוא סימן בטוח להונאה.

היכולת לדעת מתי מישהו משקר היא דרך נהדרת להגן על עצמכם בנסיבות ומערכות יחסים מקצועיות. אמנם לא תמיד אפשרי, אבל אפשר לאמן את עצמכם לאסוף את הפרטים היותר דקים מרמזים מילוליים ולא-מילוליים. אם מישהו משקר לכם, עם הטיפים הפשוטים האלה, תוכלו במהירות לאתר את ההונאה.