מרגישים סחוטים רגשית? זה בשבילכם!

אה, החיים ... זוהי נסיעה ברכבת הרים בלתי נגמרת שלעולם לא מאכזבת מלהעביר אותנו עליות ומורדות. למרות שהנסיעה מהנה, היא כבר לא יכולה להיות מרגשת כאשר הרגעים הירודים עולים על השיאים. כתוצאה מכך אנו בסופו של דבר סחוטים לחלוטין, גם פיזית וגם רגשית.

ישנם תסמינים שונים המצביעים על כך שאתם סחוטים רגשית, למשל עייפות בלתי פוסקת, ניתוק, עצבנות, כעס, חוסר מוטיבציה וחוסר תקווה. אז מה לעשות כשמתחילים לשים לב לסימנים שאתם סחוטים ועייפים נפשית ורגשית? 

אם אי פעם תרגישו סחוטים רגשית, הנה כמה דברים יעילים שעליכם לעשות:

קחו הפסקה מהכל

אחת הטעויות שרבים עושים כאשר הם חשים סחוטים רגשית היא שהם אינם משנים את שגרת החיים שלהם. הם נוטים לשכוח שהשגרה שלהם היא אחת הסיבות שבגללן הם מרגישים חלשים רגשית. לכן עדיף להביא לשינוי מאולץ בשגרה שלכם. בין אם אתם אוהבים לצאת לחופשה או לצפות בסרטים, עשו זאת בלי לחשוב פעמיים. הפסקה יכולה להיות מועילה באמת מכיוון שהיא מרגיעה את דעתנו ומפעילה אותנו מחדש להתמודד עם אתגרי החיים.

דברו עם רופא המשפחה

פתרון זה אינו מומלץ במיוחד, אך הוא יכול להועיל אם פתרונות אחרים אינם עוזרים לכם להשתפר. התייעצות עם רופא המשפחה יכולה להועיל מכיוון שהוא / היא יכולים להמליץ ​​על תרופות נגד דיכאון, נגד חרדות או על כדורי שינה כדי להקל על העומס של העייפות הרגשית שלכם.

shutterstock_1034893375.jpg©shutterstock

עשו ספורט

מחקרים שונים הראו כי פעילות גופנית יכולה להועיל באמת בהרגעת מוחו של האדם. הסיבה לכך היא כי כל סוג של פעילות גופנית יכולה להועיל בשיפור מצבכם הרגשי על ידי העלאת רמות הסרוטונין והאנדורפינים. שני הכימיקלים האלה אחראים לשמחת החיים שלנו. אז העלייה ברמות הכימיקלים הללו יכולה לסייע ישירות בהפחתת דעתכם עם סוגיות מתמשכות רבות בחייכם.

דברו עם חבר טוב

זוהי אחת הדרכים הטובות והמוערכות ביותר לטיפול בתשישות רגשית. הסיבה לכך היא שלא רבים מבינים את החשיבות של ניהול שיחה עם מישהו אמין ואכפתי. אם אתם רוצים להקל על הלחץ, הדרך הטובה ביותר היא לדבר פנים אל פנים עם חבר שאתם יכולים לסמוך עליו. שתפו את הבעיות שלכם איתו/איתה. תזכרו שאותו חבר/ה לא בהכרח צריכים למצוא פתרון. עם זאת, עליהם לדעת להקשיב טוב.

shutterstock_1059280925_0.jpg©shutterstock