דרכים לשיפור הזיכרון!

אנו נוטים לשכוח דברים מדי פעם בגלל אורח החיים העמוס שלנו. לפעמים אנו אפילו מתחילים לפקפק ביכולתו של המוח לשנן דברים. 

לכן, אם אתם חושבים שיש לכם זיכרון חלש, הנה כמה מהדרכים הטובות ביותר לשפר את הזיכרון שלכם באופן טבעי:

# 1 אכלו פחות סוכר 

לפי מחקרים, אכילת יותר מדי סוכר עלולה לגרום לבעיות בריאותיות שונות כמו סוכרת, מחלות בריאות ועוד. עוד נמצא כי תזונה עמוסת סוכר יכולה להפחית את נפח המוח, בעיקר את החלק האחראי על אחסון הזיכרון לטווח הקצר.

# 2 שתו פחות אלכוהול

מחקרים מצאו כי שתיית אלכוהול בכמות גדולה מידיי עלולה לגרום לחוסר זיכרון. זה מכיוון שלאלכוהול יש השפעות נוירוטוקסיות על המוח וגורם לאדם לשכוח דברים. אם יש לכם הרגל לשתות יותר מידיי, נסו לשלוט בזה כי זה יכול לפגוע בהיפוקמפוס, חלק חיוני במוח שלכם שממלא תפקיד חשוב בזיכרון.

shutterstock_604419347.jpg©shutterstock

# 3 שתו קפאין אסטרטגית

קפאין יכול להועיל בשיפור הזיכרון שלכם. הוא משמש בכל העולם כתרופה המועדפת לשינוי נפשי. שתו משקאות עם קפאין באופן אסטרטגי מכיוון שהם עמוסים בפלבנואידים, נוגדי חמצון ותרכובות אחרות המסייעות בהזנת המוח ובשיפור הזיכרון.

# 4 התחילו להתאמן

על פי מחקרים, פעילות גופנית לא יכולה רק לעזור בשיפור הבריאות הגופנית אלא גם בריאות הנפש. הסיבה לכך היא שפעילות גופנית מסייעת בשיפור צמיחתם והתפתחותם של נוירונים על ידי שחרור הפרשתם של חלבונים נוירו-מוגנים. מחקרים מצאו כי פעילות גופנית יכולה גם לסייע בהפחתת הסיכוי להתפתחות דמנציה בהמשך החיים.

shutterstock_529544062.jpg©shutterstock.

# 5 תשנו מספיק 

נמצא כי חוסר שינה הוא אחת הסיבות העיקריות מאחורי הזיכרון הלקוי. בגלל היעדר שינה נכונה, הזיכרון שלכם יכול להיפגע ממש. שינה עקבית בלילה יכולה לעזור בשיפור ביצועי הזיכרון.