כיצד מערכת היחסים של ההורים שלנו משפיעה על חיי האהבה שלנו

האם יש לכם נטייה להיסגר לגמרי במהלך ויכוח? כשאתם סחוטים רגשית, אתם מחפשים סיבות לריב עם בן/בת הזוג שלכם? קיימת אפשרות שכל הסימנים הללו קשורים למערכת היחסים של ההורים שלכם.

בין אם ההורים שלכם החליטו להתפצל לפני שהייתם צעירים מספיק ללכת לבית הספר או שהם נשואים באושר במשך שנים רבות, מערכת היחסים של ההורים שלכם בהחלט יכולה לעצב את חיי האהבה שלכם. 

אז איך הקשר של ההורים יכול להשפיע על הזוגיות שלכם? בואו נגלה את זה:

הדרך בה אנחנו פותרים קונפליקטים

אין זוגיות ללא קונפליקטים. למעשה, קונפליקטים יכולים להועיל ביצירת מערכת יחסים נלהבת וארוכת טווח. עם זאת, חשוב להבין כי היכולת שלכם להתמודד עם קונפליקטים קובעת לאן תלך הזוגיות. אם גדלת בסביבה שכללה הרבה צעקות וקללות, יש סיכוי שתלכו בעקבות הוריכם.

הנכונות לקבל התנהגות פוגעת

אם גדלתם בסביבה פוגעת או רעילה, זה יכול להשפיע עליכם בדרכים רבות יותר מאשר רק בחיי האהבה שלכם. אם הייתם עדים להתעללות בין ההורים או שהייתם קורבן להתעללות בעצמכם, ישנם סיכויים שתחוו התעללות גם במערכות היחסים שלכם. זה יכול לגרום לכם לעקוב אחר התבנית שלהם בחיי האהבה שלכם או לקבל זאת מבן/בת הזוג.

shutterstock_1087018226.jpg©shutterstock

הדרך בה אנחנו מביעים רגשות 

אחת הדרכים הטובות ביותר לקיים מערכת יחסים בריאה היא לתקשר ביעילות עם בן / בת הזוג. אם אינכם מצליחים להביע את רגשותיכם בצורה הנכונה, יש סיכוי שלא תוכלו לפתור אפילו בעיות קלות במערכת היחסים שלכם. אם ההורים לא היו טובים בביטוי רגשותיהם, יתכן ותתקשו לזהות בעיות במערכת היחסים שלכם או לבטא את רגשותיכם.

כמה אנחנו בוטחים

מערכת יחסים יכולה לשגשג ממש אם יש כבוד ואמון הדדי בין שני בני הזוג. אם אתם לא סומכים על בן / בת הזוג שלכם, זה ממש קשה לחיות תחת קורת גג אחת. אם גדלתם בסביבה בה ההורים לא סמכו זה על זה, יתכן שתתקשו לסמוך גם על בן / בת הזוג.

shutterstock_623361320.jpg©shutterstock

מערכת היחסים בין הורינו משפיעה עלינו כאשר אנו בילדותנו ואפילו כשאנחנו מגיעים לבגרות. אבל זה לא אומר שאנחנו נידונים להיות כמו ההורים שלנו. חשוב לבחון את מערכת היחסים שלכם ולמגר כל התנהגות לא בריאה שאתם מפגינים במערכת היחסים שלכם.