איך להתמודד עם אובדן של חיית מחמד

חיית מחמד היא כמו בן משפחה ואובדן זה יכול לגרום לבעלים להרגיש הרוס, עצוב ומדוכא. מחקרים הראו כי האבל על מות חיית מחמד אהובה יכול להיות כואב לא פחות מאשר לאבד קרוב משפחה.

אם איבדתם את חיית המחמד שלכם לאחרונה, ישנם כמה צעדים שיכולים לעזור לכם להתמודד עם אובדנכם.

שלב 1: הרגישו את הכאב שלכם

לאחר אובדן חיית המחמד האהובה שלכם, עדיף לתת לעצמכם לחוות את תחושת הצער, האומללות והכאב. אנשים רבים מנסים להעסיק את עצמם או לחפש דרכים לעודד את עצמם, אך לפעמים זה רק מאריך את תהליך האבל. לכן עדיף לחוות את הכאב מכיוון שהוא מסייע רבות בתהליך האבל.

שלב 2: דברו על זה

אחת הדרכים הטובות ביותר להתמודד עם אובדן חיית מחמד היא למצוא כמה אנשים ולדבר על חיית המחמד שלכם. מומלץ למצוא אנשים שיכולים פשוט לאפשר לכם לדבר באריכות מבלי להפריע לכם יותר מדי. ישנן גם קבוצות תמיכה שמוקדשות לעזרה לאנשים שמתמודדים עם אובדן מסוג זה.

shutterstock_576153478.jpg©shutterstock

שלב 3: ודאו שאתם מטפלים בכל רגשות האשמה

בעלי חיות מחמד רבים רוצים שחיית המחמד האהובה שלהם תעבור לעולם הבא בשקט ובשנתם, אך זה לא קורה תמיד. לכן חשוב להיות מוכנים להתמודד עם האפשרות של המתת חסד. הסיבה לכך היא שחיית המחמד שלכם עשויה לסבול הרבה בגלל כאבים וזו דרך מומלצת לספק הקלה. אסור שיהיו לכם רגשות אשם, מכיוון שרק חסכתם מחיית המחמד שלכם את הכאב שהיה עליה לסבול בשלבי תהליך הגסיסה.

שלב 4: היזכרו בחיים הטובים המשותפים שלכם

זה באמת מצער שרובנו רק זוכרים את התקופות הרעות. למה לא לזכור את התקופות הטובות? נסו להרהר בתקופות הטובות שביליתם עם חיית המחמד שלכם ולחשוב על הזיכרונות המדהימים שחיית המחמד שלכם יצרה עבורכם. כשאתם מתחילים לחשוב על הזכרונות הטובים, זה יכול לעזור להמיר את הכאב שלכם להכרת תודה.

shutterstock_524212318.jpg©shutterstock

שלב 5: טקס להוקרת חיית המחמד 

אנשים רבים מאמינים שטקס פרידה בסביבת חברים ובני משפחה יכול להועיל לתהליך האבל. זה יכול להיות מנחם שיש אנשים סביבכם שחולקים את כאב האובדן שלכם. טקס יכול להיות דרך נהדרת להיפרד מחיית המחמד האהובה שלכם ובמקביל לחגוג את חייו.