כמה טובים אתם עם כסף?

כמה טוב אתם חושבים שאתם יודעים להתנהל עם הכסף לכם? אם אתם טובים, זה אומר שאתם מכירים את התקצוב והחיסכון בכסף. אם לא, הגעתם למקום הנכון. 

להלן מספר טיפים שתוכלו לעקוב אחריהם אם ברצונכם לתקצב נכון:

טיפ 1: עקבו אחר ההכנסה החודשית וההוצאות שלכם 

ראשית, עליכם לקבל מושג לגבי ההכנסה החודשית וההוצאות שלכם מכיוון שזה יכול לעזור ביצירת תקציב חיסכון. החל מתדפיסי כרטיסי האשראי או קבלות על רכישות במזומן ועד לדפי בנק, אספו את כל רישום ההכנסה או ההוצאה שלכם למשך חודש לפחות. כעת, אחרי שיש בידכם רשימה מעודכנת, הגיע הזמן להתחיל לתקצב.

טיפ 2: צרו גיליון עבודה של תקציב

אתם יכולים להשתמש בגיליון אלקטרוני של Excel או אפילו בדף כדי ליצור גליון עבודה תקציבי. הקפידו לרשום את כל ההוצאות (שכר דירה או משכנתא, תשלומי הלוואת תשלומים, תשלומי כרטיסי אשראי וכו') וכן ברשימה כל ההכנסות לאחר מיסים. כעת הוסיפו את כל המספרים וחסרו את סך ההוצאות מסך ההכנסה שלכם. אם אתם מקבלים הכנסה נמוכה מסך סך ההוצאות שלכם, עליכם לבצע שינויים בכדי לחסוך כסף.

shutterstock_793237669 (1).jpg©shutterstock

טיפ 3: השתמש בכללי התקציב 50/30/20

אתם יכולים למעשה לתקצב ביעילות באמצעות כלל זה. על פי כלל זה, עליכם להוציא 50% מההכנסה לאחר המס על דיור, מצרכים, שירותים בסיסיים, תחבורה וצרכים אחרים. עליכם לבזבז 30% מההכנסה על כל מה שתרצו. יש להשתמש ב -20% הנותרים בתשלום חוב או חיסכון בכסף. אתם יכולים לבצע בשיטה זו כמה קיצוצים אם אתם רוצים להתמקד יותר בתשלום חוב או חיסכון בכסף.

טיפ 4: צמצמו את ההוצאות

כעת, לאחר שיצרתם תקציב, הגיע הזמן שתבצעו שינויים קטנים על אופן ההוצאה של כספכם. למשל, האם אתם באמת צריכים חבילת אינטרנט של 150 מגה-בייט כאשר חבילה של 100 מגה-בייט תעלה פחות ותהיה ממש בסדר? במקום חופשה יקרה, מדוע לא לבלות עם החברים והמשפחה. יש המון דרכים בהן תוכלו למעשה לחסוך כסף.

טיפ 5: השתמשו באפליקציות לניהול תקציב

בזכות הטכנולוגיה, התקצוב מקל על אנשים. כל שעליכם לעשות הוא להוריד אפליקציית תקציב ולקשר אותה לחשבונות הבנק וכרטיסי האשראי שלכם, ולתת לאפליקציה לבצע את העבודה שלה. האפליקציה לא רק עוקבת אחר ההוצאות שלכם ומאפשרת לכם לדעת כמה אתם מוציאים, אלא היא גם מפיקה דוח חודשי על ההוצאות שלכם. אפליקציות תקציביות כוללות תכונות רבות שיעזרו לכם לבזבז כסף במקום בו הדבר הכי נחוץ.

shutterstock_527540449.jpg©shutterstock