מחפשים עבודה? הטיפים האלה בשבילכם!

יש לכם ראיון עבודה? האם אתם מוכנים? הדרך הטובה ביותר להתכונן לראיון היא להקדיש זמן לבחינת שאלות הראיון הנפוצות ביותר שסביר להניח שתישאלו. הידיעה מה אתם הולכים לומר, יכולה לחסל לחץ רב שעולה בראיונות.

תרגלו והתכוננו

תשובות חזקות הן ספציפיות אך תמציתיות, תוך שימוש בדוגמאות קונקרטיות המדגישות את כישוריכם ומגבות את קורות החיים שלכם. תשובותיכם צריכות להדגיש גם את המיומנויות החשובות ביותר למעביד ורלוונטיות לתפקיד. הקפידו ללמוד על מקום העבודה, עירכו רשימת דרישות והתאימו אותם לחוויה שלכם.

צרו חיבור עם המראיין

בנוסף למענה על שאלות, עליכם לנסות גם לפתח קשר עם המראיין שלכם. דעו את שמו של המראיין, והשתמשו בו במהלך ראיון העבודה. בסופו של דבר, בניית יחסי קרבה ויצירת קשר אישי עם המראיין שלכם יכולה להעלות את הסיכוי שלכם להתקבל לעבודה. אנשים נוטים לשכור מועמדים שנראים חברותיים ומתאימים לתרבות החברה.

shutterstock_656504470_0.jpg©shutterstock

התלבשו להצלחה

. זיכרו שתמיד עדיף להיות לבוש יפה מידיי, מלהיות לבוש מרושל מידיי. הקפידו ללבוש בגדים שמתאימים למאורע, נקיים ומגוהצים. הגבילו אביזרים ותכשיטים למינימום. נסו לא לעשן או לאכול ממש לפני הראיון  ואם אפשר, צחצחו שיניים או השתמשו במי פה.

הגיעו בזמן

אין שום תירוץ לאיחור לראיון. שאפו להגיע כרבע שעה לפני הראיון המתוכנן כדי להתבונן בדינמיקה של מקום העבודה. יום לפני הראיון, ארזו עותקים נוספים של קורות החיים וההמלצות שלכם. אם יש לכם תיק עבודות, הביאו גם אותו. לבסוף, שאתם מגיעים למשרדים, כבו את הטלפון הנייד שלכם (או לפחות שימו אותו על רטט).

shutterstock_450970201_0.jpg©shutterstock

הצלחה בראיונות עבודה דורש מחקר, תרגול והתמדה. ככל שתשקיעו יותר מאמץ בהכנה לראיונות שלכם, כך תראו הצלחה רבה יותר בהשגת הצעות עבודה, במיוחד אם אתם זוכרים ועוקבים אחר טיפים אלה לראיונות עבודה!