בחנו את עצמכם: האם הגיל המנטלי שלכם גבוה יותר מהגיל הביולוגי?

אם אי פעם אמרו לך "אתה חכם לגילך", כנראה הכתבה הבאה מיועדת לך. אתה ואנשים כמוך מוכיחים שבשלות זה לא בונוס, שבר עם הגיל, אלא מצב נפשי ומנטלי.

הכנו עבורכם רשימה של 8 תכונות אופי שמתאימות לאנשים שבוגרים נפשית מבני גילם. הכללים האלה עובדים לאנשים בגילאים שונים. אם תזהו את עצמכם לפחות בחצי מהתכונות, כנראה לסובבים אתכם יש מה ללמוד.

 

אתם מקשיבים יותר מאשר מדברים

עם הגיל אנחנו מבינים שפטפוטי סרק, לרוב, לא מועילים לא לנו ולא לאנשים הסובבים אותנו. לכן, אנשים בשלים נפשית מעדיפים לתת אפשרות להוציא את הכל לאלה, שבאמת זקוק לזה. חוץ מזה, בזמן שאנחנו מקשיבים, אנחנו יכולים לקבל הרבה מידע חשוב, מה שלא יכול לקרות אם כל הזמן נדבר בעצמנו.

 

לאופנה אין משמעות מבחינתכם

הפלוס הגדול ביותר של בשלות – הרמוניה עם עצמך. כאשר זה קורה, בן אדם מפסיק להתייחס לדעות של אחרים וחוקי האופנה המלאכותיים. בן אדם "בשל פסיכולוגית" לא עוקב כל הזמן אחרי האופנה. לאנשים כאלה פחות חשוב מה טרנדי עכשיו בבגדים, ספרים, סרטים או גאדג'טים. הם בוחרים עם הלב.

g1.jpg

 

אתם עוקבים בעניין אחרי החדשות

צעירים בדרך כלל אובססיביים כלפי עצמם והעולם הפנימי שלהם. מבוגרים יותר מבינים שהם רק בורג קטן במערכת העולם הגדול והחיים שלהם תלויים ישירות במה שקורה מסביב. זאת הסיבה שאנשים בשלים נשפים לא יתעלמו ממידע חדש על מה שקורה בעולם.

 

אבל בו זמנית אתם מקפידים על "דיאטת המידע"

גם אם אתם עוקבים אחרי דברים חשובים, לא כדאי לשכוח שהרשת מלאה במידע חסר משמעות ואפילו לא נעים שרק מזבלת את המוח שלנו ומספקת רגשות שליליים. אנשים מנוסים, בשלים נפשית, תמיד יודעים מתי כדאי להתנתק מזרם האינפורמציה. זה לא יקשה עליהם לבלות אפילו שעתיים בלי גאדג'ט ביד.

g2.jpg

 

אתם לא משתעממים בחברת עצמכם

אם בן אדם לא מסוגל לבלות זמן לבד, זה הרגע להילחץ. זה אומר שהוא פשוט חסר רוגע אמוציונלי ולא יודע להתמודד בעצמו עם מחשבות ורגשות. אנשים בשלים מבלים לבד בכיף, כי הם יודעים שלהיות עם עצמך – זה להיות בחברה הכי טובה.

g3.jpg

 

אתם לא סובלים סטריאוטיפים

עם הגיל אנחנו צוברים ניסיון וניסיון זו הרחבה של כל הגבולות והפלת כל המחסומים. זאת הסיבה שאנשים "בשלים פסיכולוגית" לא מכירים בסטריאוטיפים. אנשים כאלה לא יטענו שאישה לא יכולה לשחק כדורגל וגבר – לבשל טעים. הם בוחרים את האינטרסים ואת התחביבים שלהם לעצמם – בלי להסתכל על הסטריאוטיפים.

g4.jpg

 

אתם לא שואפים לפרפקציוניזם

עם הגיל מבינים שאי אפשר להגיע לשלמות. לכן, כאשר אנשים מתבגרים, הם "משילים" את פרפקציוניזם. אדם בשל לעולם לא ימשיך לענות את עצמו כדי להגיע לרמות בלתי אפשריות של משהו. הוא יודע שמדי פעם פשוט חייבים לתת לעצמנו הפוגה, בלי שום ייסורי מצפון.

g7.png

 

וגם לא חוששים לבקר את עצמכם

הסעיף הקודם לא אומר שכל האנשים "בשלים נפשית" לא מתייחסים ברצינות ובאחריות לחיים של עצמם. להיפך, מה שמבדיל אדם בוגר נפשית מאחרים, זו יכולת לזהות טעויות של עצמו ולא מאשים בהן אחרים. אנשים כאלה יודעים לבקר את עצמם בכנות וזה עושר להם להשתפר מיום ליום.

g6.jpg