אנשים שמאוהבים בעצמם מתקשים לייצר חיבור עמוק עם אחרים ואלו הסיבות לכך

אנשים שמאוהבים בעצמם, או במילה אחרת נרקיסיסטים, הם אנשים המקבועים מאוד בעצמם ובצרכים האישיים שלהם, עד כדי כך שהם לפעמים לא רואים או חושבים על אף אחד אחר, דבר שבהחלט יכול להשפיע על היכולת שלהם להיקשר באופן עמוק לאחרים. אנשים כאלה מרגישים צורך להיות נערצים באופן תמידי על ידי הסביבה, זה לא מאפשר להם להתמודד עם דחייה ומשפיע על מערכות היחסים שלהם.

כאשר מדובר ביחסים רומנטיים או יצירה של חיבור עמוק עם מישהו אחר, הדברים נהיים קשים הרבה יותר ויש לכך כמה סיבות.

 

via GIPHY

 

1.הרגשת עליונות

אנשים שכאלה מרגישים מיוחדים ומעמידים את הצרכים שלהם מעל לשל כולם. הדברים מתנהלים מבחינתם בצורה מסוימת, הם תמיד צודקים והסביבה צריכה להתאים את עצמה לראייה שלהם.

2. צורך מוגזם בתשומת לב תמידית ומתן תוקף

הם יצאו מגדרם על מנת לקבל תשומת לב ולתת תוקף לדברים שלהם. גם אם הם יהיו מוקפים באהבה, הם לא יצליחו באמת לקבל אותה וירגישו שהם אינם ראויים לה.

3. פרפקציוניזם

אנשים נרקיסיסטים שואפים לשלמות ותמיד יצפו מאחרים לעמוד בסטנדרטים הלא הגיוניים שלהם, לכן הם יגרמו למי שמולם להרגיש לא מספיק טוב ויפגעו בהערכה העצמית שלו.

4. צורך מוגזם בשליטה

לאנשים שמאוהבים בעצמם יש צורך מוגזם ולא הגיוני לשלוט בכל סיטואציה, הם לא מצליחים לתת לחיים להפתיע אותם, או לשחרר אל מול אדם אחר.

5. חוסר יכולת לשאת באחריות

למרות הצורך בשליטה, הם לא מוכנים לקחת אחריות על תוצאות לא טובות או הרסניות. כמובן שהם לא יאשימו את הסביבה במידה שהתוצאות של המעשים שלהם יהיו טובות, אך במידה והתוצאות יהיו שליליות ידאגו למצוא את האשמים.

6. היעדר גבולות

לנרקיסיסטים אין גבולות, הם חושבים הרבה פעמים כמו ילדים קטנים שהכל מותר להם ולכן הם חושבים שהם יכולים לעשות כל העולה על רוחם. בנוסף הם לרוב לא יכבדו אתכם כבני אדם ובטח שלא יכבדו את המרחב הפרטי שלכם.

7. חוסר אמפתיה לאחרים

אנשים שמאוהבים בעצמם כל כך שקועים בעצמם עד כדי כך שהם לא רואים מה עובר על מי שמולם וממש קשה להם להזדהות עם הכאב או הסבל של מישהו אחר.

8. טוב נגד רע

אנשים נרקיסיסטים מפרידים בין טוב לרע. כל מה שקורה להם או קשור אליהם הוא טוב, בעוד שאת הרע הם תמיד יקשרו לאנשים אחרים.

9. נשלטים על ידי חרדה ופחד

עמוק בתוך עצמם, אנשים שמאוהבים בעצמם נשלטים ופועלים על ידי הפחד שלהם להיות פחות טובים או מוצלחים והם חרדים מכך שהדברים לא יצלחו כפי שהם תכננו.

10. הם לא מסוגלים להיות פגיעים

אנשים שכאלה לא מאפשרים לעצמם להיות פגיעים ולכן הם לא מצליחים לייצר חיבור עמוק עם אחרים. הם עסוקים בלגונן על עצמם וזה מונע מהם להרגיש רגשות עמוקים ואמיתיים.

 

השילוב של כל התכונות האלה מרחיק מפני אנשים שמאוהבים בעצמם את מי שסובב אותם, הכל מתוך רצון לשמור על האמת שלהם כפי שהם רואים אותה ועל הדרך לגונן על עצמם. כך הם מצליחים להמשיך להאמין שבאמת אין דבר טוב יותר מהם וזה מקשה עליהם לייצר חיבור עמוק ומשמעותי עם אנשים אחרים.