מחקרים מוכיחים: זוהי העונה הטובה ביותר להתאהב

אם גם אתם צמאים לאהבה אבל ממש מתבאסים לראות את הקיץ חולף לו, תשמחו לשמוע שהסתיו המתקרב הוא הזמן הכי טוב להתאהב, אז יש לכם למה לחכות!

מחקר שפורסם בגרמניה מפריך את כל מה שידענו על אהבה ויחסים וקבע כי לא האביב או דווקא הקיץ הם העונות העונות הכי מתאימות לאהבה, אלא באופן מפתיע דווקא הסתיו.

המחקר חקר את השפעת המחזוריות בטבע על הסממנים הפיזיולוגים וההתנהגות שלנו וגילה שהגוף האנושי עובד בסנכרון מוחלט עם עונות השנה.

 

via GIPHY

 

הגוף שלנו והטבע מתואמים

המחקר המקיף שאסף נתונים מ 166 מדינות גילה כאמור שהגוף שלנו מסתנכרן עם עונות השנה, דבר שיש לו השפעה על המערכות הפזיולוגיות שלנו, לחץ הדם שלנו, המערכת החיסונית וטמפרטורות הגוף.  המחקר מנפץ את המיתוס על פיו האביב הוא הזמן המתאים ביותר לאהבה וקובע שהכתר בכלל מגיע לסתיו. בעוד הסתיו נתפס אצל רובנו כמלנכולי ועצוב ולעומתו האביב נתפס כרומנטי ומשמח, המחקר הגרמני הוכיח כי דווקא הסתיו הוא הזמן הכי טוב להתאהבויות חדשות ולעומתו באביב הרומנטי מספר התאבדויות עולה.

טיל רוננברג, פרופסור לפסיכולוגיה רפואית מאוניברסיטת לודוויג מקסימילאן במינכן, אשר הוביל את המחקר טוען שהתאהבות של סתיו היא איכותית הרבה יותר מהתאהבויות בשאר עונות השנה, מפני שהקור גורם לנו לחפש חום ואהבה.

 

בסתיו ההורמונים שלנו משתוללים

על פי הממצאים שהתקבלו ממחקרו של רוננברג, בסתיו האזורים במוח שלנו האחראים על יצירת רגשות כמו רוך, חמלה וחמימות עובדים במרץ רב יותר ולעומתם תפקודה של האונה הימנית הקדמית של המוח האחראית על יצירת רגשות הקשורים לעצב ופחד יורד. החיפוש אחר חום ואהבה מעלה גם את הרמות המופרשות של הורמון הדופמין המייצר אצלנו תחושות של הנאה, דבר שגם לו יש השפעה על הרצון להתאהב.

מחקרים נוספים מצאו שבסתיו רמת הטסטוסטרון שהוא ההורמון הגברי מגיעה לשיאה ובנוסף ההורמונים הנשיים כגון האסטרוגן עולה וגורמות לנשים לרצות לקיים יחסים, על מנת להרות ולהוליד ילדים בקיץ שהוא זמן טוב לילודה.

החושך שמביא איתו הסתיו משפיע גם הוא על היכולת שלנו להתאהב, כי הוא גורם לנו לבלות זמן רב יותר בתוך הבית ביחד, לדבר ולהתקרב יותר אחד אל השני. החושך והקור יוצרים לנו תחושה של ביחד, מביאים איתם שיחות נפש עמוקות ומקרבות.

כך שאם אתם מחכים כבר זמן מה לאהבה שתגיע, תוכלו להתעודד שבבקרים כבר אפשר להרגיש את הסתיו מחכה לו מעבר לפינה ואולי הוא יביא איתו אהבה חדשה.