ההרגל הבא מחבל לכם במערכת היחסים וכדאי שתזהרו

כולנו יודעים שלהתאהב במישהו זה דבר נפלא. הכרות שהופכת לקשר אינטימי ומלא חוויות יכולה להרים אותנו כמו טיל לעבר הענן התשיעי, אך מה קורה כשאנחנו נותנים לתסכולים, חוסר בטחון או דכאון להשתלט לנו על האנרגיות?

בוא נאמר שאחד הדברים הראשונים להיפגע במקרים כאלו הוא מערכת היחסים בה אנחנו נמצאים. אם אנחנו נכנעים להרגלים רעים שגורמים לנו לדכדכת לכוון אותנו בחיים, בסוף אנחנו נמצא עצמנו נשארים לבד. אז איך נוכל לצמצם את הרגשות השליליים האלו ולמנוע מהקשר שלנו לחטוף מכה?

היו אקטיביים והעסיקו את עצמכם

חוסר מעש לוקח אנשים למקומות לא טובים. חוסר חשק או עצלות יכולה להביא אותנו להרגיש מתוסכלים וחסרי אנרגיות, דבר שמשפיע ישירות על התקשורת שלנו עם בני הזוג שלנו. אם אנחנו בוחרים להתנהל מתוך מקום של חוסר יוזמה או סטאטיות כי פשוט "אין לנו כוח או חשק", אנחנו בסוף נמצא את עצמנו בלי אף אחד לצידנו, כי זה מכניס שליליות ואנטגוניזם למערכת היחסים.

via GIPHY

קחו את עצמכם למקום פרודוקטיבי

אתם תראו לבד, כשתתחילו להיות יותר פעילים ולתכנן יותר חוויות לעצמכם וגם עם בני הזוג, זה יעורר מיידית את מצב הזוגיות בניכם. הכל קשור בהכל, אין דבר שעומד לבד בחיים שלנו, ולכן חשוב להשקיע בכל מיני אלמנטים שמתנהלים אצלנו בחיים במקביל, ולא להישאב לשיגרה אוטומטית. אם ניקח דברים כמובן מאליו זה לא יחזיק מים, ולכן חשוב שנטפח את עצמנו ואת הקשר בצורה מקבילה. לא סתם אומרים שאנשים שמרגישים רע עם עצמם באופן קבוע מחצינים את כל המועקה הזו כלפי חוץ. אנחנו הרי אנשים עם רגשות ומחשבות, לכן כמשהו תופס לנו את הראש ואת הלב, זה גם יוצא החוצה, ומשפיע על אלו שמסביבנו. נכון, לא תמיד יש רצון לחייך כל הזמן או לצאת מהבית, אבל חשוב שלא תתנו לזה להשתלט עליכם באופן שיכבה אתכם.

אל תישארו לבד עם התחושות שלכם

כאשר אתם בזוגיות, אתם חולקים את החיים שלכם עם אדם אותו אתם אוהבים. בדיוק בגלל זה אין סיבה שתישארו עם לבטים או תסכולים לבד. שתפו את בני הזוג שלכם ואל תיכנסו למצב של שתיקה או מגננה, רק כי "אין לכם כוח". הרגלים שכאלה, הגורמים לנו לשתוק ולהחצין חוסר מצב רוח ועמימות, לוקחים את הזוגיות למקום של ריחוק ודעיכה. אז קחו את כל מה שקראתם כאן ותתחילו לשלוט לעצמכם במצב הרוח, בחיים, בזוגיות.

via GIPHY

תנו חיוך!