בחנו את עצמכם : מה צבע הבגדים שלכם אומר על האישיות שלכם?

צורת הלבוש שלנו היא עניין הבחירה האישית וגם ביטוי אומנותי. הבגדים שאנחנו בוחרים ללבוש שולחים מסרים תת-הכרתיים שאפשר לפענח כדי להבין יותר על האישיות שלנו.

צבעים הם גירוי ויזואלי, הם יכולים לעורר השראה ולהוסיף לנו אנרגיה או לעורר אגרסיה, תשוקה או רוגע. יש אנשים שמאמינים שאנחנו לא רק רוצים צבעים אלא גם מרגישים אותם.
בדיוק כמו נוצות הציפור צבועות בצבעים בהירים, כדי למשוך זכר, אנשים רבים גם בוחרים להלביש את עצמם בצבעים מסוימים כדי להיראות אטרקטיביים יותר ולהפגין ייחודיות. הבגדים יכולים לתת לנו גם זריקת ביטחון עצמי – אם נוח לנו ואנחנו מרגישים טוב במה שאנחנו לובשים, גם מצב הרוח מושפע מכך.
לעתים קרובות אנחנו בוחרים צבעים באופן תת-מודע, ולכן הצבעים שאנחנו לובשים יכולים לשפר או להוריד את מצב הרוח שלנו. הצבעים שאנחנו לובשים תלויים בהרבה מההרגשה הפנימית שלנו באותו רגע ולהיות השתקפות של תהליך שאנחנו חווים באותו רגע.
הצבעים של הבגדים שלנו משתנים גם לפי עונות. לדוגמא – בקיץ אנחנו אוהבים ללבוש גוונים בהירים יותר ובסתיו וחורף עוברים לצבעים חמים וכהים יותר.
צבע הבגדים שלנו יכול להצביע גם על החזקות וגם על החולשות שלנו ולהשאיר אותנו פגיעים בלי להיות מודעים לכך. להלן המדריך לצבעים שאנחנו לובשים וכיצד הם מציגים אותנו.

via GIPHY

שחור 

הצבע הפופולרי ביותר בבגדים, מאד מגוון ועל-זמני. שולח מסר של כוח, חוכמה, אלגנטיות ונבחר גם כדי להפגין שליטה וסמכות. שחור מצביע על מוח אנליטי, עצמאות וכוח רצון.

כחול

 מסמל אמון, פוזיטיביות, התפייסות ולויאליות. אלה שבוחרים כחול חיים בהתאם לאמת שלהם ולא מאפשרים לאחרים להניע אותם מהתוכניות שלהם. לעתים קרובות מדובר בגאונים עם דרך חשיבה מיוחדת, שיכולים בקלות לפתח שיחה עם אחרים בגובה העיניים. כחול מצביע על כך שבן אדם בעל חוש הומור טוב ומישהו שמאד מבין אחרים. מחקרים מראים שאנשים שבוחרים כחול יצירתיים יותר, נוטים לחשוב מחוץ לקופסה ולחקור. כחול זהו גם צבע שמסמל פתיחות ורוגע.

חום

 מתקשר עם אותנטיות, סמכותיות ואמונה והחיים הפשוטים אך מספקים. אנשים שלובשים חום מאוזנים, יציבים, אינטליגנטיים ומקשיבים לעצמם.

אפור

צבע האיזון והניטרליות. אנשים שבוחרים את הצבע הזה יכולים להפגין התחכמות, אך לעתים קרובות יותר מדי אפור יכול להצביע על שעמום ודיכאון. ברגע שמערבבים את האפור עם צבעים אחרים, הוא מדגיש את השלווה ואת הנוחות של מי שלובש אותו.

 

ירוק

מסמל טבע ומרחבים פתוחים, המעניק השפעה מרגיעה ומרככת, כמו נשימה עמוקה. ירוק מצביע גם על חשיבה חופשית. לפעמים אנשים שלובשים ירוק כריזמטיים מאד וקשובים כלפי רגשות של אחרים.

via GIPHY

כתום

צבע חיובי, מלא אנרגיה, מראה תשוקה עמוקה לקשרים חברתיים וגם מעורר שיח. בדרך כלל אנשים שלובשים כתום מאד אהובים על אחרים וקל לנהל איתם שיחות או קשרים חברתיים.

ורוד

מראה על הרצון להשתייך ולהיות חביב על אחרים, וגם להעניק אהבה ללא תנאי ותשוקה. צבע ורוד מתקשר לנשיות ולכן גברים שלובשים אותו מדגישים שהם נמצאים באיזון עם הגבריות והנשיות שלהם.

סגול

צבע עשיר ויוקרתי, סמל של עושר, אצילות ורומנטיקה, סימן של עומק פנימי, אינטואיציה חזקה ורוחניות. הוא מצביע על התעניינות באומנות, כך מי שלובש סגול בדרך כלל מאד יצירתי ורגיש.

אדום

צבע אינטנסיבי, חזק ודומיננטי, שמסמל אגרסיה, אימפולסיביות, תשוקה וחושניות. הוא מעצים ויכול להוסיף לנו ביטחון עצמי, בדרך כלל מי שלובש אותו בעל אופי מוחצן. עם זאת, לעתים הוא יכול למשוך תשומת לב רומנטית שלא כל כך מבוקשת. מחקרים מראים שגברים תופסים נשים שלובשות אדום כקלות יותר להשגה ושהצבע הזה גם מעוררת משיכה רומנטית בין גברים לנשים.

לבן

צבע של טוהר, טוב לב, ניקיון ופשטות, יש לו השפעה חיובית על אנשים. אנשים שבוחרים לבן בדרך כלל פתוחים, סקרנים, כנים ובטוחים בעצמם. אף על פי שלא נעשה מחקר רשמי, בתוכנית רדיו אחת ציינו שגברים התייחסו לנשים שלובשות ג'ינס לבן כמעבירות מסרים סותרים. מצד שני, גברים אוהבים ג'ינס לבן כי זה מראה מבחינתם שאישה כזאת אוהבת את הגוף שלה ובטוחה בעצמה.

צהוב

 מצביע על אינטליגנציה והשראה, אפשר ללבוש אותו כשצריך מוטיבציה – לעבודה, לימודים או מבחנים. צבע זה יכול להעלות את רמת האנרגיה ומצב הרוח. הוא מצביע על מוח רציונלי ועל מישהו שקל לו להתרכז ולהיות עקבי.

זכרו – אלינו להתלבש בדיוק כפי שאנחנו רוצים בלי לחשוב כיצד אנשים אחרים רואים זאת. מה שכן, אם אנחנו למדנו את השפעת הצבעים, זה יעזור לנו ללמוד המון על עצמנו וגם להבין קצת יותר על אלה שסביבנו.