9 דברים שיקרו לגוף שלכם אם תאכלו 2 בננות כל יום

בננות הן אולי אחד מהפירות הטובים ביותר שקיימים בטבע. אולי קל להתעלם מהקסם הצהבהב הזה, במיוחד כאשר נראה כאילו יש תמיד איזה סוג חדש של פירות אקזוטיים שעומדים בתור להיות הדבר הגדול הבא.

עם זאת, העובדה נשארת כי בננות הם אוכל סופר טעים שיכול לתת לגוף שלנו את כל הדברים הטובים שהוא צריך על מנת לשגשג. הן מלאות בחומרים מזינים, ויטמינים, סיבים וסוכרים טבעיים, כמו סוכרוז ופרוקטוז. זה חלק מהסיבה מדוע לאכול בננות באופן קבוע יכול לעזור לשמור על הבריאות.

רבים מאיתנו מביאים הביתה בננות מהסופר ואוכלים אותםן לאורך השבוע. הן מתחילות בצבע ירקרק צהוב ללא רבב, אבל ככל שהזמן עובר, הבננות מתחילות להבשיל. בסופו של דבר הן מתחילות לפתח כתמים חומים, שגדלים יותר ויותר עד הבננה כולה מכוסה בצבע חום. אנשים רבים לא יאכלו בננות חומות וחושבים שזה אומר שהן רקובות אז צריך לזרוק אותן. עם זאת, ככל שהבננה חומה יותר כך היא יותר בשלה ויותר בריאה.

יתרה מכך, נמצא שמכלול הערך התזונתי של הבננות הבשלות מפריע לגידול תאים סרטניים ומונע מהם להתפשט על ידי גרימת מוות של תאים, או אפופטוזיס. זה, יחד עם רמות גבוהות של נוגדי חמצון אשר נמצאים בננות, מגביר את המערכת החיסונית שלנו ויכול להגדיל את תאי הדם הלבנים שלנו גם כן. בפעם הבאה שתראו בננה עם כתמים חומים, אל תזרקו אותה. במקום זאת, תאכלו אותה ולתנו לגוף שלכם בוסט בריאות ואנרגיה.

בנוסף לכתמים החומים והיתרונות שלהם למערכת החיסונית שלנו, לבננות יש מספר יתרונות בריאותיים אחרים. להלן כמה מן היתרונות העיקריים של הבננות.

1) צרבת

בבננות יש אנטי - חומצה טבעית, דבר שיכול לספק הקלה מיידית לצרבת. אכילה של רק בננה אחת יכולה מיד להביא להקלה ולהפחית את הסימפטומים של הצרבת.

2) לחץ דם

בננות יכולות לעזור להוריד את לחץ הדם ולהגן מפני שבץ או התקף לב כי הם נמוכות בנתרן וגבוהות באשלגן, מה שהופך אותם למזון בריא ללב.

3) אנרגיה

אכילת בננה או שתיים לפני אימון יתן לך מספיק אנרגיה כדי להמשיך להתאמן שעה או יותר. הפחמימות הגליקמיות הנמוכות, הויטמינים והמינרלים תומכים בגופך להגביר את הסיבולת, ואילו אשלגן מסייע במניעת התכווצויות שרירים.

via GIPHY

4) אנמיה

בננות יכולות לעזור לאלו עם אנמיה כיוון שהברזל בהן הוא רב, וזה גורם ליצור גבוה יותר של תאי דם אדומים, המוגלובין ומחזק את אספקת הדם.

5) כיבים

כאשר אתם סובלים מכיבים בקיבה מזונות רבים הם מחוץ לתחום, אבל בננות ניתן לאכול מבלי לדאוג אם הן עלולות לגרום לכאב. זה בגלל שהמרקם החלק והרך שלהן עוטף את הבטן ומגן עליה מפני חומצות קורוזיביות.

6) דיכאון

לבננות רמות גבוהות של טריפטופן, אשר הגוף שלנו ממיר לסרוטונין. סרוטונין הוא נוירוטרנסמיטר במוח שגורם לאנשים להירגע, להרגיש מאושרים ולשפר את מצב הרוח. לכן, בננות יכולות לעזור לאנשים להרגיש טוב יותר ולטפל בדיכאון.

via GIPHY

7) עצירות

אם אתה מרגיש מעט "סתום", תאכל כמה בננות. יש להן מספיק סיבים כדי לעורר תנועות מעיים רגילות ולספק הקלה טבעית לעצירות.

8) עצבים

כאשר אתה מרגיש מודגש ולחוץ, תאכל בננה! הבננות עוזרות לווסת את רמות הסוכר בדם ועשירות בויטמינים מסוג B, אשר באופן טבעי מרגיעים את מערכת העצבים וגורמים לאנשים להירגע, וכתוצאה מכך יהיה לך מצב רוח משופר.

9) בקרת טמפרטורה

אכילת בננה ביום חם יכול לקרר אותך על ידי הורדת טמפרטורת הגוף. אותו הדבר נכון אם יש לך חום.