6 טעויות גורליות שנשים עושות במערכות יחסים

לפעמים אנחנו חושבות שאנחנו יודעות כבר הכל על מערכות יחסים, אך ההרגלים שלנו והדפוסים שלנו מטעים אותנו. לעתים צריך לדעת לשחרר, ולהבין שגם אנחנו תמיד יכולות ללמוד דברים חדשים כדי לשפר לעצמנו את החיים. הנה כמה טעויות שחלק מאיתנו עושות שוב ושוב וכדאי להתחיל לזנוח אם אנחנו באמת רוצות זוגיות מאושרת:

1. לשחק אותה יותר מדי זמן קשה להשגה

בדרך כלל אפשר לקרוא עצות כאלה בקבוצות של נשים ברשת – כל גבר הוא צייד מטבעו, כל אישה שמכבדת את עצמה חייבת להיות כל הזמן קצת קשה להשגה, טרף קל לא כל כך מעניין ומעורר רצון. מצד שני, גברים רבים מזכירים תמיד שהם לא ציידים אלא אנשים רגילים, שגם להם יש תסביכים, פחדים ודאגות. לפעמים עבור גבר גם מאד קשה לעשות צעד ראשון, כפי שזה נראה ובאופן כללי – במערכות יחסים כולם חוששים, גם גברים וגם נשים.

via GIPHY

איך למנוע זאת?

עבור גבר (במיוחד בשלבים המוקדמים של מערכת היחסים) מאד חשוב שהוא ירגיש שאת מעוניינת בו. מעט מאד מוכנים להידפק על דלת סגורה ולחכות בסבלנות עד שהאישה תיתן איזשהו סימן חיובי. אם מישהו באמת מוצא חן בעיניך, אל תפחדי להראות זאת, נסי לבד ליזום סיטואציה ואל תגזימי עם לשחק את עצמך קשה להשגה. הכל עניין של פרופורציות.

2. היעדר אמונה ביופי של עצמך

לעתים קרובות נשים רבות לא בטוחות בעצמן. ייתכן וזה קשור לכך שכולנו משוות את עצמנו לדוגמניות במגזינים וחברות פייסבוק, שם נהוג להדגיש הצלחות ולא להראות כישלונות. אישה שמאמינה בעצמה וביופי שלה, גורמת לאחרים להאמין בכך. ככה זה עובד גם עם גברים.

איך למנוע זאת?

אנשים מאמינים למה שאתן משדרות. אי אפשר כל הזמן להתעסק בהלקאה עצמית ולדבר עם גברים רק על חסרונות ותסביכים: במוקדם או במאוחר הם יאמינו לכך. לא במקרה, פסיכולוגים מציעים תמיד למטופל להתחיל קודם כל מעצמו.

3. רצון להתמוסס בחייו של הגבר

נשים רבות נוטות לצלול לתוך מערכת יחסים עם גבר באופן טוטאלי מאד. הם הופכות לאובססיביות כלפי הגבר שלהן וכלפי התחביבים שלו. חשוב להן להיות איתו 24 שעות ביממה או לדעת איפה הוא נמצא בכל רגע נתון. רובן גם לא יכולות להתקיים בלעדיו בכלל.
מדובר במלכודת! מצד אחד נראה שגבר צריך להרגיש מוחמא בעקבות כל תשומת הלב, אבל זה שלבת הזוג אין חיים משלה, אין לה עניינים או חברים משלה, יכול מאד להפריע לזוגיות.

בלי קשר למגדר, כל אחד רוצה לראות לידו בן או בת זוג שווה ערך עם דעה משלו ועמדות בחיים. היו לך חיים לפני שפגשת את בן הזוג? אל תשכחי מהם – תפגשי עם החברות שלך, תתעסקי בתחביבים שלך. כמו כן, גברים מאד מעריכים יוזמה נשית. אז אל תתביישי להציע דברים.

via GIPHY

4. התמקדות בעצמך ובקריירה של עצמך

נראה שזו טעות שעושים בדרך כלל הגברים, אבל מסתבר שגם נשים עושות זאת לא פחות. שאיפות קרייריסטיות, חיי יצירה, פגישות עם חברות – יכולים להיות לא מעט תירוצים כדי לא לבלות בבית עם בן אדם אהוב לפחות קצת. גברים מסוימים מודים שהם לא תמיד מרגישים נחוצים, כי לבנות הזוג שלהם טוב גם בלעדיהן.

איך למנוע זאת?

כולנו רוצים שיתעניינו בנו, ישמעו את המשאלות שלו ויעריכו את הנוכחות שלנו בחיים של בן אדם אחר. כמובן, זה נהדר שיש לך חיים משלך (כמו בסעיף קודם), אבל גם כאן חייבים לדעת להיות הגיוניים: לפעמים ההתמקדות העצמית מפריעה ליצירת מערכת יחסים בריאה ויציבה.

5. שתיקה על בעיות ועלבונות מצדה של אישה

כל זוגיות, אפילו הכי נהדרת, אפשר להרוס אם חסרה תקשורת בסיסית בין אנשים. עימותים וחוסר הבנה ביחסים זה, כמובן, משהו בלתי נמנע, זה חלק מהחיים. הבעיות מתחילות כאשר נשים מעדיפות לשתוק, לא לדבר לא להגיד מה הן רוצות (כולל בחדר המיטות) ומשתיקות את העלבונות שלהן.

איך למנוע זאת?

כפי שמראה הניסיון, עדיף לא לברוח מעימותים, אלא לנסות לפתור אותם. הכי חשוב – תנו לשני הצדדים אפשרות להגיד ולהשמיע את מה שיש להם לומר. גברים לא תמיד מבינים רמזים שנשים כל כך אוהבות לפזר וממש לא יודעים לקרוא מחשבות של אחרים (אף אחד לא יודע). לכן, נשים יקרות, אם משהו לא מוצא חן בעיניהן, דברו על זה. וגם אם משהו מוצא חן – גם על זה חשוב לדבר.

6. סיפורים על אקסים

לפעמים נשים מתחילות שיחה על מערכות היחסים הקודמות שלהן לא כדי להשוות אלא פשוט כי ככה הן עושות, גם לא בכוונה. אי אפשר למנוע אי נעימויות בשני המקרים – גם כשמאד מפרגנים לאקס וגם כשמאד כועסים עליו. מילים לא מכבדות על בני זוג לשעבר גורמים לגבר לחשוב מדוע היחסים האלה בכלל קרו בחייה של האישה, והמילים המפרגנות להיפך, גורמו לגבר לחשוב שליבה עדיין מתעסק עם האקס.

איך למנוע זאת?

מאד פשוט: אל תדברו יותר מדי על האקסים. אם יודעים פחות, ישנים טוב יותר. תחיו בהווה, לא בעבר.
 

via GIPHY