טעויות השיער הנפוצות ביותר שאת עושה בלי לדעת

לנשים אכפת ממראה השיער שלהן והן משקיעות מאמצים רבים כדי לשפר את האיכות של השיער; החל מלצבוע את השיער, לגזור אותו, לעשות טיפולי שיער יוקרתיים - הן יעשו הכל כדי לטפל כראוי בשיער שלהן. אבל למרות המאמצים החוזרים לטפל בשיער, הן עדיין מתמודדות עם בעיות כמו נשירת שיער, קצוות מפוצלים, שיער דליל וכן הלאה. הסיבה לכך היא הרגלים רעים שיש להן ביום יום שמביאים להשפעה ישירה על השיער שלהן.

כדאי להימנע מהטעויות הנפוצות האלה, ולשמור על שיער מבריק ויפה ללא מאמץ! 

1. שימוש בתכשירים לשיער לעיתים קרובות מידיי

גם אם יש לך כמות גדולה של מוצרי שיער כמו מיישר ומסלסל, מייבש שיער, ג'לים לשיער, תרסיסים, מוס וכו' זה לא אומר שאת צריכה להשתמש בהם בכל יום. אם בכל פעם שאת יוצאת, את מרגישה צורך להפעיל במהירות את הסטרייטנר על פני השיער שלך כדי להפוך אותו לחלק, או לפחות חייבת לייבש אותו עם מייבש שיער, יש בך קצת מן האשמה וזה משהו שאת צריכה לשנות. אלה הרגלים לא נכונים מפני שהם עושים נזק גדול לשיער שלך. ההרגל הזה מייבש את הלחות הטבעית של השיער, ועושה אותו יבש עם נטייה להישבר. אם תמשיכי להשתמש במוצרים כימיים או חמים על השיער, המצב יהיה אף יותר גרוע. 

hairiron_0.jpg

©trendcrown

2. חפיפה לא נכונה של השיער

צריך לסרק את השיער לפני שחופפים אותו. כמו כן, בדרך כלל נשים את השמפו ישירות על הראש שלנו, אבל הדרך הנכונה צריכה להיות לקחת מעט שמפו בכף היד, להקציף אותו בעזרת הידיים ורק לאחר מכן להקציף את השיער. כמות השמפו תלויה באורך השיער שלך. את צריכה לעסות בעדינות את הקרקפת רק עם קצות האצבעות, אין להשתמש בציפורניים שלך לעשות זאת אף פעם! אם תחפפי בצורה נכונה תוכלי לשפר את הנשירה.

shampooingwrong.jpg

©trendcrown

3. חפיפת השיער לעיתים קרובות מידיי

אם את חושבת שלחפוף את השיער שלך לעיתים קרובות מידיי יעשה אותו בריא יותר, את טועה. אם חופפים את השיער לעתים קרובות מדי או פחות מדי, זה מזיק באותה הצורה לשיער שלך. את קודם צריכה לדעת איזה סוג שיער יש לך כדי לדעת כל כמה זמן את צריכה לחפוף אותו. אם יש לך שיער שמנוני, את צריכה לחפוף אותו כל יומיים, ואם יש לך שיער רגיל, לחפוף פעמיים בשבוע זה יותר ממספיק.

wethair.jpg

©trendcrown

4. סירוק השיער לעיתים קרובות מידיי

בעת סירוק השיער שלך, את לא צריכה להיות קשה מדי או אגרסיבית מדי. כמו כן, את לא צריכה לסרק את השיער לעתים קרובות מדי. סירוק אגרסיבי מופרז של השיער יפגע בשיער שלך בטווח הארוך היות והשיער יתחיל להישבר וזה יוביל לנשירה. כמו כן, עדיף לא לסרק את השיער כאשר הוא עדיין רטוב. זה גם עלול להוביל לנשירת שיער. ראשית, כדאי להתיר את הקשרים בעזרת קצות האצבעות, לחכות שהשיער יתייבש ולאחר מכן להבריש אותו בעדינות, ועדיף להשתמש במסרק רחב.

haircomb.jpg©trendcrown

5. ייבוש השיער בזווית לא נכונה

האם ידעת כי שימוש לא נכון של מייבש השיער יכול להזיק לשיער שלך ולגרום לשיער דליל? כדי להשתמש במייבש השיער נכון, את צריכה קודם מגבת יבשה על השיער הרטוב. אל תשתמשי בטמפרטורת המקסימום של המייבש, עדיף לשמור אותו בחום בינוני ולהפעיל אותו על השיער שלך מן השורש עד קצה. אם תגדילי את הטמפרטורה יותר מדי, החום יהרוס את החלבון בשיער שלך. כמו כן, ודאי שאת לא משתמשת במייבש ישירות על הקרקפת שלך. השתמשי במייבש לא יותר מ 5 דקות, ועל שיער קצר 2-3 דקות יספיק. לבסוף, ייבשי את השיער מעט עם אוויר קר כדי להרגיע את הקרקפת.

damagedhair.jpg

©trendcrown

6. ארוחות בזמנים לא נכונים

שמירה על תזונה נכונה היא חלק מרכזי בשמירה על שיער בריא. אם אין לך תזונה מאוזנת, השיער שלך לא יקבל את האספקת הויטמינים והמינרלים שלו. ייתכן ודווקא יש לך תזונה מאוזנת, ועדיין איכות השיער לא במיטבה וזה יכול להיגרם מכך שאת פשוט לא אוכלת בזמן הנכון. אכילה בזמן לא מומלץ משפיעה על התפקוד הכללי של הגוף שלך ויכול להוביל לאובדן שיער פתאומי. נסי לכלול ביצים, בשר, ירקות, עדשים, פירות, ואגוזים בתזונה שלך ועל אכילה בזמנים הנכונים, והשיער שלך ישתפר באופן טבעי.

besttimetoeat1.png

©trendcrown

7. לא ללבוש כובע או מטפחת על השיער

אם את יוצאת לשמש, הקפידי להגן על השיער מקרני UV שמזיקים לזקיקי השיער שלך ועלולים לגרום לאובדן שיער בלתי צפוי. הקפידי לכסות את השיער עם צעיף או ללבוש כובע כאשר את יוצאת לשמש.

haircap.jpg

©trendcrown

8. שינה עם שיער פזור

אם יש לך שיער באורך בינוני או שיער ארוך, את חייבת תמיד לקשור אותו לפני שאת הולכת לישון כך לא יהיו לך קשרים מיותרים בבוקר. אם לא נוח לך לישון עם צמות, את יכולה לקשור את השיער עם גומייה בקשר רופף. איסוף השיער לפני השינה משחזר את כוחם של זקיקי השיער שלך ושומר על המרקם ללא פגע.

tiehair1.png

©trendcrown

9. לא מנקה את המסרק 

לאנשים רבים יש מסרקים מלוכלכים מאוד. הם רגילים לא לשטוף את המסרק שלהם במשך חודשים! כתוצאה מכך, בכל פעם שאת מברישה את השיער שלך את מכניסה יותר לכלוך לתוכו. להוציא את השיערות התקועות במסרק זה ממש לא מספיק! הקפידי לשטוף אותו ביסודיות עם סבון ומים חמים פעם בשבוע. זה ינקה אותו כראוי וישמור על השיער שלך נקי ובריא מדי.

cleancomb1.png

©trendcrown