10 סיבות לכך שהוא לא רוצה לעשות את זה איתך

זוגות רבים חווים משבר מיני. אם מוכר לך המצב בו בן הזוג שלך פתאום התקרר וכבר לא רוצה לקיים יחסי מין לעתים קרובות כמו פעם או בכלל נמנע מלקיים אותם איתך, אל תיכנסי לפאניקה, קודם כל נסי להבין מה יכולה להיות הבעיה.

לירידה באנרגיה מינית יכולות להיות מגוון סיבות – פיזיולוגיות, פסיכולוגיות או מקריות. נסו להיזכר מתי זה התחיל, האם זה קרה בהדרגה או בפתאומיות.
כמובן, השיטה הפשוטה ביותר לברר מה הבעיה – זה לשאול ישירות. אבל אם בן הזוג שלך מדוכא או מתבייש מהקשיים שלו, הוא יכול להחליט לא לדבר ולנסות למצוא פתרון בעצמו.

לפעמים גם לגברים יש גיל מעבר

כן, הוא דומה מאד לגיל המעבר שחוות נשים. למרבה המזל, אצל הגברים זה לא קורה בפתאומיות, אלא יורד בהדרגה. ככל שגבר מתבגר, הוא חווה ירידה מסוימת באנרגיה המינית שלו. בערך 30% מהגברים בגיל 50 בערך שמים לב שיש להם תסמינים הדומים לתסמיני גיל המעבר אצל נשים, והסיבה לכך – ירידה ברמת טסטוסטרון.
בדרך כלל הטיפול בבעיה זו מצריך נטילת תרופות. רופא יכול לרשום תרופה שמעלה את רמת הטסטוסטרון או טיפול באנטי-אסטרוגנים.

רמת טסטוסטרון נמוכה

אבל לפעמים ירידה ברמת הטסטוסטרון קשורה לגיל. איך לדעת האם לבן הזוג שלך יש בעיות טסטוסטרון? פרט לירידה בחשק המיני, שימי לב – האם יש לו תמיד מצב רוח רע? הוא עייף? ירד במשקל?
שוב, ניתן לטפל בבעיה.

נוגדי דיכאון ותרופות אחרות

נוגדי דיכאון מסוימים בעלי תופעות לוואי שפוגעות בחשק המיני. גם אם בן הזוג שלך לא נוטל כדורים ספציפית נגד דיכאון, מספיק אם הוא לוקח כדורים אחרים, כדאי לבדוק את תופעות הלוואי שלהם. ייתכן וזו הסיבה שהוא לא מעוניין לקיים איתך יחסי מין.

תרופות

פעילות גופנית מופרזת

אם בן הזוג שלך מעדיף לבלות את זמנו הפנוי בחדר כושר ולא במיטה, את יכולה לשמוח. אבל לא ממש. כי לפעמים פעילות גופנית מוגזמת יכולה לגרום לירידה בחשק המיני. מחקר שנערך באוניברסיטת צפון קליפורניה בדק 1077 גברים פעילים גופנית שרצו, שחו, רכבו על אופניים והרימו דברים כבדים. אנשים שהתאמנו באינטנסיביות נמוכה התלוננו הרבה פחות על ירידה ברמת החשק המיני בהשוואה לאלה שהשקיעו את כל המאמץ שלהם באימון.

הפרעות שינה

למען האמת, ליבידו נמוך זה הדבר הכי קל שיכול לקרות לבן אדם אם הוא לא ישן טוב. מחקר שנערך בשנת 2011 בארצות הברית הראה ששינה לא מספקת במשך יותר משבוע (פחות מ-5 שעות ביממה) אצל גברים צעירים מובילה לירידה ברמת הטסטוסטרון ב-15% מהנורמה.

שינה
סטרס חיצוני

נשמע קלישאה, אבל זה אמתי. לפעמים לא רק שלא בא לנו לקיים יחסי מין אלא גם לקום בבוקר זה מאד קשה. אם לבן הזוג שלך יש תקופה קשה בעבודה, יחסים מתוחים עם הורים או חברים, ככל הנראה הגוף שלו עובר למצב של התמודדות עם לחץ. רמה גבוהה של קורטיזול קשורה באופן הדוק לליבידו נמוך.

הוא מתבייש מעצמו

אל תחשבי שרק את סובלת מתסביכים. גם הוא יכול להיות לא מרוצה ממראה הגוף שלו. אולי הוא עלה כמה קילוגרמים ולא רוצה שתראי אותו שמן יותר או מרגיש שהוא לא חטוב מספיק. לא משנה מה, ייתכן שהוא פשוט מרגיש לא בנוח להיות בעירום מולך.

הוא צופה ביותר מדי סרטים כחולים

כמו כל דבר זמין, זה הופך מהר מאד להרגל. האשמה בכך נופלת על דופאמין – הורמון האחראי על העונג מהשגת המטרה. בשורה תחתונה, כאשר אתם צופים בסרטים מהסוג הזה, המוח שלכם אומר: "וואלה, אהבתי. רוצה את זה כאן ועכשיו". ומיד אחרי האורגזמה המוח שלכם מיד בונה קשר כזה "הנה אפשר לעשות את זה מתי שרוצים. זה נורא פשוט". באמת, זה נורא פשוט, הפשטות הזאת מאד ממכרת, כי בזמן יחסי מין עם בת הזוג צריך לחשוב, לנוע ולחשוב איך לגרום לה עונג.

בגלל שרבתם

אם את רואה שהכל תקין אצלו מבחינת התפקוד המיני אבל הוא עדיין ממשיך להתייחס אלייך בקרירות מסוימת, נסי להיזכר, האם לא רבתם בזמן אחרון. יש סיכוי שאת כבר שכחת לגמרי מהריב והוא עדיין מרגיש נעלב.

את בוחרת זמן לא מתאים

יש סיכוי שאת חובבת יחסי מין בבוקר והוא רק מחכה לשתות קפה ולהיכנס להתקלח. או להיפך, בערב הוא עייף ורוצה לישון. פשוט הציעי לו לקיים יחסי מין בשעות אחרות – אולי שם טמונה הבעיה?

הוא פשוט לא רוצה

כן, גם זה קורה, פשוט אין מצב רוח, יש הרבה עבודה, הוא רוצה להיות לבד ולחשוב. לפעמים ההסבר הפשוט ביותר הוא זה.