אם אתן חווים את הדברים הבאים, מערכת היחסים שלכם עומדת להיגמר

האם תהיתם איי פעם אם מערכת היחסים שלכם נועדה להימשך לנצח? ישנן כמה התנהגויות שיכולות לסמן לך אם מערכת היחסים שלך נמצאים על קרקע רעועה. אז אם אתם חווים חלק מהדברים הבאים, אולי כדאי לנסות ולתקן לפני שיהיה מאוחר מידיי. אם אתם חווים את כל הדברים הבאים… אולי זה כבר נגמר.

 

אתם מבקרים אחד את השני

 

כשאתם משתמשים בביקורת ככלי ראשוני "לתקן" את ההתנהגות של הפרטנר שלך - ובעצם את האישיות שלהם - זהו סימן האזהרה הראשון שמערכת היחסים שלכם במקום לא טוב. איך אפשר לדעת אם אתה ביקורתי מידיי? בעזרת תשומת לב להכללות כלליות כמו "אתה תמיד" או "אתה אף פעם" או "זה תמיד קורה כש..". ההכללות הללו גורמות לפרטנר שלך לחשוב שהוא לא טוב מספיק עבורך, דבר שיכול לפגוע בזוגיות.

 

אתם לא שוכבים כמו פעם 

 

אם אתם מאלה שחושבים שאין קשר בין יחסי המין בזוגיות לבין הזוגיות עצמה, אתם ככל הנראה טועים. כאשר זוגיות היא טובה, לרוב נרצה לבלות זמן אינטימי עם הפרטנר שלנו כמה שיותר ולמעשה, הרבה פעמים ניתן לראות מה טיב הזוגיות לפי מה טיב האקט. אם אתם נמנעים מלקיים יחסים עם הפרטנר שלכם, מוצאים תירוצים למה היום אי אפשר ובאופן כללי פחות נמשכים, אתם בבעיה.

 

אתם לא פותרים סכסוכים בצורה בונה

 

האם אתם מרחיקים את עצמכם באופן פיזי מהפרטנר שלכם כשאתם לא מקבלים את מה שאתם רוצים? קרה לכם שעשיתם פרצופים אחד לשני במשך ימים שלמים, נתתם אחד לשני כתף קרה או הייתם בשתיקה רועמת במקום להתמודד עם הבעיות שלכם בצורה בונה? לבנות חומות הגנה מסביבכם בסופו של דבר יגרום לסוף הזוגיות.

סכסוכים

סדרי העדיפויות שלכם שונים (מידיי)

 

באופן הכללי ביותר אפשר להגדיר זוגיות כשני אנשים ששמים אחד את השני בעדיפות. כשמישהו אחד בתוך הזוגיות מתחיל לתהות מה התפקיד שלהם בתוך הקשר, זה סימן לצרות באופק. התחושה הזאת שכל הזמן צריך להתחרות בעבודה, בחברים ובמשפחה כדי לקבל מהפרטנר שלך תשומת לב יכול להיות מתיש נפשית. זה חשוב מאוד לתקשר באופן פתוח בזוגיות, בייחוד בנושאים רציניים מסוג זה, כדי לוודא שכל אחד מכם מרגיש מוערך בזוגיות.

 

הפרטנר שלכם הוא מקור הסטרס שלכם

 

לרובנו, להיות עם בני הזוג משמעו להיות עם מישהו שמפיג את הסטרס מהחיים שלנו, מעין עיר מקלט קטנה משלכם. עם זאת, פעמים רבות אנשים מרגישים שלבלות זמן עם הפרטנר שלהם זה "מחויבות", "משהו שצריך לעשות" במקום משהו שהם רוצים לעשות, וזה מכניס אותם ללחץ אף יותר. להשקיע זמן ואנרגיה בפרטנר רק כי אתה מחויב לעשות זאת רק מוסיף לחץ ופוגע בשניכם. 

סטרס

אתם שמחים יותר להיות לבד

 

אם אתם מגלים שכשאתם לבד או עם חברים אתם מאושרים יותר, ומרגישים הקלה או אופוריה, זהו סימן ברור שאתם לא נהנים מתשומת הלב שהזוגיות שלכם יכולה להציע. אם טוב לכם יותר לבד, אולי כדאי לחשוב על לעשות את זה קבוע. 

 

אם אתם חווים חלק מהדברים האלה, אולי כדאי לחשוב ברצינות על לפתוח את כל הקלפים על השולחן ביחד עם הפרטנר שלכם, ולתקן את כל מה שבר תיקון. תקשורת פתוחה וכנה תעזור בהחלט כדי לוודא שאותם דברים שמפריעים לכם בזוגיות לא יחזרו. עם זאת, אם זה לא בר תיקון ואתם כבר על הקצה, לפעמים כדאי לשחרר ולתת הזדמנות למשהו טוב יותר להגיע.