המחקר שישנה לכם את סדר היום: אכילת עוגת שוקולד טובה למוח וגם להורדה במשקל!

למה אכילת פרוסת עוגת שוקולד הפכה לחטא ?

הפנטזיה על אכילת פרוסת עוגה שתפתח לנו את היום בכיף, היא פנטזיה שנראית רחוקה עד אין קץ בייחוד למי ששומר על המשקל.

למרות זאת, מחקר שנערך באוניברסיטת סירקיוז בניו יורק שבו השתתפו כ -968 בני אדם בין הגילאים 23 ו -98  מראה כי אם תאכלו פרוסת עוגת שוקולד אחת על הבוקר יהיו לכך השלכות טובות מאוד! למרבה ההפתעה!
 

via GIPHY

המחקר  האוניברסיטאי עקב אחר הרגלי התזונה  של האנשים שהשתתפו בו (גם אחר ההרגלים הגרועים ביותר) בזמן המחקר.
במחקר גילו כי לשוקולד יש השפעה טובה מאוד על הביצועים הקוגניטיביים של המוח, בעיקר אם צורכים אותו באופן קבוע. בנוסף גילו כי אכילת השוקולד משפרת את הזיכרון ומסייעת בחשיבה מופשטת.

באוניברסיטת תל אביב ביצעו מחקר דומה, בו התגלה משהו מעניין. המחקר גילה שאנשים שאכלו פרוסה של עוגת שוקולד בכל בוקר,עבדו בצורה יעילה יותר, ועל אחת כמה וכמה, החדשות הטובות ביותר הן שאכילת עוגת שוקולד באופן קבוע יכולה לעזור לאדם לרדת במשקל! נשמע הזוי? מיד ההסבר.

ד"ר דניאלה יעקובוביץ גילתה שהמוח צריך אנרגיה במיוחד בשעות הבוקר, ולכן כאשר אוכלים פרוסת עוגה בזמן זה הגוף אנרגטי יותר, ולכן הוא ממיר בשעות הבוקר את האנרגיה בצורה יעילה יותר.

זאת אומרת, פרוסת עוגה בבוקר משפיעה פחות על הצטברות השומן בגוף, מאשר אם נאכל את אותה הפרוסה בדיוק בשעות אחרות של היום.

עוד התגלה במחקר כי חשוב לאכול שוקולד לפני השעה 9 בבוקר ובזמן אכילת חלבון. עוד כדאי לדעת שבעזרת פחמימות וקינוח של עד כ-600 קלוריות (כדוגמת העוגה) אנשים נוטים לאבד משקל רב יותר מאלו שאכלו ארוחת בוקר שמכילה רק 300 קלוריות אבל עשו זאת בשעה מאוחרת יותר ביום. מרתק!!!

via GIPHY

 

אז למה שוקולד כל כך מועיל לבריאות?

הסיבה המרכזית לכך היא כי הוא מכיל פלבנואידים הנמצאים במזונות מבוססי צמחים, כאשר פלבנואידים זמינים בכמויות גבוהות מאוד של פולי קקאו. את אותם פלבנואידים אפשר למצוא גם ביין אדום. כמה כיף נכון?

אז כשאתם ניגשים לארוחת הבוקר שלכם, כבר אין סיבה שתמנעו מפרוסת עוגת שוקולד לארוחת בוקר. וזה נראה כמו בשורה מתוקה שאפשר להתחיל לפזר לכולם!

via GIPHY