מחקרים בדקו: האם שימוש יתר בצעצועי מין יכול להזיק?

בטח שמעתם לא פעם, שאפילו בדברים טובים אסור להגזים, האם זה תקף בכל הקשור לצעצועי מין וויברטורים? רק רצינו לוודא כי ידוע שאהבה עצמית זה מעולה ו-וויברטורים בהחלט יכולים לעזור לנשים.

זה מה שגילינו:

השימוש בויברטור יחסית נפוץ, המחקרים מוכיחים שקצת יותר מ-50 אחוז מנשים משתמשים בהם. אף על פי שמדובר בכלי בטיחותי מאד, ישנם כמה גורמים שעלולים להיות פוטנציאל לנזק ואנחנו יודעות בוודאות, שלא בא לנו לפגוע באיברי המין שלנו.

via GIPHY

מחקרים מוכיחים שלויברטור יש יתרונות שהם מעבר לאורגזמה מהירה וקלה. המחקר שנערך באוניברסיטת קולורדו הראה שלויברטורים יש לא מעט יתרונות לאלה שסובלים מבעיות רגישות ועוררות מינית והם יכולים ממש לרפא נזק עצבי הקשור לכך.
המנגנון שמוצע על ידי חוקרים הוא שתפקוד מיני משתפר כתוצאה מעודף סטימולציה של תאי העצב וככל הנראה משפר את זרימת הדם לאזור.

אז זה אומר שויברטורים טובים עבורינו?

לפעמים נשמעות טענות על שימוש יתר  שיכול ליצור נמק, גירוי יתר ופציעות אחרות של אזורים רגישים. אך עם זאת, רוב הפחדים האלה לא מבוססים כל עוד אתם עושים הכל נכון ולפי הוראות השימוש. למשל, עדיף שלא להשתמש בצעצועי המין באגרסיביות או לחלוק עם חברות.

via GIPHY

אז לא, אין שום בסיס שמוכיח את הטענה ששימוש "יתר" בויברטורים יפגע ברגישות האזור או ביכולת לחוות אורגזמה לטווח ארוך.

מה שכן, ככל שנשים התחילו להרגיש יותר בנוח עם השימוש בויברטורים, כך הן מכירות יותר את היכולות המיניות שלהן וזה יכול לגמרי לתרום במערכת היחסים הלא רוטטת שלהן עם אנשים בשר ודם.

via GIPHY

כדי בכל זאת להימנע מתופעות לוואי, חשוב מאד לקרוא טוב את הוראות השימוש ולשטוף את צעצעי המין אחרי כל שימוש. חשוב מאד גם להעיר לבן או בת הזוג אם הם משתמשים בצעצוע בצורה אגרסיבית למדי.
כמו כן, ויברטור יכול להגביר את הסיפוק המיני, לא משנה איך הושג – באקט מיני או באופן עצמאי. מדע האורגזמה תלוי בתגובה לגירוי מיני וזה כולל אצבעות, לשון, איבר מין וכמובן גם ויברטור.

במקרים רבים, הויברטור לא פוגע ביכולת של הגוף להגיב לסוגים אחרים של גירוי מיני או לגרום נמק לאיבר המין.
בשורה התחתונה, איברי המין שלנו די קשוחים, אבל אם זה כואב, תפסיקו. שטפו את צעצועי המין שלכם. שמרו על תקשורת פתוחה עם בן או בת הזוג אם אתם משחקים יחד. זכרו שהרטט יכול לסייע בהפרעות מיניות מסוימות על ידי הגברת זרם הדם לאזור ושיחזור ההולכה העצבית. נשמע מעולה.