9 הרגלים שכולנו עושים יום יום וכדאי מאוד שנפסיק

שותים קפה חם בבוקר? אוכלים פופקורן בקולנוע? כל הפעולות האלה הפכו מזמן להרגל. טוענים שאפשר לפתח הרגל חדש תוך 21 ימים. מחקר בריטי מוכיח שבפועל צריך בערך 66 ימים, כדי להתחיל לפעול על אוטומט. כדי לוותר על ההרגל צריך קצת יותר זמן, אבל זה בהחלט שווה את זה, במיוחד אם מדובר על ההרגלים הבאים:
 

1. אל תניחו רגליים על הדשבורד של הרכב

h1.jpg©adme
נוסעים רבים אוהבים לשבת כך, בנסיעה. בכל סרט כמעט מראים את הגיבורה הראשית יושבת לה בנחת על הכיסא עם רגליים למעלה. בפועל מדובר בהרגל מאד מסוכן, ולא מדובר אפילו בתאונה, אלא בבלימה פתאומית. בן אדם שמחזיק את הברכיים בגובה הפנים, רוב הסיכויים יקבל מכה מהברכיים של עצמו לכיוון הלסת. זה עלול להסתיים בשברים ותהליך החלמה ארוך.
 

2. אל תתלו מגבת רטובה על הוו ואל תסיטו את וילון האמבטיה אחרי המקלחת

h2.jpg©adme
לעתים קרובות אנחנו מגלגלים מגבות רטובות או תולים אותם על הוו באמבטיה. אבל זה לא היגייני. בתוך מגבת רטובה מתרבים חיידקים. ואם מדובר בווילון אמבטיה או מקלחון, בתוכו יכול להתפתח עובש. זאת הסיבה שאת המגבות יש לייבש במצב פתוח ואחרי המקלחת יש לפתוח את הווילון, כדי שגם הוא יתייבש כמה שיותר מהר.
 

3. אל תשתו קפה על בטן ריקה

h3.jpg©adme
רבים מאיתנו פותחים את היום מכוס קפה על בטן ריקה. למרות העובדה שקפה בעל יתרונות בריאותיים רבים, יש לו גם חסרונות. ואחד מהם הוא שאסור לשתות קפה על בטן ריקה. זה יכול לגרום לצרבת או קלקול קיבה.
חוץ מזה, גם ברגעים שאתם פשוט חושבים על אוכל, מופרשים מיצי קיבה. כאשר אתם שותים קפה, עודף מיצי קיבה, עלול לפגוע בה.
המומחים מציעים לשתות קפה אחרי ארוחת בוקר מלאה או באמצע היום.
 

4. אל תאכלו פופקורן

h4.jpg©adme
לאכול פופקורן בקולנוע זו מסורת, אף על פי שיש אנשים שסובלים מרעשי הלעיסה בזמן הסרט. אבל יש סיבה הרבה יותר קריטית לוותר על התענוג המפוקפק.
רופאי שיניים טוענים שפופקורן מזיק לשיניים. חלקיקים קטנים שלו נתקעים בין השיניים ואנחנו מתקשים להוציא אותן במהלך הצחצוח. חוץ מזה, הפופקורן שנמכר בבתי קולנוע מאד שמנוני ומלא קלוריות, שפשוט מזיק לבריאות.
 

5. אל תשאירו בקבוק פלסטיק באוטו
 h5.jpg©adme

אם יש לכם רכב, רוב הסיכויים שאתם מחזיקים בו בקבוק מים, למקרה ותרצו לשתות. אבל זה מסוכן מאד, במיוחד בקיץ. העניין הוא שהמים שנמצאים בתוך בקבוק, בנגיעה של קרני שמש הופכים לעדשה. ואם עדשה זו מונחת על משטח כהה, היא מושכת אליה עוד יותר קרני שמש. כתוצאה – זה פשוט יכול לגרום לדליקה.
תראו, אין סיכוי גדול שבקבוק מים יכול לגרום לשריפה, אבל עדיף לא לנסות. אז אל תשאירו בקבוק מים באוטו בפעם הבאה.
 

6. אל תפוצצו חצ'קונים

h6.jpg©adme
 
נראה שכולם מכירים את הכלל הזה, אבל בגדול לפוצץ חצ'קונים זה באמת מסוכן.
חצ'קונים נוצרים כאשר הנקבוביות שלנו נאטמות על ידי שומן תת-עורי. מתחיל תהליך דלקתי. בגוף בריא המערכת החיסונית מפנה לאזור לייקוציטים, תאי הדם הלבנים, שנלחמים בחיידקים שחדרו מתחת לעור. זאת הסיבה שהאזור מאדים. אם אתם מנסים לפוצץ את החצ'קון, דפנות הנקבובית נפגעות והיא הופכת לעוד יותר מושפעת מחיידקים. חוץ מזה, אם אתם מפוצצים חצ'קונים, יש סיכוי גם להחדיר זיהום, אם הידיים שלכם מלוכלכות. אם מראה העור שלכם מדאיג אתכם, כדאי לפנות לרופא עור. אם החצ'קונים נוצרים לעתים רחוקות, פשוט חכו כמה ימים ואל תגעו.
 

7. אל תצלמו את הכל

h7.jpg©adme
עצה כזאת במאה ה-21 נשמעת מוזר: אפילו ילדים משתמשים כל הזמן בטלפונים ומצלמים תמונות מרהיבות. אבל המחקרים טוענים שבניסיון לצלם כל דבר אנחנו מפספסים הרבה פרטים חשובים. העניין הוא שבזמן צילום המוח שלנו מתרכז בתמונה ולא במה שמצלמים. בסופו של דבר כמובן תישאר לכם תמונה למזכרת אבל תזכרו פחות טוב את מה שקרה. בניסוי שנערך מבקרי המוזיאון חולקו לשתי קבוצות – אלה שצילמו כל דבר ואלה שפשוט התבוננות ביצירות. בסןפו של דבר אלה שהתבוננו זכרו הרבה יותר פרטים מאלה שצילמו.
 

8. אל תנסו לרפא את עצמכם באמצעות ויטמינים ותוספי מזון בלבד

h8.jpg©adme

אנשים רבים נוטים לחשוב שויטמין C יציל אותם מצינון ותוספי מזון שונים מסוגלים להחליף תרופות. בפועל, הדברים עובדים לגמרי אחרת.
אם התפריט שלכם מאוזן, צריכת ויטמינים בגדול דבר די לא כדאי כי גם ככה אתם צורכים אותם עם המזון. רק אם יש לכם חוסר ויטמינים, אפשר לתסף אותם.
תוספי מזון פעילים משמשים למקור נוסף של ויטמינים ומינרלים. כמובן, אם אנחנו משלימים מאגרים של משהו בגוף, זה נהדר, אבל עדיין לא מדובר בתרופה. אל תשכחו זאת.
 

9. אל תשימו טלפון מתחת לכרית בזמן טעינה

h9.jpg©adme

זה יכול לגרום לדליקה. במהלך הטעינה הטלפון מתחמם ואף על פי שהמודלים החדשים לרוב משופרים, עדיין יש ביניהם גם כאלה שמתחממים מאד. כתוצאה מכך, יכול להידלק הטלפון עצמו או כבל הטעינה. ואם באותו רגע הטלפון יהיה מתחת לכרית, זה יכול לגרום לנזק.