10 כללים לחיים הרמוניים ומאושרים

לעתים קרובות אנחנו נתקלים במכשולים פסיכולוגיים, דעות קדומות ותודעה כללית צרה מאד. כדי לצאת ממעגל הכשפים הזה, רבים קוראים ספרים קלאסיים, ספרי דת או ספרי מדע. החלטנו לשלב את כל אלה ולהציע לכם 10 כללים לחיים בהרמוניה ואושר. נסו לחשוב עליהם בזמנכם הפנוי.

1. אושר זו רק תופעת לוואי של חיים מאורגנים נכון.

מזל, אושר והצלחה הם סה"כ תופעת לוואי של פעילות מאורגנת היטב. לרצות להגיע אליהם בלי לארגן את החיים זה כמו לרצות להתקרב לקו האופק. ככל שמתקרבים, ככה הם מתרחקים.

מטרות

2. כאשר אתם מדברים עם בן אדם, זכרו שגם הוא חושב טוב על עצמו. בדיוק כמוכם.

אל תשכחו שלבן אדם שנמצא מולכם גם יש אישיות. יש לו דעות משלו ויש לכך סיבות מוצדקות. כל מי שאתם פוגשים בחייכם נלחם במאבק בלתי נראה, שאתם לא יודעים עליו כלום. צריך תמיד לזכור שלכל אחד יש כבוד עצמי וכדאי לא לחצות את גבולותיו.

3. רק אתם יכולים לעזור לעצמכם.

שמעתם את המשפט "דיבורים כמו חול"? בן אדם נמדד קודם כל לפי הפעולות שלו – אף אחד לא יתחיל לעזור לכם אם רק תלכו ותספרו לכולם כמה אתם רוצים לכתוב ספר. באמת, איך אפשר לעזור לכם?
אחרי שתחליטו, תכתבו ותשלחו את כתב העט להוצאה לאור, תמיד תמצאו חברים וקרובים שירצו לתמוך ולעזור. לעבודה שלכם יש תוצר, שאפשר לתמוך בו לא רק במילים.

4. תממשו את עצמכם וכך אף אחד לא יוכל לפגוע בכם.

עלבונות רבים נוצרים בתוכנו בגלל תחושה של אי מימוש עצמי. לעתים קרובות אנחנו נעלבים ובטוחים שמי שיכול לשפר את הסיטואציה זה רק הבן אדם שפגע בנו. אבל המנגנון עובד אחרת. אומרים ש"ההצלחות התעלו על עלבונות" וזה נכון. תתחילו לעסוק במה שאתם אוהבים ותגיעו לפסגה. אפילו לא תשימו לב, וכל העלבונות יתמוססו בעצמם.

הגשמה
5. רוצים להכיר את האויב הגדול ביותר שלכם? הביטו במראה.

רבים נלחמים עם אויבים זרים ובכלל צריכים להילחם עם האויבים של עצמם. האויב היחיד והגדול ביותר שלנו – נמצא בפנים, בתוכנו. אי אפשר לצאת ממעגל כישלונות בלי להסיר מכשולים פנימיים שמפריעים לנו לגדול ולהתפתח.
באופן כללי, אנחנו מוגבלים מאד ע"י נורמות חברתיות, חינוך והשכלה. אנחנו תופסים אותם כאילו הם אנחנו, עצמנו ומעניקים להם חלק נכבד מאד של האנרגיה הפנימית שלנו. הפסיכולוגיה מודרנית נלחמת בהם. לעתים המגבלות האלה מרימות את הראש ואז אנחנו נכנסים למצב של פסיכוזה. אבל בדרך כלל הם מצליחים להסתיר את אופיים ואנחנו אפילו לא שמים לכך לב.
כאשר תהיו מוכנים לפגוש את האויב הזה פנים מול פניםלא יישאר לכם יותר אף אויב בעולם הזה .

6. חפשו את הדרך הנכונה ולא את הדרך הישרה, כי לא תמיד הדרך הנכונה גם ישרה.

נניח אתם עומדים בקומה 30 ואתם צריכים לרדת. הדרך הכי קצרה וישרה – לקפוץ מהחלון. אבל רוב הסיכויים כך יסתיים המסע שלכם. יותר חכם יהיה לחפש מעלית או לפחות מדרגות, גם אם בתוך הבניין חשוך ואי אפשר לראות כלום.
דמיינו לעצמכם, בן אדם שבוחר בדרך ישרה במקום דרך נכונה. הדבר דומה לזבוב שזורק את עצמו פעם אחרי פעם על הזכוכית ולא מתאר לעצמו שהרבה יותר קל להתעופף החוצה דרך הדלת הסמוכה.

7. כאשר לבן אדם אין מטרה, הוא לא רואה כלום. נכון גם במצב הפוך: המטרה מחדדת את הראייה.

נגיד, אתם צריכים לקנות רכב בגודל וצבע מסוים ופתאום אתם רואים רק רכבים כאלה בחוץ? וגם אחרי שרכשתם כבר את הרכב, אתם עדיין רואים אותם.
כך זה עובד גם עם המטרות הגלובליות. הקשב שלנו מוגבל ואנחנו שמים לב רק למה שאנחנו זקוקים לו. המטרה היא כמו למקד מבט – אם לא מיקדתם נכון, לא תראו את מה שאתם באמת צריכים.

via GIPHY

8. אם אתם רוצים להוכיח משהו למישהו, זה אומר שאתם חיים למען אותו בן אדם.

אם אתם רוצים להיות מאושרים, תפסיקו להוכיח שאתם צודקים. תחשבו, מהי משמעות של כל הוכחה – זו פניה לאדם אחר, ניסיון לשנות את דעתו לגבי משהו מסוים. אז למה צריך את זה? זה אומר שדעתו חשובה פי מאה מדעתך, אם השקעת כל כך הרבה מאמץ כדי לשנות אותו. אם אתם חיים בשביל עצמכם, אין לכם טעם להוכיח משהו למישהו אחר.

9. היכולת לאהוב ולהתמודד טוב עם בדידות היא סימן לבגרות נפשית.

את הדברים הכי טובים אנחנו עושים כאשר אנחנו לבד.
אנשים שלא יכולים להיות לבד עם עצמם פשוט לא אוהבים את עצמם. הם יוצאים החוצה, לפגוש אנשים ומצפים שמשהו ישתנה. בן אדם בשל נפשית משתמש בבדידותו כדי להתפתח ואוגר מידע שאפשר בהמשך להעניק לאדם אחר. הרי חלק מאד חשוב מהשיחה זה לא רק לקחת אלא גם לתת למישהו אחר, שאולי יכול להיות מעוניין בכך.

10. תמצית האושר: למילים "רוצה", "יכול" ו-"חייב" יש אותו תוכן

לעתים קרובות מאד בן אדם מנסה להתפצל לשלושה כיוונים: חייב אבל לא רוצה, רוצה אבל לא יכול וכד'. אבל הדבר היחיד שהבן אדם חייב זה לפתח את עצמו וכל השאר יצטרף מעצמו. מה שאתם רוצים חייב בוודאות לווסת את עצמו על ידי מה שאתם חייבים (התפתחות עצמית). ומה שאתם יכולים – זה כוח איתו אתם משלימים את המערכת הזאת, המנוע שלה. מומלץ מאד להכין רשימה של כל שלושת הכיוונים וכך לסדר את המערכת הזאת.

נכון שזה נראה יותר פשוט עכשיו? בהצלחה:)