12 סודות שאנשי תעשיית המזון מעדיפים שלא תדעו

כאשר אנחנו עוברים בין המדפים, לפעמים אנחנו בוחרים מה שבולט לעין. אבל האם אנחנו עושים נכון?
העובדה שהאוכל נראה טוב, לא מבטיחה שהוא טעים או בריא. הנה כמה המלצות שיעזרו לכם לבחור רק מזונות בריאים וטבעיים.

גבינה צהובה

cheese.jpg©brightside
כאשר קונים גבינה צהובה, שימו לב לגוון שלה, חורים וטקסטורה: הם צריכים להיות אחידים, ללא קרום לבן. החורים צריכים להיות מפוזרים בצורה שווה בכל הגלגל, אם הגבינה לא חוזרת לצורתה המקורים אחרי שנמעכה קלות, עדיף לא לקנות אותה.

בשר

meat.jpg©brightside
בשר טרי הוא ורוד, לא אדום בוהק או אפילו חום. שימו לב לשומן – הוא צריך להיות בוהק ומאד בהיר. בשר טוב יחזור לצורתו המקורית ולא ידבק לידיים.

קפה טחון

מה שחשוב לדעת זה ללכת על המחיר הממוצע. הזול מדי לא יהיה טוב והקפה היקר ביותר יהיה באותו טעם בדיוק. קפה טחון טוב אף פעם לא נשמר בקופסאות פלסטיק, רק בקופסאות זכוכית או מתכת. בדקו גם את תאריך התפוגה – הוא צריך להיות יותר מ-18 חודשים.

דבש

honey.jpg©brightside
דבש טבעי שקוף או בצבע אחיד. לדבש איכותי יש מתיקות גבוהה וריח מיוחד. שפשפו טיפה של דבש בין האצבעות. אם הוא נספג לעור בקלות, זהו דבש טוב.

גלידה

icecream.jpg©brightside
תמיד תקראו מרכיבים. גלידות "בטעם" בדרך כלל לא טבעיות, לכן עדיף לבחור גלידות שמכילות אגוזים, פירות מסוכרים או סוכריות גומי. מצד שני, ארטיקים כמעט אף פעם לא עושים מחומרים טבעיים.

שוקולד

קודם כל, שימו לב למרכיבים של השוקולד. ככל שהרשימה קצרה יותר, כך השוקולד איכותי יותר. שוקולד איכותי חייב להכיל קקאו, כל תוספת אחרת היא תוספת מלאכותית. בנוסף, עדיף לבחור שוקולד שמכיל שמן קקאו ולא שמן צמחי כלשהו.

דג

fish.jpg©brightside
לדג טרי יש עיניים אל מזוגגות. הזימים צריכים להיות אדומים בוהקים, או לפעמים ורדרדים (במקרה שהדם התנקז דרכם. כאשר אתם מחזיקים את הדג בידיים, הזנב שלו צריך ליפול חופשי.

לחם

bread.jpg©brightside
לחם טרי צריך להיות קפיצי, תמיד תבדקו בחנות. שימו לב ששקיות פלסטיק מאפשרים ללחם להישאר טרי לאורך זמן, אבל באריזה כזאת הוא יאבד את טעמו כבר אחרי כמה שעות.

גזר

לבחור גזר טרי זה קל מאד – בחרו אחד לא בהיר מדי, ללא סימנים וקטן.

גמבה

f
אם יש בגמבה 2-3 מחיצות, זה אומר שהירק קצת מריר ויש בו פחות זרעים. אם יש 4 מחיצות – מדובר בזן עם הרבה זרעים ומתיקות מודגשת. חוץ מזה, שימו לב לחלק התחתון של הפלפל.

בצל ירוק

bazal.jpg©brightside
נשו להבחין בין החלק הירוק לחלק הלבן של הבצל: אם יש מעבר חד, המוצר טוב לשימוש, אם המעבר הדרגתי, הבצל יהיה חריף ומר מדי.

ג'לטין

gellatin.jpg©brightside
זה לא סוד שאת הג'לטין מכינים מהרתחה של עור, גידים, עצמות ומעיים של חזירים ופרות במים. אם אתם מחפשים אלטרנטיבה אחרת, כדאי לכם להשתמש באגר-אגר – מדובר במקריש צמחוני שישמור על האוכל. שימו לב שאם כבר החלטתם לרכוש ממתקי גומי מהסוג הזה, רצוי שיהיו רק תוצרת ישראל.