בחרו לאן הכי מפחדים אתכם להיכנס ונספר לכם על האישיות שלכם

"אם אתם חוששים להיכנס למערה מסוימת, דווקא שם נמצאות האוצרות שאתם מחפשים", כך אמר ג'וזף קמפבל, היסטוריון וסופר אמריקאי, שחקר לא מעט את הפסיכולוגיה של האנושות. התורה הפסיכולוגית שלו מבוססת על העובדה, שאם מישהו רוצה להתמודד עם הפחדים שלו, הוא חייב להיות מאושר.

פסיכולוג נוסף שהסכים עם התיאוריה של קמפבל היה קליפורד נ. לזרוס. הוא האמין שאנשים בונים לעצמם גבולות וזה מונע מהם לבטא את עצמם באופן שלם. ליעצתו, כדי לזכות באושר צריך לקחת סיכונים ולהתמודד עם הפחדים.

אם אתם רוצים להתבונן יותר מקרוב על האישיות ועל הגבולות שלכם, תבחנו את התמונות הבאות ותחליטו איזו מהן הכי מפחידה אתכם.

s

אז מה אומרת התמונה שבחרתם?

1. הבית הנטוש

יש לך יכולות אינלטואליות ואנליטיות גבוהות, אין לך בעיה לראות את הדברים כפי שהם. הערכים שלך חשובים לך מאד והציפייה שלך שגם אחרים יתנהגו אותו דבר. הקיר שמכוסה בטפט מסמן שהקמת סביבה קירות אמוציונליים ורוחניים וזה מפריע לאחרים להתקרב אליך. אבל האור הוא סימן שיש בך רצון להוריד את הקירות האלה, לפחות עבור מספר קטן של חברים קרובים. האוצר שלך זו שביעות רצון רגשית וחשוב לך לתקשר עם מישהו בדרך רגשית ולא רק אינטלקטואלית.

2. מדרגות

המדרגות המובילות למרתף או לעליית הגב מראות שהחיים שלך חופשיים ומלאי תענוגות. תמונה זו מסמלת את הפחד שלך מלהיקבר, כלומר פחד ממוות וחוסר וודאות. האוצר שלך זו בריאות טובה, לכן חשוב לך לאכול טוב, להתעמל ולשמור על עצמך. יש לך נטייה לחשוב יותר מדי, אבל יש בך גם אהבת חיים, אהבה כלפי עצמך ובוודאות האוצר שלך יימצא.

3. מערה

אם בחרת את מערת הקרח, רוב הסיכויים שבילית תקופה ארוכה בחיפוש אחרי חום רגשי. יש בך פחד מרגשות כגון צער ואכזבה ויש בך העדפה ברורה להישאר לבד. אבל זה מציין גם שחייך יפים מאד עכשיו, שיש לך מושג מה הרצונות שלך ומה גורם לך אושר. יש לך ערכים טובים, אהבה לחופש ועצמאות. האוצר שלך זו אהבה, רומנטית ואפלטונית.

4. בקתת עץ

יש בך נדיבות ורצון לשמור על אחרים. יש בך לויאליות וכנות, אבל לא כולם מעריכים זאת. הבית הוא סימן של אהבה וביטחון, לכן לראות אותו נהרס מסמל פשיטת רגל. הפחד מהבית מסמל שהאוצר שלך הוא עושר. יש לך רעיונות איך להשיג אותו ויש בך גם רצון לעבוד קשה. אבל אסור לשכוח שאנשים אהובים סביבך לא באמת רוצים חומריות, אלא את אהבתך ואת תמיכתך.

5. מעבר תת-קרקעי

לפחד ממעבר כזה אומר שעליך לבחון את הרגשות שלך. יש בך חוכמה ורגש. המים מסמלים שהמוח שלך חייב להתנקות, זה יאפשר לך לראות טוב יותר ולהבין את המחשבות שלך. עליך להפסיק לדאוג לבעיות ולהתחיל לחפש פתרון. האוצר שלך הוא הביטחון העצמי וכדי לפתור את הבעיות שלך, עליך לבטא את הרגשות שלך. ליך לזכור שבסופו של מעבר כזה הדברים הרבה יותר ברורים.

6. דלת עם שלשלאות

הדלת הכחולה עם השלשלות מסמלת מספר דברים: צבע כחול הוא צבע השמים והוא מסמל יציבות. אחת התכונות הבולטות שלך היא יכולת הפרודוקטיביות והשגת המטרות המאתגרות שהצבת בעצמך. יש בך יצירתיות, יכולות מעולות לפתור בעיות, יש לך תכונות של מנהיג ורצון לעשות את הכל הכי טוב. האוצר שלך – נוחות. לא מומלץ לך להשקיע כל כך הרבה בעבודה, עליך לקחת חופשים מדי פעם וליהנות מהדברים הפשוטים בחיים אלה.