5 דרכים בטוחות לנצח במשחקים פופולריים

אם אתם כל הזמן מפסידים ב"איקס עיגול" או "אבן, נייר, מספרי", רוב הסיכויים הבעיה היא בכך שאין לכם מושג מהי אסטרטגיית הניצחון. או שדווקא היריב שלכם מכיר אותה. קבלו כמה רמזים.

1. "איקס עיגול"

יש לא מעט אסטרטגיות ניצחון במשחק זה, אבל הנה שתיים.
אם אתם עושים צעד ראשון, שימו X בפינה. אם היריב שם 0 בתגובה במקום אחר חוץ מהריבוע המרכזי, אפשר לומר שניצחתם. שימו X בכל פינה פנויה. היריב בלי לחשוב ינסה לחבל בניצחון ויעמוד בין שני ה-X. עכשיו פשוט תפסו עוד פינה. לא חשוב איפה היריב שלכם יעמיד את ה-0. ניצחתם.
אם מיד אחרי הצעד הראשון שלכם היריב שלכם תפס את הריבוע המרכזי, עדיין אפשר לנצח.

פשוט ציירו X בפינה באלכסון מהריבוע התפוס. עכשיו אם היריב תופס את אחת הפינות הפנויות – ניצחתם. במקרה אחר תמיד אפשר להביא את המשחק לתיקו.

2. "מונופול"

מונופול

הרבה במשחק זה תלוי במזל בתחילת המשחק וביכולתכם להגיע להסכמות באמצע שלו. אבל כדי להגדיל משמעותית אל הסיכויים להצליח, חשוב להקפיד על כללים הבאים:

 

  • קנו מסילות רכבת ולא תשתיות (מים או חשמל). התשתיות באמצע המשחק לא מביאים רווחים גבוהים ואילו התחבורה תעשיר אתכם באופן מידי ומהיר.
  • אל תדאגו למלונות. לאחר שאספתם מספיק שטח בצבע מסוים, בנו כמה שאפשר 3 בתים. 3 בתים זו נקודה במשחק שתהיה הכי טובה עבור הכסף שלכם. לא קשה לבנות אותם והם מביאים תשואות גבוהות.
  • השטחים הכדאיים ביותר – בצבע כתום, תכלת ואדם. הם ממוקמים הכי טוב, יביאו תשואות גבוהות ויסייעו לנצח.

3. הורדת ידיים

גם אם מי שמתמודד מולכם גדול יותר מבחינת הכוח והמשקל, אפשר לנצח אותו אם משתמשים בטכניקה נכונה של העמדת הידיים והגוף.

f
התכופפו אל השולחן, העבירו קדימה את הרגל הימנית והעמידו את המרפק הימני על השולחן. אם היד הדומיננטית שלכם היא שמאל, העבירו קדימה את הרגל השמאלית.
הקפידו שהמרחק בין הזרוע לגוף יהיה כמה שיותר קטן. כך תוכלו להשתמש לא רק בכוח היד בלבד, אלא גם במשקל הגוף, זה ייתן לכם יתרון.

k
הרימו את מפרק כף היד קצת גבוה, כף היד עצמה תרד קצת למטה ואילו מפרק כף היד של היריב יתכופף. זה יגרום לו חוסר נוחות ולכם יעזור לחזק את האחיזה. אם לא מצליחים לכופף את המפרק, פשוט החזיקו אותו ישר.
עכשיו כאשר אתם לוחצים, משכו את יד היריב אליכם ובעצמכם התקרבו ולחצו עם הכתף. כאן חשוב מאד להחזיק את הגוף ואת הזרוע קרוב מאד אחד לשני.

j
למאמץ סופי קצת הפנו את הגוף ולחצו עם הכתף בכיוון המתאים. עכשיו רק נותר למשוך את היריב לכיוון שלכם וללחוץ למטה. ניצחתם!

4. סנוקר

זה משחק שדורש מיומנות, אימונים וריכוז גבוה. לכן, אם מולכם משחק מישהו מנוסה, יהיה מאד קשה לנצח. כדי להגדיל את הסיכויים, נסו לשמור על כללים בסיסיים.

j
אל תתנו ליריב לפוצץ את הפירמידה. זהו אחד הכללים הראשונים. אם לפניכם שחקן מנוסה, ברגע שהוא מפוצץ את המבנה הראשי הוא יכול להכניס את כל הכדורים בלי שאפילו תגעו במקל. לכן נסו להיות ראשונים.
אל תמהרו. נשמע בנאלי, אבל רוב האנשים מפסידים כי הם ממהרים להכות בכדור. התאמנו, כוונו, שימו לב לאן אתם מכוונים. אל תתייחסו גם אם מישהו אומר לכם למהר. במשחק זה מה שחשוב זה הסבלנות.
פגעו נכון. אם הכדור שלכם בורח מהקו המתוכנן, אתם לא פוגעים במרכזו. העמידו את המקל כך שהוא ימשיך את קו הפגיעה העתידית. אם אתם ימניים, העמידו רגל ימין במאונך לקו זה, רגל שמאל – קדימה. כתף, ירך, מרפק וסנטר צריכים להיות באותו מישור.

5. "אבן נייר ומספריים"

game.png
רבים חושבים שהמשחק "אבן נייר ומספריים" הוא משחק אקראי. בפעול, מאד קל לנצח בו אם מכירים טריקים פסיכולוגיים מסוימים. חוקרים סיניים עשו אינספור ניסויים והתוצאות שלהן הצביעו על חוקיות מסוימת.

רוב האנשים תמיד מתחילים מאבן. אגב, גברים עושים זאת יותר מנשים. מעטים מאד מראים את אותו דבר 3 פעמים ברצף. כך, אם תראו 3 פעמים ברצף "נייר" – אתם ניצחתם.
אנשים לא אוהבים להיות צפויים. אם היריב שלכם פעמיים הוציא "אבן" רוב הסיכויים שאחריו הוא יוצא "מספריים".
התבוננו באצבעות היריב – הם ירמזו מה הוא מתכנן. כל האצבעות מתוחות – "אבן". כל האצבעות רפויות – "נייר". רק שתי אצבעות מתוחות – "מספריים".