דברים שממש לא כדאי לכם לפרסם ברשתות החברתיות

בשנים האחרונות הרשתות החברתיות גדלו לממדים כל כך עצומים, כך שפחות או יותר כל אדם שחי בעולם המערבי, נמצא לפחות ברשת חברתית אחת ויש רבים שבהרבה יותר. למרות שלנוכחות של הרשתות הללו יש הרבה מאוד יתרונות, יש גם כמה חסרונות כמו השפעה של דברים שפרסמנו בעבר על העתיד שלנו.
לכן ישנם כמה דברים שממש לא כדאי לכם לפרסם ברשתות החברתיות וממש כדאי שתעקבו אחריהם.

פרטים על החופשה הקרובה שלך

big1.jpg
כמונו גם כל מיני פושעים וגנבים קטנים משתמשים ברשתות החברתיות. אז כשאתם משתפים בתאריכים הבאים בהם תצאו לחופשה, אתם בעצם נותנים להם מידע על כך שתהיו מחוץ לבית תקופה ארוכה ומאפשרים להם לגלות בזמן הזה היכן אתם גרים, מה שיאפשר להם להיכנס לבית שלכם ברגע שתיסעו.

המיקום שלכם

big2.jpg
פרסום המיקום שלנו הפך להיות מאוד פופולרי ברשתות החברתיות ובעוד שרוב האנשים לא יעשו בזה שימוש לרעה, ישנם כמה כאלה שכן. סטוקרים שמחפשים לעקוב ולגרום להרגשה לא נעימה, יכולים להשתמש בפרסום המיקום שלכם כהזמנה לתשומת לב לא כל כך רצויה.

קטעי וידאו שנעשו ללא אישור

big3.jpg
ישנם מקומות בעולם בהם יש חוקים בנוגע לאישור של צילומים במקום מסוים או של אנשים מסוימים. למעשה ישנם מקומות מסוימים בעולם בהם גם החברים הכי טובים שלכם יוכלו לתבוע אתכם בהמשך, אם יחליטו שצילמת אותם ללא האישור שלהם.

תמונות של כרטיסי אשראי

big5.jpg
לפעמים אנחנו מתעצלים להתקשר ולהקריא למישהו את פרטי כרטיס האשראי שלנו, שאנחנו מחליטים לשלוח הודעה בווטסאפ עם תצלום שלו במקום. זאת יכולה להתברר כהחלטה די גרועה, בהתחשב בהונאות כרטיסי האשראי הרבות שקיימות ברשת כיום.

חדשות על החברים שלך

big4.jpg
זה כבר נהיה דבר די נורמלי לשמוע על חדשות שקשורות לאנשים שסביבנו, דרך הרשת החברתית. הודעות על אירוסין, היריון ועבודה חדשה, מתפרסמים פעמים רבות ברשתות החברתיות. אבל אל תגנבו לחברים שלכם את הבכורה ולעולם על תפרסמו על החדשות המלהיבות שלהם לפניהם.

תמונות אישיות לא הולמות

big7.jpg
למרות שזה נחמד להעלות תמונות של מה שלבשנו כשיצאנו לשתות אתמול בלילה, עדיין ממש חשוב לזכור איזה סוג של תמונות אתם רוצים לחשוף ברשת. כי לפעמים שאנחנו מפרסמים תמונה לא הולמת שלנו, היא תישאר לה ברשת ואנחנו נצטער על הפרסום שלה במשך שנים.

תלונות על העבודה שלך

big9.jpg
זה לגמרי נורמלי להיות מתוסכלים מהעבודה שלנו מדי פעם, אבל ממש כדאי לשמור על התסכול הזה מול החברים והמשפחה בלבד. כי אם נוציא את התסכול בפוסט זועם ברשת, הוא מהר מאוד יכול להגיע לבוס, לקולגה שלנו או לכל אחד שיכול להימצא איתנו באינטראקציות עסקיות.

פוסטים פוליטיים

big10.jpg
גם פרסום של פוסטים פוליטיים, יכול הרבה פעמים להיות מאוד טריקי. אז ברור שהרשת היא פלטפורמה נהדרת לחיזוק ושיתוף דעות פוליטיות, אבל ממש חשוב לשים לב לפוסטים שמתפרסמים בנושא, על מנת לא להגיע להתנצחויות ומריבות מיותרות.

פוסטים על מריבות עם בני הזוג

big12.jpg
מריבות וויכוחים עם בני הזוג שלנו, הם חלק בלתי נפרד מהחיים הזוגיים שלנו וממש אין שום סיבה לחשוף אותם ברשת. כי תכלס סביר להניח שהמריבות ידעכו, אבל העדות להם תמיד תהיה קיימת ונוכחת. וחוץ מזה, יש גבול למה שאפשר לשתף ברשתות החברתיות, לא?

תמונות שכרות

big13.jpg
יש לא מעט אנשים שמשתמשים ב"מבחן הסבתא" על מנת להחליט אם אפשר לפרסם תמונה מסוימת ברשת החברתית. גם אם התמונה נחשבת סבירה לפרסום ברשת, בדקו אם גם אם סבתא שלכם תצפה בתמונות הללו, היא תחשוב שהם בסדר. אם כן, אתם מוזמנים להעלות את התמונה ואם לא, אולי רצוי לוותר הפעם.

סלפי במקומות רציניים

f
אומנם רובנו לא חושבים הרבה לפני שאנחנו מצלמים סלפי, אבל יש מקומות רציניים שזה פשוט לא מתאים, במיוחד אם עוד דואגים לפרסם את זה ברשתות החברתיות. אולי כדאי להגדיר מקומות קדושים, או פרטיים כמחוץ לתחום לכל סוג של סלפי.

האשמות בלתי מבוססות

big15.jpg
פרסום האשמות בלתי מבוססות ברשתות החברתיות, זה ממש לא משהו שכדאי לכם לעשות. כי לא רק שאתם יכולים להטעות אחרים ולגרום לנזק לאנשים או עסקים, אתם גם פותחים פתח להגשת תביעות השמצה נגדכם כי זה נחשב כהוצאת דיבה.
כיום, כשהיד על המקלדת עוד יותר קלה מאי פעם, ממש חשוב שתשקיעו רגע של מחשבה לפני שאתם מפרסמים איזשהו פוסט או תמונה. כי ישנם מצבים שזה פשוט יגרום להרבה יותר נזק מתועלת.