10 יאכטות מטורפות שבטוח הייתם קונים אם הייתם מיליארדרים

להפליג בים זה תענוג ענק, במיוחד אם עושים זאת על יאכטה פרטית: יפה, נוחה ומפוארת. שימו לב ליאכטות המטורפות של עשירי העולם:

יאכטה "A"

y1.jpg
היאכטה הגדולה בעולם שייכת למיליארדר הרוסי, אנדרי מלניצ'נקו. שמה של היאכטה נגזרת מהאות הראשונה של הבעלים ושל רעייתו, אלכסנדרה (היא באחת התמונות ליד הבריכה). היאכתה עלתה יותר מ-300 מיליון דולר ונבנתה ע"י מעצב מפורסם פיליפ סטארק. אורך היאכטה – 120 מטר (בערך מגרש כדורגל פלוס מגרש כדורסל), יש עליה 3 בריכות שחייה, באחת מהן תחתית זכוכית שבאותו זמן משמשת תקרה במועדון דיסקו בקומה למטה.

"הנשר ממלטה"

y2.jpg
יאכטה מהירה, דומה לספינת הפיראטים מהמאה ה-18. אבל זה רק למראית עין. בפועל היאכטה מלאה בציוד "חכם" ורק אדם אחד יכול לנהוג בה. כאשר היא שטה בים עם כל המפרשים פתוחים, זה נראה מדהים ועוצר נשימה. ישנם לא מעט אפשרויות שונות לאורחים על היאכטה: האורחים יכולים לגלוש על פני המים, לשחות על סירות ובערב לצפות בסרטים תוך כדי שהם לוגמים מהקוקטייל. כל זה עולה "רק" 400,000 דולר לשבוע.

"רחובות מונקו"

y3.jpg
אם אתם רוצים גרסה מצומצמת של המדינה הקטנה, אתם יכולים לבחור את היאכטה הזאת. מדובר בפרויקט בלבד, שטרם נבנה, אבל אם מישהו יקח על עצמו את המשימה, זו תהיה היאכטה המטורפת ביותר בעולם. כל מה שצריך, רק 1.1 מיליארד דולר. יאכטה זו משלבת את האטרקציות המפורסמות ביותר של מונקו, החל מקזינו מונטה קרלו ועד למסלול של פורמולה 1.

"AZZAM"

y4.jpg
בשנת 2013 יאכטה זו נחשבה ליאכטה הגדולה ביותר, באורך 180 מטר. השמועה אומרת שמי שהבעלים שלה הוא לאחר מהנשיא של איחוד האמירויות המאוחדות. על היאכטה יש מנחת מסוקים (מסוק) וגם צוללת, משרתים עליה 500 אנשים ומיכל הדלק שלה יספיק להפלגה מסביב לעולם בלי להיכנס לאף נמל לתדלוק נוסף. אגב, הנשיא עצמו נדב ביותר – כאשר נבחר לתפקיד הוא העלה שכר של כל התושבים ב-100%.

"JAZZ"

y5.jpg
יאכטה מרהיבה בשם "JAZZ" נראית כמו בעל חיים ימי יפהיפה, עוצבה ע"י זאהא חדיד. היא יכולה לגרום לכל אחד למות מקנאה.

"דובאי"

y6.jpg

יאכטה זו לא הכי יקרה – רק 350 מיליון דולר, אבל היא אחת היפות ביותר. היא מקושטת במוזאיקות, רהיטים מפוארים ויצירות אומנות. היאכטה שייכת לשייח' מוחמאד בין רשיד אל מקטום, האמיר של דובאי וראש הממשלה של איחוד האמירויות. "דובאי" בדרך כלל עוגנת באי לוגו, שנראה כמו עלה דקל וגם שייך לשייח' מוחמאד.

"SKYBACK"

y7.jpg©yachtislanddesign
בהשוואה ליאכטות אחרות, יאכטה זו היא יאכטה תינוקת. באורכה היא רק 80 מטר. אבל כל אחד מהתאים בה מפואר באופן מוגזם, ויש גם אולם קולנוע, חדר כושר, SPA והכי חשוב – בריכה. בחורף אפשר לכסות אותה בתקרה שקופה ולרקוד במסיבות.

"ECLIPSE"

y8.jpg©yachtislanddesign

אחת היאכטות המפוארות והיקרות בעולם. היא עולה 1.2 מיליארד דולר ושייכת לרומן אברמוביץ, שיודע בהחלט מה זה סגנון ופאר. במגה-יאכטה יש אולם קונצרטים, אולם קולנוע, מרתף יינות ושתי בריכות שחייה, אחת מהן הופכת לרחבת ריקודים. שני מסוקים, 4 סירות, 20 סקוטרים ושימו לב – צוללת ל-12 אנשים.

"TROPICAL ISLAND PARADISE"

y9.jpg©yachtislanddesign
מיועד לאלה שיש להם אי קטן באזור טרופי אבל לא נראה להם שזה מספיק. אי זה, היאכטה יכולה להפליג בין הימים לא משנה לאן תרצו, מדובר בכפר טרופי קטן עם בתים ועצי דקל. התא של הבעלים ממוקם בתוך "וולקנו" ממנו יורד מפל אל הבריכה. האורחים יכולים לגור בבקתות קטנות על הדק. היאכטה כרגע נמצאת בשלב של פיתוח הפרויקט ומחכה למיליארדר שישקיע בבנייה שלה.

"PALLADIUM"

y10.jpg©yachtislanddesign
מגה-יאכטה פוטוריסטית שייכת למיליארדר הרוסי מיכאל פרוחורוב ומעוצבת בטוב טעם מדהים. בשנת 2010 יאכטה זו זכתה בפרס על העיצוב היפה ביותר בין היאכטות.

y11.jpg©yachtislanddesign

מאחלים לכם שיום אחד תוכלו להגשים את החלום של כולנו ולשוט באחת מהיאכטות המטורפות האלו.