אתם לא לבד: גם הזוגות הכי מאושרים מתווכחים על הדברים האלו

כל הזוגות רבים בשלב זה או אחר גם המאושרים ביותר, אז אם אתם מכירים מישהו שטוען שהם אף פעם לא רבים יש מצב שהוא קצת משקר.

מטפלים בתחום הזוגיות טוענים שזוגות שמתווכים קצת זה נורמלי לחלוטין, השאלה היא איך ועל מה רבים. במריבות, התקשורת בין בני הזוג היא המפתח העיקרי להצלחה, אז חשוב לנסות להבין מה באמת מטריד אתכם וגם לנסות להסתכל על הדברים מנקודת המבט של בן הזוג שלכם. כי לכל אחד מאיתנו יש העדפות שונות והשקפות עולם שונות, השאלה היא איך לנווט את המריבה כך שתחזק אותנו ולא תוריד.

אז אספנו עבורכם את המריבות שגם הזוגות הכי מאושרים רבים ואיך כדאי לכם להתמודד איתם כאשר מגיע ויכוח חדש.

 

יש לכם סדר עדיפויות שונה בענייני כספים

את רוצה לשדרג את הספה בסלון בזמן שהוא מעדיף להשקיע את הכסף בבנק או שאתה רוצה להזמין חדר במלון זול בחופשה הבאה והיא מעדיף חדר במלון יקר. לכולנו יש הסתכלות שונה על מה לעשות עם הכסף שאנחנו שמים בצד וזה בסדר לחלוטין, השאלה עד כמה אנחנו מודעים לזה ומנסים לשים את הרגשות בצד על מנת לא לצבור כעסים מיותרים. צריך לזכור שאנחנו לא יכולים תמיד לקבל בדיוק מה שנרצה כאשר אנחנו נמצאים בזוגיות, אבל חשוב שנשתף אחד את השני בצרכים שלנו.

 

איך תתמודדו עם זה?

תבינו מה בני הזוג שלכם רוצים, לפעמים רק הסתכלות על התמונה הכללית בצורה ניטרלית מספיקה בשביל להגיע לפתרון. חשוב שתשתפו אחד את השני ברצונות וברגשות שלכם וכך תוכלו להגיע לפתרונות קלים והגיוניים.

c1_0.jpg©prevention

אתם עושים דברים בצורה אחרת

לכל אחד מאיתנו יש את הדרך שבה הוא עושה דברים, מהצורה בה אנחנו מסדרים את המיטה או אפילו איך שאנחנו מוציאים את משחת השיניים. כאשר מישהו עושה דברים בצורה שונה מאיתנו, זה יכול לפעמים ממש להטריף אותנו ולכן חשוב להבין על מה באמת עקרוני לריב.

 

איך תתמודדו עם זה?

תשאלו את עצמכם אם העובדה שתעשו את הדברים קצת אחרת, יכולה להשפיע על מצב העניינים בבית. אולי אם תשנו טיפה את הדרך בה אתם עושים את הדברים כך שתתאים לבני הזוג שלכם, לא תשנה לכם הרבה אבל תהיה מאוד משמעותית לבן הזוג שלכם זה כבר שווה את זה. וכמובן, שהדברים תמיד נכונים גם לצד השני וחשוב שהוא ידע את זה.

 

יש לכם רצונות מיניים שונים

כמעט בכל מערכת יחסים יש צד אחד שרוצה יותר מזה וצד אחד שקצת פחות. זאת לא בעיה, אלא אם כן אחד הצדדים מרגיש שזה ממש חסר לו ולכן חשוב להתמודד עם זה כבר לפני שזה הופך לבעיה רצינית.

 

איך תתמודדו עם זה?

נסו למצוא את הקו המשותף לשני הצדדים, בו אף צד לא ירגיש מקופח. לא הצד שמרגיש שחסרה לו אינטימיות מינית בקשר ולא הצד שמרגיש שיש לו מזה קצת יותר מדי. נסו להיות גמישים ולמצוא את הזמנים בהם זה מתאים לשני הצדדים ואם אתם נתקלים בסירוב נסו לא לקחת את זה קשה מדי ולנסות שוב למחרת.

 

c2_0.jpg©prevention

 

יש לכם לוח זמנים חברתי שונה

להרבה זוגות יש חוסר התאמה בין הזמן שהם רוצים לבלות ביחד, לעומת הזמן בו הם רוצים לבלות לבד. לכן חשוב להתייחס לנקודה הזו בשלבים מוקדמים של הקשר, על מנת לא להגיע למצב של מריבה.

 

איך תתמודדו עם זה?

שתפו אחד את השני אם אתם מרגישים שחסר לכם זמן משותף, או לחלופין יש לכם יותר מדי ממנו. אל תנסו למנוע אחד מהשני את מה שהוא צריך, נסו להגיע לנקודה בה לכל אחד יש מספיק זמן פרטי ולשניכם ביחד יש מספיק זמן זוגי.

 

הגדרות הניקיון והסדר שלכם שונות

זה אחד הגורמים שמהווים את הכי הרבה מתח ביחסים בין גברים לנשים, כי לרוב לנשים ישנן הגדרות שונות לסדר וניקיון מאלו של הגברים. למרות שכמובן ישנם גם מקרים הפוכים.

 

איך תתמודדו עם זה?

אל תאשימו או תביישו את בני הזוג שלכם ואל תגרמו להם להרגיש רע על כך שהם השאירו בגד על הריצפה או יותר מדי כלים בכיור. עזרו להם להבין איך זה משפיע עליכם, כי הכעס או ההתקפה סתם גורמים לריחוק.

גם הזוגות הכי מאושרים רבים, כי מריבות הן דרך הביטוי שלנו וחלק משמעותי במערכת יחסים. אז נסו לראות איך אתם מתמודדים איתן בדרך הכי טובה וכך תשמרו על יחסים בריאים ותקינים.

 

 

צפו: 12 טריקים פסיכולוגיים פשוטים שיעזרו לכם בחיי היום יום

צפו: סרטון המוטיבציה שישנה לכם את החיים

בחרו תמונה וגלו באיזו נקודה אתם נמצאים בחיים:

צפו: האשליה האופטית שתשגע לכם את המוח