איך מתמודדים עם דיכאון? 12 טיפים שיעזרו לכם להרגיש שמחים יותר

דיכאון לפעמים מגיע משום מקום וכשהוא מגיע לפעמים קשה להיפטר ממנו. אבל לפעמים לא חייבים להתחיל טיפול מורכב, אלא פשוט לפעול על פי הטריקים הבאים וכבר להרגיש שמחים הרבה יותר.

צריך לזכור שהאושר האמיתי לא מגיע מהדברים שמקיפים אותנו, אלא מבפנים ומאיך שאנחנו מסתכלים על החיים. אם אנחנו מסתכלים על דברים בצורה שלילית, זה פוגם באושר שלנו ויכול לגרום לדיכאון.

באמצעות הטריקים הבאים, תוכלו גם אתם להרגיש הרבה יותר שמחים ולהיפטר מהדיכאון. גם אם לפעמים זה מרגיש כמו מעגל אין סופי שלא נגמר, אבל תזכרו שזה לרוב לא נמשך לנצח וכל מה שצריך לעשות זה להתחיל בצעד קטן.

 

1. תהיו אסירי תודה

מעבר להכרת תודה, כאשר אנחנו אסירי תודה זה גורם לנו להעריך הרבה יותר את מה שיש לנו ולהפסיק לרצות ולחשוב על מה שאין. גם כשאנחנו אסירי תודה למה שאחרים עושים עבורנו, זה יכול לגרום להם לרצות להמשיך לעשות עבורנו יותר טוב. אז במקום להמשיך לחשוב על מה היינו רוצים, עדיף לחשוב על מה שכבר יש לנו ועל החשיבות שלו עבורנו.

 

2. הישארו ממוקדים

היום מאוד קל לנו להסיח את דעתו ולשכוח מה בעצם המטרות האמיתיות שלנו. אם תצליחו להצליח להישאר ממוקדים במשימות היום יומיות שלכם ולהצליח לבצע אותם על הצד הטוב ביותר, תשאירו יותר זמן לעשות דברים אחרים שעושים לכם טוב אחרי שתסיימו את כל הדברים היומיומיים.

 

3. הישארו פעילים

כשאנחנו פעילים זה עושה לנו הרבה יותר טוב, לא רק בגלל שאנחנו שומרים על כושר גופני. כמובן שזה גם יעזור למצב הבריאותי שלכם, אבל זה גם לגמרי יגרום לכם להיות יותר שמחים ומאושרים. עשר דקות הליכה ביום משפיעות על המוח שלכם לחלוטין, כי זה מעורר את ייצור הסרוטונין במוח,דבר שיגרום לכם שמחה רבה.

r4.jpg©rd

 

4. תאכלו ותשתו טוב

למה שאנחנו מכניסים לגוף, יש השפעה ישירה על הגוף שלנו. לסגנון החיים שלנו והמזון שאנחנו צורכים, יש השפעה על הרגשת הבריאות הכללית שלנו ולא רק מבחינה גופנית. מזונות מעובדים יכולים להגדיל את הסיכויים לחרדה ואפילו לדיכאון ובאופן כללי שאנחנו מכניסים יותר מדי "זבל" לגוף שלנו, אנחנו גם מרגישים ככה.

 

5. תעזרו לאחרים

זה מאוד מתגמל לעזור לאחרים, כי זה גורם לנו אוטומטית להרגיש טוב יותר גם אם זה לא משהו שנשים לב אליו מיד. גם מתן עזרה בסתר, בהחלט יכול לגרום לנו להרגיש יותר טוב, גם אם לא  נקבל איזושהי תמורה לעשייה. זו היא בהחלט דרך מצוינת להתגבר על הדיכאון, להרגיש סיפוק מהנתינה ובתמורה להיות שמחים יותר.

r3.jpg©rd

 

6. תמשיכו הלאה

כאשר אנחנו נפגעים ממישהו, אנחנו לרוב לא מצליחים להיות באמת מאושרים עד שאנחנו ממשיכים הלאה ממה שפגע בנו. אז נסו להמשיך הלאה ולהתגבר על מה שפגע בכם, כי אחרת זה רק פוגע באושר שלכם.

 

7. לכו אחרי התשוקות שלכם

אם אתם לא באמת עושים את מה שהייתם רוצים לעשות בחיים, לעולם לא תרגישו מימוש אמיתי. אז ברור שזה לפעמים קצת יותר מורכב ללכת באופן מלא אחרי התשוקות שלנו, אבל נסו להתחיל מצעד קטן, זה באמת יעשה הבדל גדול ויגרום לכם להרגיש כל כך הרבה יותר טוב.

 

8. תשנו טוב

שינה טובה ואיכותית, מאוד חשובה לבריאות שלנו הן הפיזית והן הנפשית. כשהגוף שלנו מותש הוא מתפקד בצורה הרבה פחות טובה, כי כל איבר בגוף שלנו זקוק למנוחה הראויה לו. אחד המפתחות להגדלת האושר והשמחה בחיים, היא שמירה על שינה טובה אשר מאוד חיונית לאיכות החיים שלנו.

 

9. תירגעו

מצאו לכם את הזמן בו תוכלו להירגע מהלחץ שמצטבר לכם ביום יום. תעשו בו משהו שאתם נהנים ממנו, התרחקו מהסביבה המוכרת לכם למשך זמן מה ונצלו אותו בשביל ליהנות הנאה מוחלטת מהחיים שלא תלויה בשום דבר.

r2.jpg©rd

 

10. תאזינו למוזיקה

מוזיקה הוכחה מדעית כעוזרת לשפר את מצב הרוח ולקדם חשיבה חיובית. כאשר אתם מתחילים להרגיש שאתם נשאבים לכיוון הדיכאון, נסו להקשיב לשיר האהוב עליכם. זאת בהחלט יכולה להיות דרך מושלמת שתגרום לכם להסתכל על הדברים בצורה חיובית ולהכניס לחיים עוד קצת שמחה.

 

11. תדברו עם מישהו

להתגבר על דיכאון לבד, יכול להיות בהחלט קשה. לכן נסו לא להתמודד איתו לבדכם, דברו עם חבר קרוב או בן משפחה או כל אדם אהוב אחר שיכול להקשיב לכם. התובנה ונקודת המבט של מישהו אחר, יכולה להיות מאוד מרעננת ויעילה. אין שום סיבה שתישאו בכל העומס לבד, תמצאו מישהו שתוכלו לפרוק מולו.

r1.jpg©rd

 

12. תכתבו

במקום לנסות להתעלם מהרגשות השליליים שצפים, נסו לפרוק אותם ולכתוב את מה שעולה. כתיבה של כל הבעיות שלכם יכולה לעזור לשחרור של הרגשות, אלא גם לעזר לכם לזהות את הבעיות שלכם הרבה יותר טוב.

אז אומנם החורף היא תקופה יותר קלה להיכנס לדיכאון, אבל אין שום סיבה שתכנסו אליו. נסו להיות יותר אופטימיים, להשתמש בטריקים שהבאנו בפניכם ואחרים ומהר מאוד תרגישו הרבה יותר שמחים.

 

 

צפו: 12 טריקים פסיכולוגיים פשוטים שיעזרו לכם בחיי היום יום

צפו: סרטון המוטיבציה שישנה לכם את החיים

בחרו תמונה וגלו באיזו נקודה אתם נמצאים בחיים:

צפו: האשליה האופטית שתשגע לכם את המוח