⛔️ 16 מקומות בעולם שאסור לכם לבקר בהם ⛔️

יש לא מעט מקומות בעולם או אזורים שהכניסה אליהם אסורה למרבית תושבי כדור הארץ, אם לא על כולם. מקומות אלו הם מקומות אליהם הכניסה כל כך מוגבלת שעל רובם יש סיכוי שאפילו לא שמעתם.

אז אספנו עבורכם רשימה של 16 המוקמות ברחבי כדור הארץ אליהם הכניסה מוגבלת ביותר.

 

1. חדר המצב, ארצות הברית

זהו החדר בו מתכנסים נשיא ארצות הברית והיועצים הבחירים שלו לדון במצבים של חיים או מוות, הוא נמצא 50 מטר מתחת לפני האדמה באגף המערבי בבית הנשיא, רק לנשיא וליועצים שלו מותר להיכנס אליו, ובטח שמעתם לא מעט סיפורים שנוגעים אליו.

c1.jpg©awarenessact

 

2. ארכיון הוותיקן, איטליה

ארכיון הוותיקן בעצם נמצא בבעלות האפיפיור ואף אחד אינו יכול להיכנס אליו ללא האישור שלו. טוענים שניתן לראות שם עדויות לכך שיש חיים מחוץ לכדור הארץ, אבל אף אחד לא באמת יודע מה ניתן לגלות בתוך 84 הקילומטרים של מדפי הספרים.

c2.jpg©awarenessact

 

3. מועדון 33, ארצות הברית

מועדון 33 היה במקור מסעדה קטנה שהייתה ממוקמת באחד המבנים הראשונים בדיסנילד שהוקמה באמצע כיכר ניו אורלינס. החזית הכחולה שלה נראית כמו עוד כניסה לפארק השעשועים, אך היא הפכה במהרה למעוזו הסודי של וולט דיסני שהשתמש בו במשך שנים לאירוח של אנשים נכבדים מחו"ל, מפורסמים ואף זונות צמרת. בחזית הכניסה ישנו אינטרקום סודי המכסה זמזם המאפשר את הכניסה למועדון. השמועות מספרות שהמקום אירח מסיבות מין ולאחרונה אף נפתחה אפשרות הכניסה לציבור הרחב, ל-100 האנשים הראשונים שהגישו בקשת כניסה למקום.

c3.jpg©awarenessact

 

4. קומפלקס ההר של צ'ייאן, ארצות הברית

זהו מתקן צבאי ובונקר גרעיני בקולורדו, הממוקם בתחנת חייל האוויר צ'ייאן. המקום איכלס תחת קורת גג אחת מפקדת החלל, מפקדת חיל האוויר ואת מנהלת החירום הפדרלית של ארצות הברית. המתחם כולל רשת מבנים שנבנו 610 מטרים מתחת לפני הקרקע בתוך סלט גרניט המגן על המקום מפני אסונות טבע. למקום מערכת צינורות ייחודית ותחנת כוח ומים משלה. הוא גם יכול לעמוד בפני 30 מגה טון של פיצוץ גרעיני, פצצות וזיהום רדיולוגי.

c4.jpg

 

5. כספת הזרעים הגלובלית של סבאלברד, נורבגיה

תארו לעצמכם עולם פוסט-אפוקליפטי שבו כל מקורות המזון נהרסו והרעב מתחיל להגדיר אותו, לעולם כזה נכנסת כספת הזרעים הגלובלית של סבאלברד. הכספת ממוקמת בנורבגיה והיא מכילה אלפי זרעים של כל הצמחים הקיימים בעולם. במקרה של אסון פוסט אפוקליפטי שכזה, הזרעים בכספת יוכלו לספק מזון שיקיים את האוכלוסייה שתישאר בעולם.

c5.jpg

 

6. חדר 39, צפון קוריאה

חדר 39 ממוקם בבניין מפלגת הפועלים בפיומגיאנג, בירת צפון קוריאה והוא אמור להיות המקום בו מעורבים פשעים כמו ייצור סמים, זיוף של המטבע האמריקאי והונאות פיננסיות. היות וצפון קוראיה בעצמה נחשבת לאחד האזורים המוגבלים בעולם, המקום הזה בהחלט ראוי להיכנס לרשימה.

c6.jpg©awarenessact

 

7. בסיס דולסה, ארצות הברית

בשנת 1979 איש העסקים האמריקאי פול בנוויץ' היה משוכנע שהוא מיירט תקשורת של חייזרים מחוץ לאלבקורקי ניו מקסיקו, ביר בשם דולסה. מאז הפך אזור זה לבסיס שבו מעבדה ביוגנטית משותפת של הממשלה, בה נערכים ניסויים בבעלי חיים ובני אדם. המפלס העליון נשלט על ידי הממשלה, בעוד הקומות התחתונות של המקום,  מנוהלות על ידי חוצנים. אדם בשם פיל שניידר טען שעזר בבניית הכניסה של המקום הסודי הזה, אך בהמשך נמצא מת בדירתו.

c7.jpg

 

8. חדר השינה של המלכה, בריטניה

בשנת 1982, אדם בשם מייקל פאגן, טיפס על קיר ארמון באקינגהאם למרות גובהו הרב, גבל על חוטי התיל הדוקרניים, טיפס על צינור הניקוז והגיע לחדר השינה של המלכה בשעות בוקר מוקדמות. הוא הצליח לשבת על קצה המיטה של המלכה בזמן שזו ישנה ועוד לשתות תוך כדי כוס תה. מאז אותו אירוע שודרגה מערכת האבטחה של המלון וחדר השינה של המלכה באזעקות מתוחכמות וחיישני תנועה ונוכחות מסביב לשעון.

c8.jpg

 

9. אתר המחנאות 'חורש בוהמי', ארצות הברית

במשך כל קיץ במהלך 150 השנים האחרונות מארח אתר המחנאות הזה אשר נמצא בקליפורניה, את התקהלותם של האנשים החזקים ביותר בעולם, אך הכניסה לנשים אסורה. פגישות פרטיות שהתקיימו במקום זה יצרו את פרויקט מנהטן, שהוא זה שהוביל לפיתוחה של פצצת האטום. בין האנשים שהשתתפו באירועים אלו נכללים נשיאים לשעבר כמו ריצ'רד ניקסון והרברט הובר.

c9.jpg

 

10. באנהוף/ וויקיליקס, שבדיה

וויקיליקס הוא ארגון עיתונאי בינלאומי אשר מפרסם בין השאר מידע סודי על ממשלות שונות ברחבי העולם מאז 2006. באנהוף היא ספקית אינטרנט עצמאית שוודית ויש ביניהם לא מעט מהמשותף. כל השרתים של וויקיליקס ממוקמים במרכז הנתונים של באנהוף הממוקם בבונקר מאובטח ביותר בשם 'פיונן' המוקף בהרים הלבנים בשטוקהולם. המשטרה השבדית ניסתה לא מעט זמן למצוא את השרתים של וויקיליקס, ללא הצלחה וכמובן ללא שיתוף הפעולה של באנהוף. הבונקר ממוגן ביותר והוא עשוי דלתות פלדה, היכול לעמוד בפני התקפה גרעינית היות והוא נבנה במקור כמקלט בתקופת המלחמה הקרה.

c90.jpg

 

11. פורט נוקס, ארצות הברית

מבצר פורט נוקס של צבא ארצות הברית, ממוקם בקנטאקי מדרום ללואיסויל. הוא כולל שטח של 109,000 דונם ונחשב לאחד המקומות המאובטחים ביותר בעולם. הוא מוגן על ידי 30,000 חיילים ומנחת של מסוקי התקפה. לכן אין סיכוי שמשהו יכנס או יצא מבסיס זה מבלי שמישהו ידע על כך. המבצר מוגן כך כי הוא מגן על רזרבות הזהב של ארצות הברית ועל עוד אינספור אוצרות לאומיים נוספים.

c91.jpg

 

12. פיין גאפ, אוסטרליה

זהו האזור היחיד ביבשת שאליו ישנו איסור והוא ממוקם במרכז אוסטריה, מדרום- מערב לאליס ספרינגס. זהו אתר סודי בעל תרומה מרכזית לרשת המעקב הגלובלית 'אקלון'. המקום מנוהל במשותף על ידי סוכנות המודיעין האמריקאית, הסוכנות לביטחון לאומי של ארה"ב, משרד הסיור הלאומי של ארה"ב וממשלת אוסטרליה.

c92.jpg

 

13. הכספת הסודית של הכנסיה המורמונית

על פי השמועות היא מכילה למעלה מ- 3 מליארד עמודים של מידע הקשורים לגנאלוגיה ולהיסטוריה האמריקאית, אך כספת זאת חשאית לגמרי מלבד סיורים נדירים מאוד. הכספת נבנתה על צלע ההר, תוך התחשבות מוקפדת בשימור המסמכים ולכן הכניסה אליה מוגבלת.

c93.jpg

 

14. מערות לאסקו, צרפת

ממוקמות ליד הכפר מונטיג'ק באזור דורדון בדרום מערב צרפת והן מכילות למעלה מ-600 ציורי מערה עתיקים שגילם המוערך עומד על 17,000 שנים לפני הספירה. מערות אלו נכנסו לרשימת אתרי המורשת של אונסק"ו בשנת 1979.

ציורי המערות נמצאים בסכנה, עקב גבישים שהתחילו להופיע על המערות כבר בשנות החמישים ולכן משנת 1963 הוחלט להגביל את הכניסה אליהם.

c94.jpg

 

15. מזגורי, רוסיה

האזור נחשב לאחד האזורים המוגבלים ביותר ברוסיה ויש המאמינים כי הוא אתר טילים גרעיניים סודי. אין הרבה מידע על המקום ולכן קשה לבסס אותו, אך יש הטוענים שניתן להפעיל התקפה גרעינית מהאתר גם מרחוק. המקום נשמר באופן קבוע על ידי שני גדודים של חיילים, שמונעים גישה של זרים למקום.

c95.jpg

 

16. אזור 51, ארצות הברית

אזור 51 ממוקם בנאבדה כ80 קילומטרים ממרכז העיר לאס וגאס ונחשב לאחד האזורים החשאיים והמוגנים ביותר בעולם. מטרתו של מקום זה אינה באמת ידועה, אך נחשב למקום המשמש למחקר ופיתוח של כלי טיס ונשק חדשים. עד שנת 2103 ממשלת ארצות הברית הכחישה לחלוטין את קיומו של המקום.

c96.jpg©awarenessact

 

צפו: 12 טריקים פסיכולוגיים פשוטים שיעזרו לכם בחיי היום יום

צפו: סרטון המוטיבציה שישנה לכם את החיים

בחרו תמונה וגלו באיזו נקודה אתם נמצאים בחיים:

צפו: האשליה האופטית שתשגע לכם את המוח