12 דרכים לפזר את הכוחות שלכם על פני כל השבוע

לכל אחד יש רגעים בחיים כאשר הסוללה הפנימית שלנו מתרוקנת, הכוחות נגמרים ונראה שאין לנו יותר משאבי אנרגיה. אבל אי אפשר לשים את החיים על "HOLD", דברים חשובים לא יכולים לחכות. כולם מצפים מכם להתנהל כרגיל.

אספנו עבורכם את העצות המומלצות ביותר – אם בא לכם להחזיר את הכוחות ולהתמודד בגבורה עם עייפות ושחיקה, כדאי לכם לקרוא עד הסוף.

 

תדחו את הסיפוקים

נראה שצריך לצ'פר את עצמנו, כאשר אנחנו באפיסת כוחות, אבל דווקא כאשר אנחנו דוחים סיפוקים, זה יגרום לכם להרבה יותר עונג. לכן, אם בא לכם לאכול את העוגה הזאת, כדאי להמתין עם זה עד סוף שבוע ואז לאכול בכיף.

 

תיהנו מהתהליך, אבל אל תשכחו מהמטרה

מחשבות תמידיות על המטרה גורמים לנו לחוסר מוטיבציה, כי כבר בא לנו שתהליך שהתחלנו יסתיים, אבל זה אף פעם לא קורה ככה. בצעדים קטנים אנחנו מתקדמים למה שאנחנו חושקים בו ואם לא נבין את חשיבות התהליך, לא נהנה ממנו, יש סיכוי גדול להישבר כבר בהתחלה.

הצד השני של המדליה – לעמוד במקום תוך כדי שמנסים לשפר את תוצאת הביניים ולגרום לה להיות מושלמת. זכרו את המטרה העיקרית, אבל אל תמהרו להשיג אותה.

r1.jpg

 

תנוחו בכיף שלכם ולא עם בירה מול הטלוויזיה?

בפועל, המנוחה הטובה ביותר – זו גם עבודה, אבל נעימה. עסקו במלאכת יד, אל תדאגו שלא תעמדו ביעדים, עשו דברים בשביל עצמכם ולא בשביל אחרים.

אם בא לכם, עשו בכלל משהו שונה – פעילות ספורטיבית, פתרון חידות או סתם קריאה. מחקרים מראים שסוגי מנוחה הכי גרועים הם הצפייה בטלוויזיה, קניות ומשחקי מחשב. הם לא מצריכים השקעת זמן, המוח מרפה ולא מוכן לחזור למצב עבודה. אתם מרגישים עייפים. שתיית אלכוהול רק מקשה ומחמירה את המצב.

r2.jpg

 

עשו סדר בבית ושמרו עליו

סדר בבית – סדר בראש. אל תאפשרו לעצמכם לגור בבלאגן ולכלוך, זה פוגע במצב הנפשי שלנו, אנחנו מתקשים לנשום והגב מתכופף מעצמו. כמו כן, הצורך למיד לשמור על הסדר מאמן את כוח הרצון ולא נותן לכם להרפות.

אנרגיה לא נופלת משמים ולא מחכה עד שתשתמשו בה. צריך להזין אותה כל הזמן, כמו אש, תוך כדי שאנחנו עושים פעולות שכליות וגופניות.

 

קיימו הבטחות

או שאל תתנו אותן בכלל. עומס הבטחות שלא קוימו גוזל מאיתנו כוחות ולא מאפשר לנוע קדימה. עשו הכל או תתנצלו שאין לכם אפשרות לעשות מה שהבטחתם.

ואם כבר הבטחתם עשו את מה שהבטחתם והתודה שתקבלו תוסיף קצת לסוללה הפנימית שלכם.

 

שבחו את עצמכם גם על ההישגים הקטנים ביותר

לפעמים ההישגים הקטנים לא נחשבים וזה ממש לא נכון. חשוב לשבח את עצמך ולסמן אפילו את הנצחונות הקטנים ביותר. אל תתאצלו ללכת לחדר כושר או לעשות שיחה לא כיפית. זה כבר כשלעצמו מבורך.

r3.jpg

 

סיימו לפחות משהו אחד

כלל פשוט שעובד מצוין בתנאי המולטיטאסקינג. הדברים מצטברים ונכנסות משימות חדשות, לא רואים את הסוף. תתפלאו אבל אפילו נצחון קטן יכול לתת בוסט חיובי. אין אפשרות לסיים את הפרויקט היום? עשו ניקיון על שולחן העבודה שדחיתם להרבה זמן וסמנו "וי" על המשימה שהושלמה.

 

תפסיקו להאמין לתמונות ברשתות החברתיות

משפחה מושלמת בבית מושלם, באמת? כולם אוכלים ארוחת ערב, יוצאים לטיול או נוסעים לחו"ל ורק אתם נחנקים בין עבודה, בית וילדים?

אבל אין לנו מושג מה באמת קורה אצל אנשים אחרים בחיים ,אז למה אנחנו מניחים שמדובר במשהו מושלם או טוב יותר ממה שיש לנו.

r5.jpg

 

תתחילו לעשות ספורט

כן, דווקא כשאתם בתחתית סולם האנרגיה שלכם, כדאי להתחיל לעשות ספורט. זהו צעד ראשון ליציאה מהמצב העייף. פשוט קחו תיק ולכו לחדר כושר. אחרי אימון אינטנסיבי עולה רמה של אנדורפינים. אימונים של אפילו 30 דקות משפרים את ריכוז הורמוני האושר פי 5. כמו כן, אימונים באופן קבוע הופכים את סדר היום שלכם לקבוע וגורמים לכם להיות בכושר.

 

דברו עם חבר או עם מומחה

אם בא לכם להיפטר ממעמסה של מחשבות קשות, דברו עם מישהו קרוב ואם לא מתאים לכם להכביד על המשפחה, אפשר לפנות לייעוץ. טיפול פסיכולוגי ודברור של בעיות שלכם מאד יעזור לשפר את מצב הרוח ולהתקדם הלאה.

r4.jpg

 

בדקו את רמת ויטמין D בגוף

גם במדינה שלנו, שיש בה מלא שמש, אפשר לסבול מחוסר ויטמין D. דווקא ויטמין זה אחראי על רמת האנרגיה הכללית שלנו.

 

עברו לתזונה מאוזנת יותר

עצה שחוקה זו כבר נמאסה על כולם. זה באמת מאד קשה לשנות את הרגלי האכילה שהתפתחו במשך שנים. אבל עובדה זו עובדה: כריך על פסטרמה לא יוסיף לכם אנרגיה. אפשר להתחיל לשנות את הרגלי האכילה באופן מדורג. כל פעם כשאתם רעבים, בחרו בין אוכל בריא פחות ובריא יותר. אפשר לבדוק את זה פשוט – לפני שתיקחו עוד עוגייה, שאלו את עצמכם: "האם ספיידרמן היה אוכל את חתיכת העוגה הזאת?" (אפשר גם ללכת על כל גיבור על אחר).

 

A post shared by Alex Solis (@alexmdc) on

 

 

צפו: 12 טריקים פסיכולוגיים פשוטים שיעזרו לכם בחיי היום יום

צפו: סרטון המוטיבציה שישנה לכם את החיים

בחרו תמונה וגלו באיזו נקודה אתם נמצאים בחיים:

צפו: האשליה האופטית שתשגע לכם את המוח