מה צבע השתן שלכם אומר על מצב בריאותכם?

מתן שתן היא דרך מעולה להסיר רעלים מזיקים ונוזלים עודפים מהגוף. למעשה, הצבע של השתן, כמו גם הצפיפות שלו וגם הריח -  יכולים לספר לכם הרבה על הבריאות שלכם.

הכנו עבורכם כמה דגשים שיש לשים אליהם לב כאשר צבע השתן שלכם נראה חשוד. אז מה הצבע של השתן שלכם אומר על בריאותכם? בואו נראה.

 

שתן שקוף

כנראה שאתם שותים יותר מידי מים, וצריך אפילו קצת לצמצם. שתן שקוף הוא סימן לכך שבגוף שלכם ישנם המון נוזלים, בעיקר מים ואפילו יותר מידי מים. הקטינו את כמות השתייה ל 8 כוסות מים ביום.

c1.jpg©thebuddy

 

שתן צהוב בהיר

אתם בריאים ומצב השתן שלכם תקין. שתן צהוב בהיר מעיד על כך שאתם שותים מים בצורה טובה, ולא מרבים בצריכת מזונות ונוזלים שאינם בריאים.

c2.jpg©thebuddy

 

שתן צהוב שקוף

מצבכם הבריאותי טוב. השתן שלכם בצבע נכון, ואתם חיים בצורה מאוזנת ובריאה.

c3.jpg©thebuddy

 

שתן צהוב כתום

אתם לא שותים מספיק מים. שתו כוס מים מיד, והקפידו לשתות 8 כוסות ביום. שתן בצבע צוהב כהה מעיד על בריאות לא מאד תקינה, וזאת בעיקר בשל חוסר הנוזלים בגוף.  הקפדה על שתיית נוזלים תהפוך את השתן שלכם צהוב בהיר, שזהו הצבע המבוקש.

c4.jpg©thebuddy

 

שתן צהוב כהה

אתם יחסית בריאים אבל עדיין חסרים בגופכם נוזלים. שתן צהוב כהה מעיד על סוג של התייבשות, ולכן חשוב להזין את הגוף במים.

c5.jpg©thebuddy

 

שתן חום צהוב

שתן בגוונים אלה יכול להעיד על מחלת  כבד או התייבשות קשה. חשוב לשתות מים ולפנות לייעוץ רפואי. כדאי לדעת ששתן שגווניו חומים של שתן, עלולים להעיד על מחלת כבד, ולכן חשוב לשים לב ולטפל.

c6.jpg©thebuddy

 

שתן ורוד

אם לא אכלתם תותים בכמות גדולה, או צבע מאכל ורוד, יכול להיות שהצבע של השתן הינו אדום בשל דם שמעורב בשתן שלכם. שתן ורוד מעיד על בעיות במערכת השתן, מחלות כליות, זיהומים, או כל בעיה אחרת. לכן חשוב לגשת לרופא ולהבין ממה נובע הדם שמעורב בשתן שלכם.

c7.jpg©thebuddy

 

שתן כחול או ירוק

תאמינו או לא, צבעים אלה קיימים בשתן, למרות שהם מאד נדירים ומוזרים. אם לא אכלתם סלק או  אוכמניות בכמות גדולה לאחרונה - ייתכן שיש לכם דם בשתן.דם בשתן יכול להיות משהו חולף, או שהוא עלול להעיד על  מחלת כליות, גידולים, דלקות בדרכי השתן, בעיות בבלוטת הערמונית, הרעלת עופרת או כספית. ולכן חשוב לגשת לרופא ולבדוק את מצבכם הרפואי.

c8.jpg©thebuddy

 

שתן צהוב ירוק

אם לא אכלתם אוכל שמכיל צבע מאכל, צבע שתן צהוב עד ירקרק מעיד כי אתם סובלים מהתייבשות חמורה או ממחלת כבד. חשוב לגשת לטיפול רפואי ולטפל במצב.

c9.jpg©thebuddy

 

צהוב זוהר

צבע זה מעולה למי שרוצה להשתין ביער או לצד הכביש, תוך שמניתן להבחין בו  בקלות. עם זאת צבע צהוב זוהר נוצר מהשפעה הידראולית מזיקה שמעידה על עודף חלבון בתזונה או בעיה בכליות. אם השתן לא מחליף את צבעו, פנו לרופא.

c90.jpg©thebuddy

 

צפו: 12 טריקים פסיכולוגיים פשוטים שיעזרו לכם בחיי היום יום

צפו: סרטון המוטיבציה שישנה לכם את החיים

בחרו תמונה וגלו באיזו נקודה אתם נמצאים בחיים:

צפו: האשליה האופטית שתשגע לכם את המוח