10 מיתוסים על שיער שהגיע הזמן להפריך

אנחנו מקדישים לבריאות השיער הרבה מאד תשומת לב ומבזבזים לא מעט כסף כדי להפוך אותו לבריא יותר, עבה יותר ומבריק יותר. אבל לא תמיד אנחנו יודעים איזה מוצרי טיפוח לקנות ואיזה עצות ליישם. בואו נראה, מה מהטענות הרווחות על טיפוח השיער הן לא יותר ממיתוס.

 

מיתוס #1. נשירה מאסיבית של שיער – זה תמיד רע

בכל יום מהראש שלנו נושרות בין 150 ל-200 שיערות. פעמיים בשנה, בדרך כלל באביב ובסתיו רוב השיער שלנו מפסיק לגדול ופשוט נמצא על הראש שלנו. אחרי תקופה קצרה כל השיער הזה מתחיל לנשור אבל במקומו צומח שיער חדש שאורך מהר מאד. עם זאת, אם הנשירה מפריעה לכם יותר מפעמיים בשנה ויותר מחודש, כדאי לפנות לרופא.

e1_0.jpg©adme

 

מיתוס #2. יש חומרים שמאיצים את צמיחת השיער

בתמונה משמאל – מאיץ את צמיחת השיער בתמונה מימין – שמפו רגיל

אפילו תכשירים הורמונליים עוצמתיים לא יכולים לגרום לתאים להתחלק מהר יותר ולכן אף תכשיר קוסמטי לא יגרום לשיער שלך לצמוח מהר יותר. מהירות הצמיחה גנטית, ולרוב לא יותר מסנטימטר בחודש.

 

מיתוס #3. יש למרוח שמפו ומרכך לכל אורך השיער

בפועל, שמפו לא מנקה את השיער אלא את עור הקרקפת, לכן יש למרוח אותו על השורשים. כדי לשטוף את אורך השיער מספיק קצף ושאריות שמפו.

מבחינת המרכך – הכל הפוך. מורחים אותו רק לאורך השיעור ולא נוגעים בשורשי השיער, כי הם תמיד בריאים יותר והופכים לשומניים מהר יותר ולכן לא זקוקים לאפקט הלחות של המרכך.

e2_0.jpg©adme

 

מיתוס #4. פן הורס את השיער

בגדול פן, בדיוק כמו הבייביליס או מחליק השיער, משפיע לרעה רק על שיער "עירום", כלומר כזה שלא מוגן ע"י מוצרי טיפוח. אם לפני הפן את משתמשת במוצרים קוסמטיים שונים, למשל, מוס או הגנה תרמית, אין לך מה לחשוש לבריאות השיער שלך.

 

מיתוס #5: אם נספר ילד לפני גיל שנה, השיער שלו יהיה עבה יותר

ובכן, שיער תינוק שהתפתח עוד ברחם דומה יותר לפלומה ולרוב חסר צבע. אם נגלח אותו אז השיער החדש שיצמח יהיה כבר שיער של "מבוגרים" ולכן נראה שהשיער הזה טוב יותר. בפועל שיער כזה יתחיל לצמוח אצל התינוק גם בלי שתגלחו או תספרו אותו.

e3.jpg©adme

 

מיתוס #6: החלקת קרטין "מבריאה" שיער

נוסחת חומר ההחלקה בהחלט השתנתה בשנים האחרונות. בהתחלה היא אף כללה פורמלדהיד, חומר שמשתמשים בו כדי לחנוט גופות. עכשיו תרכובת זו מכילה חומרים שהשתמשו פעם כדי לעשות סלסול קבוע וזה פוגע בשיער. אם כן -, החלקת קרטין זו לא פעולת טיפוח אלא טיפול קוסמטי שמעניק לשיער לא בריאות, אלא רק מראה חיצוני מושך.

e4.jpg©adme

 

מיתוס #7: לבלונדיניות יש פחות שיער מאשר לברונטיות או שחרחרות

מסתבר שהמצב הפוך, לבלונדיניות יש יותר שיער, אבל הוא מאד דק. זאת הסיבה שהבלונדיניות כמעט תמיד לא יכולות להשוויץ ברעמת שיער עבה, בהשוואה למשל לג'ינג'יות. מסתבר שלג'ינג'יות יש הכי פחות שיער, אבל הוא מאד עבה ולכן נראה כל כך טוב.

e5.jpg©adme

 

מיתוס #8: איסוף שיער לקוקו או גולגול גורם לנשירה

אלא אם את אוספת את השיער לקוקו מאד הדוק (עד כאב), זה לא יגרום לנשירה. יתרה מזאת, איסוף השיער אפילו יגן עליו מפגיעות אפשריות.

e6.jpg©adme

 

מיתוס #9: קשקשים – זה מידבק

קשקשים הם סימן לעבודה מאומצת של בלוטות השומן, מה שגורם לעודף תאי עור מתים על הקרקפת. אי אפשר להידבק בקשקשים אם משתמשים במברשת שלו או מודדים את הכובע שלו, אבל זה עדיין לא אומר שלא צריך להקפיד על כללי ההיגיינה האישית.

e7.jpg©adme

 

מיתוס #10: שיער גברי שונה משיער נשי

המבנה האנטומי של השיער הגברי ושל השיער הנשי זהה, אבל נשים וגברים מתייחסים לשיער באופן שונה. שיער נשי הופך לדק יותר בגלל שימוש קבוע בחומרי טיפוח, צבע, עידוד צמיחה וטיפולים אחרים. גברים יותר שמרניים בכל נוגע לשיער ולכן השיער שלהם נשאר יותר עבה ובריא.

e8.jpg©adme

 

צפו: 12 טריקים פסיכולוגיים פשוטים שיעזרו לכם בחיי היום יום

צפו: סרטון המוטיבציה שישנה לכם את החיים

בחרו תמונה וגלו באיזו נקודה אתם נמצאים בחיים:

צפו: האשליה האופטית שתשגע לכם את המוח