עבודה מהבית - לא מה שחשבתם

יש שני סוגים של אנשים: אלו שיכולים לעבוד מהבית, ואלו שפשוט לא. לאיזה סוג אתם שייכים?

עבודה מהבית ניראית החלום של כל אחד מאיתנו. לקום בנחת, לא צריך להתלבש, אדונים לזמן של עצמנו... אז זהו, שלא. בעבודה, כמו בעבודה, אם רוצים להצליח חייבים להיות כמה כללים. בחנו את עצמכם - האם זה מתאים לכם?

ניהול זמן:
אנשים שעובדים מהבית לא ממש, לגמרי, חסרי לוחות זמנים. הם אמנם יכולים להחליט באיזה חלק של היממה לעבוד או כמה שעות להקדיש לעבודה, אבל מסתבר שהחופש הזה רק מציב אתגרי ניהול זמן גדולים יותר: אף אחד לא רץ אחריך, אתה לא מרגיש "לא נעים" מאף אחד שמסתכל עליך, אתה עצמך צריך להכריח את עצמך לעבוד גם כשלא בא לך או לא מצליח לך. אין ברירה - אם לא תעבוד לא תהיה תפוקה.

הסחות דעת:
הבית מזמן הרבה מאד פיתויים. מצד אחד הכלים נערמים, הכביסה מצטברת, בדיוק ראינו משהו שמזמן היינו צריכים לעשות ועכשיו נראה זמן טוב... מצד שני הטלויזיה, האינטרנט, הפאזל המחכה פרוש על השולחן - כל אלו מאיימים לגזול את הריכוז שלנו ולנצל את השעות שתכננו לעבוד בהן. המשמעת העצמית חשובה במיוחד כשאנחנו לבד, רק אנחנו והמטלות שלנו.

אוכל:
בואו נגיד את זה בגלוי - עבודה מהבית יכולה להיות מאד משמינה. אפשר בכל רגע לקום למקרר או לארון החטיפים, יש אפשרות לבשל דברים טעימים, יש חוסר שקט שניתן לשבור באכילה. אוכל זמין יותר, בדרך כלל (אלא אם באמת הקפדתם להשאיר מקרר ריק וארונות בלי כלום). הזמינות הזו עלולה לעלות לכם בלא מעט קלוריות.

הערכה עצמית:
בעיני חלק מהאנשים עבודה מהבית איננה "עבודה אמיתית". יש המתייחסים לזה כאל משהו זמני, לא רציני. לא קל לעובד מהבית לשמור על עצמו שלא ליפול לתוך מעגל הקסמים בו מה שאנשים חושבים עליה מתגלגל אליך ומוריד לך את הבטחון העצמי או ההערכה העצמית. עבודה מהבית, אם מבוצעת ביעילות, יכולה להיות מקור הכנסה מעולה ומספק מאד.

פגישות:
לא נח להזמין אנשים לפגישות עבודה בבית. חשוב למצוא מקום מתאים לפגישות: פגישות קצרות אפשר לנהל בבית קפה, אם מדובר בפגישה רבת משתתפים כדאי לשכור חדר ישיבות מתאים לפי שעה. כדי להקפיד על קיום פגישות ולפגוש אנשים, ההסתגרות יכולה להקשות על העובד מהבית. פרגנו לעצמכם את המקום שיאפשר לפגישות להיות הכי אפרטיביות, זה יחזק אתכם.

התמדה:
כאן בעצם טמון הסוד כולו: אנשים שיכולים להיות מסורים למטרה ולנהל את עצמם מולה, יחזיקו מעמד וידעו להוציא מעבודה מהבית את המיטב. חישבו היטב האם זה מתאים לכם, ואם היתרונות של עבודה מהבית עולים על החסרונות תכננו היטב איך אתם מתכוונים להתמודד עם האתגרים. תוכנית עבודה ברורה, לוחות זמנים מוגדרים, יעדים ומטרות יהפכו אותם מאנשים שסתם משתרעים על הספה לאנשים שיכולים לעשות הכל, מכל מקום.