מחקרים טוענים – אנשים ציניים נוטים להיות חכמים יותר מרוב האוכלוסייה!

יכול להיות שאתם רגילים לכך שאנשים קוראים לכם 'ציניים', 'שליליים', 'סרקסטיים' או 'קטני אמונה', ואף נוטרים לכם על השימוש שלכם בציניות כמעט בכל היבט בחיים!

אבל אם חשבתם להפסיק להיות ציניים, כדאי שתחשבו שנית מפני שלפי מחקרים, מתברר כי אנשים ציניים נוטים להיות חכמים יותר מרוב האוכלוסייה.
במאמר שנכתב ב" smith magazin" נמצא כי  מחקרים גילו שאנשים בעלי חשיבה צינית או כאלה שמתבטאים בצורה סרקסטית הינם חכמים יותר מרוב האוכלוסייה.  

במחקר שבוצע על אנשים בעלי התנהגות צינית נמצא כי רמת הידע, האינטליגנציה והאיי קיו הינה גבוהה משמעותית משל אנשים אחרים.

בנוסף על פי המחקר, גילו המדענים כי דיבור ציני כולל שימוש בשפה עשירה וגבוהה יותר משל כלל האוכלוסייה. זה אומר שמשמעותה ש לכל מחשבה צינית אינה באה לביטוי רק בדיבור פשוט , אלא גם במציאת משמעויות חדשות למילים ומשפטים. עוד נמצא כי שימוש בטון ציני שייך לאנשים בעלי אינטליגנציה גבוהה וחכמים במיוחד.

עוד התגלה במחקר כי אנשים ציניים משתמשים במוחם כדי להביע את עצמם, הם מפעילים יותר שרירי מוח מהממוצע, מה שגורם לחשיבה עמוקה ואינטליגנציה מפותחת יותר, ממש כמו שקורה כשמפתחים שרירים במכון הכושר.

לפי המחקרים, אנשים ציניים משתמשים יותר במוחם משום שהם גם מנתחים את הסיטואציה אשר קורית מולם, והם גם יודעים לתאר את המתרחש בצורה האמתית והמדויקת, תוך שהם משתמשים במוחם כדי לתאר סיטואציות בצורה עמוקה ונרחבת יותר.

ומהם החסרונות בלהיות ציני?

למרות רמות האינטליגנציה הגבוהות, התגלה כי אנשים ציניים סובלים יותר מאגרסיות גבוהות, ובדרך כלל יהיו יותר מבודדים חברתית.
אז לפני שאתם ממשיכים בציניות שלכם, דעו, כי לא כולם יודעים הכל, ולא כולם יכולים ליישר קו עם המחשבות שלכם. לכן חשוב לאזן את רמת הציניות שלכם כדי שאולי תוכלו סוף סוף להביט על החיים במשקפיים ורודות יותר ונעימות יותר.