למה לי כלב עכשיו?!

הכלב שלי נפטר, בשיבה טובה. שבועיים אחרי שנפטר מצאתי את עצמי מאמצת גורה. למה? המון סיבות.

הכלב שלי, הנרי, הגיע אלינו בגיל שנה. מצאנו אותו במכלאה, מועמד להמתה, מלא חרדות. לקח לנו המון זמן עד שהתרגל אלינו, אל הבית. עד שהפסיק לפרק את הבית שלנו. אתם וודאי יודעים - לאמץ כלב עולה לא מעט כסף: וטרינר, ציוד, אוכל, תיקון נזקים... יש גם המון טרחה מסביב: לנקות, להאכיל, לטייל, למצוא לו אכסניה כשנוסעים לחופשה.

לקח זמן עד שהנרי נעשה בן בית. הוא היה כלב גדול, כ-40 ק"ג, מלא שערות בכל הבית. הילדים היו אז קטנים מידי מכדי לטייל איתו, והוא היה טיפש מידי מכדי להבין כשביקשנו ממנו לא למשוך אותנו ברצועה. הוא גם לא כל כך הבין את החוקים הפשוטים של משחקי "לך תביא", והיה מביט בנו בתמהון כשזרקנו לא חפצים שונים ואז היינו הולכים להביא אותם בעצמנו. לא חכם, אל יפה עיניים וטוב לב. מאד טוב לב.

השנים עברו מהר מאד. הכלב נרגע, הילדים גדלו, הבית התרגל לשגרה כוללת כלב וכל היום היו חוזרות השאלות: "משהו האכיל את הנרי? מי יוצא איתו?". לאט לאט הנרי הזדקן. הילדים היו מספיק גדולים כדי לטייל איתו, והוא כבר היה עייף מלמשוך. בגיל 12, בשיבה טובה במושגים של כלב, הוא נפטר.

כבר התחלתי לחשוב על להחליף את הריפוד של הספה. אולי לקנות שטיח חדש. נסענו לחופש בלי להביט לאחור. אבל גם חשבתי הרבה על הנרי. במשך היום היו המון רגעים שחיכיתי לו, התרגלתי אליו, והוא לא היה. שתקתי... עד שהבת שלי באה יום אחד ואמרה: "אני מתגעגעת להנרי". גם אני... זה היה יום חמישי, אחר הצהרים. פתאום הבנתי שלא רק לי הוא חסר. כשהבת שלי הציעה שנאמץ כלב אחר אמרתי לה: "מה פתאום?! זה עוד מוקדם, ואני לא בטוחה שאני רוצה, ואבא בכלל לא יסכים". היו לי עוד הרבה תרוצים, ובראשם שהילדים כבר כמעט גדולים ואוטוטו לא ישאר אף אחד בבית לטפל בכלב שיבוא. אז לא הלכנו בחמישי לאמץ. גם לא בשישי.

הלכנו בשבת. "רק להסתכל", אמרתי, "לא לאמץ". אז הסתכלנו. היו לנו העדפות: לא גור, ולא כלב גדול. מה, נחזור עכשיו לפיפי בבית?! איזו הפתעה - חזרנו הביתה עם כלב. כלבה, גורה. שתהיה כלבה גדולה, הבטיחו לנו. אלא מה...

וטרינר, ציוד, אוכל, תיקון נזקים, לנקות, להאכיל, לטייל ולחנך. הכל מהתחלה. אז למה? לא בגלל הילדים, למרות שזה התירוץ הכי נפוץ. בגללי. כי עכשיו עוד יש לי סבלנות לחנך ולאלף ועוד מעט, כשהילדים גדלים ולא ישאר אף אחד מהם בבית תהיה לנו כלבה איתנו. טובת לב, חברה אמיתית, ויודעת לשחק ב"לכי תביאי". מוכנה לשחק שעות...