10 מאכלים עתידניים שכולנו נאכל כבר בעתיד הקרוב

פוטוריסטים, חוקרי העתיד, טוענים שבגלל פיצוץ אוכלוסין ומשאבים מוגבלים, עלינו לחשב מחדש את התפריט התזונתי שלנו. מחקרים בתעשיית המזון והתקדמות מהירה של טכנולוגיות מספקים לנו פרספקטיבה חדשה למה שאנחנו כנראה הולכים לאכול בעתיד הקרוב. אספנו עבורכם מספר רעיונות. קראו עד הסוף, בטח תהיו מופתעים מאד. כמו כן, בסוף מחכה לכם בונוס מרתק.

 

1. חרקים

דו"ח ארגון תזונה וחקלאות של האומות המאוחדות קובע כי לפחות 2 מיליארד אנשים בעולם כבר צורכים חרקים. אף על פי שאנשים יכולים להיגעל מהמחשבה לאכול חרקים, הם עשירים בשומן, חלבון, ויטמינים, תאית ומינרלים.

חוץ מזה, צריכת חרקים ידידותית יותר לסביבה, מאשר צריכה של בעלי חיים אחרים. אגב, לחלקם, באופן מפתיע יש טעם של מזונות שאנחנו רגילים אליהם: תפוח, בייקון, חמאת בוטנים או דג.

f1.jpg©brightside

 

2. אצות: לגדל את האוכל שלך בזמן שאתה נושם

רוב האצות מכילות כמויות גדולות של אומגה-3, נוטריינט חשוב עם הרבה יתרונות בריאותיים. שני מפתחים ומעצבים מייקל בורטון ומיצ'יקו ניטה מציעים לאנשים לגדל את האצות של עצמם בזמן שהם נושמים תוך כדי שימוש במסכה מיוחדת. בתערוכה במוזיאון של ויקטוריה ואלברט בלונדון הם הדגימו כיצד זמרת אופרה יכולה להאיץ גדילה של אצות בתוך המסכה.

f2.jpg©brightside

 

3. בשר שגדל במעבדה

ייצור של בשר בתנאי מעבדה עונה על כמה בעיות סביבתיות: פליטת גזי החממה, צריכה מופרזת וכמובן רווחת בעלי חיים. נכון להיום חברה שם Memphis Meats כבר מייצרת כדורי בשר שגדלים במעבדה על ידי שימוש בתאי הגזע מבעלי חיים (שהתקבלו באמצעות ביופסיה לא כואבת). המחיר ל-450 גרם של בשר כזה מגיע ל-2400 דולר.

f3.jpg©brightside

 

4. אוכל בהדפסת תלת-מימד

מדפסות תלת מימד יכולות ליצור חפצים מפלסטיק ומתכת, והם גם יכולים להדפיס, לבשל ולהגיש אוכל. מעצבת הולנדית, קלואי רוזרפלד מציעה לערבב יחד אוכל, גינון והדפסת תלת מימד. קודם כל מדפיסים מעטפת חיצונית על בסיס בצק, שכוללת בתוכה אדמה אכילה וזרעים שונים. אחרי כמה ימים הזרעים מתחילים לבקוע מהמעטפת. העיצוב כרגע נמצא בשלב הקונספטואלי שלו.

f4.jpg©brightside

 

5. אריזות מזון מתכלות

כדי להתכלות באופן טבעי, אריזות צריכות לפחות כמה שנים. לחברה שוודית Tomorrow Machine יש פתרון לזה. הם מציעים שבקבוקי חמאה יוכנו מסוכר מקורמל ושעווה, אריזות של שייקים – מאצות ומים ושקיות האורז – משעוות דבורים ביולוגית. לאריזות אלה יש תכולת חיים בדיוק כמו האוכל שהם מכילים.

f5.jpg©brightside

 

6. בקבוקי מים אכילים

חברת הייטק לונדונית פיתחה רעיון – להחליף בקבוקי פלסטיק בבקבוקי אצות אכילים. אפשר להשתמש בבקבוקים אלה גם לנוזלים אחרים – אלכוהול או קוסמטיקה. אגב, אצות הם חומר אריזה הרבה יותר זול מפלסטיק.

f6.jpg©brightside

 

7. מוזיקה לגידול האוכל

מחקר שנערך באוניברסיטת אוקספורד הוכיח שאוכל יכול להיות טעים יותר או פחות, תלוי בפסקול ברקע. מחקרים נוספים אף טוענים שמוזיקה הופכת את האוכל לבריא יותר.

f7.jpg©brightside

 

8. דגים ופירות ים מזויפים

לא רק בשר אפשר לגדל במעבדה, אלא גם דגים. כבר בשנת 2002 קבוצת מדענים בקולג' טורו הצליחה ליצור פילטי דג קטנים ע"י טבילת תא השריר של הדג לסרום מיוחד על בסיס שליה. כמו כן, כבר יוצרים שרימפס מזויפים מחומר עשוי מאצות, ועכשיו מנסים לעבוד על לובסטר וסרטן.

f8.jpg©brightside

 

9. אוכל בריא

אנחנו לא תמיד יודעים מה אנחנו אוכלים. סורק אוכל מיוחד פותר את הבעיה ע"י כך שהוא מציג לאנשים מה נמצא על הצלחת שלהם מבחינת המרכיבים. פשוט מצביעים על המאכל והאפליקציה מעדכנת אותך על כימיקלים ואלרגנים שמצאים במנה וגם על הויטמינים.

f9.jpg©brightside

 

10. תזונה מבוססת DNA

ברגע ששרשור DNA יהפוך זול יותר ואפשרי לביצוע בבית, אפשר להשתמש באפליקציה מיוחדת כדי לדעת מה לאכול כדי להיות יצרני יותר, לישון טוב יותר, להרגיש בריא יותר ולדעת מאיזה מאכל להימנע. מאחר וכולנו שונים גנטית, אין תפריט אחיד שמתאים לכולנו. כבר קיימות חברות שמתמחות בבניית תפריטים כאלה.

f90.jpg©brightside

 

בונוס: קפה לעיס

אחד מהמוצרים כבר קיים בשוק – תחליפי קפה לעיסים. היוצרים טוענים שזה משפר ריכוז ומסייע ליכולות קוגניטיביות. לא הייתם רוצים קפה שאפשר להניח בכיס?

ומה אתם הייתם בוחרים מכל הרשימה? ספרו לנו בתגובות.

f91.jpg©brightside

 

 

צפו: 12 טריקים פסיכולוגיים פשוטים שיעזרו לכם בחיי היום יום

צפו: סרטון המוטיבציה שישנה לכם את החיים

בחרו תמונה וגלו באיזו נקודה אתם נמצאים בחיים:

צפו: האשליה האופטית שתשגע לכם את המוח