9 סימנים מוכחים מדעית שמעידים שאתם חכמים הרבה יותר ממה שאתם חושבים

ישנן לא מעט אמונות בנוגע לאנשים אינטליגנטיים: הם לא עצלנים, יש להם זיכרון מעולה והם לא משתמשים בקללות. עם זאת, המחקרים מראים ש-IQ גבוה בדרך כלל מגיע עם כמה הרגלים בלתי צפויים בהחלט. אז הנה הרשימה, מי יודע, אולי אתם גאונים ממש!

 

1. אתם נוטים לעצלנות

ניסוי אחד הראה שאנשים עם IQ גבוה בדרך כלל עסוקים במחשבות ופעילים פחות, בזמן שאנשים ממוצעים משתעממים לעתים קרובות יותר ומנסים למלא את היומן שלהם. כך, העצלנות מתקשרת לאינטלקט גבוה.

x1.jpg©brightside
 

2. אתם שוכחים פרטים קטנים

זיכרון מעולה תמיד היה סימן של חוכמה, אבל המחקרים האחרונים מראים שדווקא השכחה מצביעה על אינטלקט גבוה באמת. המוח שלנו שוכח זוטות משתי סיבות: קודם כל – זה עוזר לו להסתגל לתנאים חדשים ושנית – זה שאנחנו נפטרים מדברים קטנים, גורם לנו לסכם את המידע טוב יותר ומראה לנו את התמונה המלאה. אל תכעסו על עצמכם אם שוב שכחתם משהו לא חשוב, ייתכן המוח שלכם פשוט פינה מקום לדברים חשובים יותר.

 

3. אתם מקללים מדי פעם

מתברר שהקללות שאתם משבצים בדיבור שלכם לא באמת מעידות על אינטליגנציה נמוכה. יותר ויותר מחקרים מוכיחים שאנשים שמקללים בדרך כלל בעלי אוצר מילים רחב יותר, וזהו סימן ל-IQ גבוה. אבל כמובן, שמרו על הפה שלכם: עדיין, שימוש מופרז בקללות לא בטוח שיעשה רושם טוב על אחרים.

 

4. אתם סומכים על אנשים אחרים

טוענים שאנשים חכמים לא סומכים על אף אחד. עם זאת, מדענים הוכיחו שאנשים אינטליגנטיים בדרך כלל סומכים על אחרים יותר. ככל הנראה זה מעיד על העובדה שהם רואים את החיים בצורה טובה יותר. חקרים מראים שאלה שסומכים על אחרים הם בעלי עצבים חזקים יותר ויש להם פחות בעיות בריאות. כך שזה לא רק כיף אלא גם טוב לבריאות.

 

5. יש לכם חתול

מחקרים שונים מראים שאנשים שמעדיפים חתולים רגועים יותר, רגישים יותר ובעלי IQ גבוה יותר. חובב כלבים, לעומת זאת, פעילים יותר, פתוחים לאחרים ומצייתים לכללים. לכל בחירה יש יתרונות משלה, אבל דבר אחד נשאר ללא שינוי: חבר פרוותי מביא הרבה עבודה אליכם הביתה וזה הכי חשוב.

x2.jpg©brightside

 

6. אתם לא אוהבים בשר אדום

מחקרים אחרונים הצביעו על עובדה מסקרנת: אנשים עם IQ גבוה מעדיפים עוף, דגים וירקות על פני בשר אדום. אבל אל תמהרו כל כך לזרוק את הסטייק שלכם: העדפות תזונתיות מעוצבות ע"י הסביבה שלנו, כגון משפחה, מצב בריאותי, אמונה ואפילו מקום מגורים.

 

7. אתם מעולים בהמצאת רעיונות

נראה ברור שאנשים אינטליגנטיים מאד טובים בלהמציא דברים חדשים. אבל זה לא בדיוק נכון. יותר מדויק, אנשים עם IQ גבוה מסוגלים להמציא פתרונות יצירתיים, אבל לא להשתמש בהם במציאות – בעיקר כי כשהם מנסים להוציא את הרעיון לפועל, רעיון אחר כבר הבשיל בראשם ומשך את כל תשומת ליבם. מה שדרך אגב, מוכיח סעיף 1.

 

8. אתם ישנים מעט

טוב, לא ממש מעט: אנשים אינטליגנטיים נוטים להישאר ערים עד מאוחר, מה שגורם להם לישון מעט כי הרי בבוקר צריך לקום ללכת לעבודה או ללימודים. כך אם אתם ציפורי לילה, לא צריך לשנות כלום – רוב הסיכויים שאתם פשוט חכמים.

 

9. אתם כוססים ציפורניים

כסיסת ציפורניים בדרך כלל נתפסת כהרגל של אנשים עצבניים, אבל מחקרים אחרונים מראים שזה יכול להיות סימן של פרפקציוניזם. פסיכולוגים חושבים שהרגלים ממוקדי גוף, כגון צביטות עור, משיכה בשיער או כסיסת ציפורניים פשוט עוזרים להילחם בשעמום ולהרגיע חוסר שביעות רצון. נטייה לפרפקציוניזם זהו סימן לאינטליגנציה גבוהה. לכן, אל תתבאסו מההרגל הרע של עצמכם, אולי אתם פשוט יותר מדי חכמים.

x3.jpg©brightside

 

 

 

בחרו תמונה וגלו באיזו נקודה אתם נמצאים בחיים: