מחקר חדש טוען: הרחת הגזים של בן או בת הזוג באופן קבוע, יכולה לסייע לכם לחיות יותר

אף אחד לא אוהב להיות נוכח ליד בן אדם שמפליץ יותר מדי, הריח בדרך כלל פשוט בלתי נסבל. עם זאת, מחקר חדש טוען שהרחת הגזים של בן אדם אחר יכולה לסייע לכם לחיות יותר.

בואו נודה לרגע – לשחרר גזים באופן גלוי בציבור יכול להפוך אתכם למנודים חברתית. זאת הסיבה שכשבא לנו להפליץ, אנחנו מתרחקים מאחרים, כדי שאף אחד חלילה לא יריח. אבל תיזכרו רגע בילדות: האם פעם שחררתם נפיחה ליד חברים באופן גלוי? ועכשיו תחשבו הלאה: האם עשיתם את זה ליד בן או בת הזוג? הרי תמיד אנחנו נמנעים מזה, במיוחד בשלבי הקשר הראשונים.

fart1.jpg

מסתבר, שמחקר חדש טוען שכאשר אנחנו מריחים את הגז ששחרר אדם אהוב, זה יכול לסייע לכם לחיות חיים ארוכים יותר.
המחקר שנערך באוניברסיטת אקסטר, זיהה שהגזים של בן או בת הזוג זה לא משהו נורא ודווקא יש לכך יתרונות בריאותיים. אז בפעם הבאה כשמישהו מכם מחמם את האוויר מתחת לשמיכה, השני צריך להודות לו! כל זה בזכות אחד המרכיבים העיקריים של הנפיחה, זה שאחראי לריח הנוראי, הידרוגן סולפיד.

למרות הריח הנורא, הידרוגן סולפיד, מכל הבחינות, ממש לא מזיק בכמויות קטנות. ועדיין, כאשר אנחנו נחשפים לריכוזים גבוהים של החומר הכימי הזה, זה יכול להיות מסוכן לבריאות, כולל השפעה על מערכת הנשימה ועל העצבים.

המחקר, שפורסם בעיתון מקצועי Medical Chemistry Communications ניתח את ההשפעה של הגז על אנשים, כאשר הם נחשפים לכמויות קטנות שלו. החומר, שבכמויות גדולות נח

שב לרעיל, דווקא כאשר מדובר בחשיפה מעטה, הוא יכול למנוע נזק לתאי הגוף – ויש לזה כל כך הרבה השפעות על הבריאות שלנו!
מארק ווד, אחד החוקרים המובילים במחקר טוען: "אף על פי שהידרוגן סולפיד בדרך כלל ידוע כגז מסוכן ומסריח, הוא נוצר באופן טבעי על ידי הגוף ויכול, בפועל, להיות גיבור ששומר על הבריאות. מסתבר שהידרוגן סולפיד מביא כמות גדולה של יתרונות בריאותיים, כולל מניעה של מחלות מסוכנות כגון סרטן, שבץ או התקף לב. הוא גם מונע דלקת מפרקים ודמנציה בגיל מבוגר יותר.
ההצלחה הגדולה של המחקר היא סינתזה של מרכיב כימי חדש הקרוי AP39, אשר מוודא שהגוף שלכם מייצר ומאחסן מספיק הידרוגן סולפיד. החוקרים בטוחים שהוא הולך להיות עתיד הרפואה.

fart
בואו נסביר רגע, כיצד הגוף שלנו נלחם במחלות ברמה מיקרוביאלית? כאשר התאים בגוף שלכם מושפעים ממחלה, הם משתמשים באנזימים כדי ליצור כמויות קטנות של הידרוגן סולפיד. זה גורם למיתוכונדריה (מאגר האנרגיה של התא) להיות פעילה מאד ומאפשר לתאים להילחם במחלה ולחיות. אם תהליך זה נעצר, התאים מתים ומאבדים את היכולת שלהם לבקר תהליך דלקתי.
הפקה של AP39 והיכולת לספק אותו לתאים מיוחדים מאפשרים למיתוכונדריה מותשת להתמלא אנרגיה שוב ולהמשיך להגן על התאים ועל הגוף כולו.

מחקר זה גם זיהה שאספקת AP39 למיתוכונדריה פגועה בתנאים הרסניים יכולה לעזור להישרדותה ב-90%. תוצאות המחקר המוקדמות גילו גם שהמרכיב הזה מסייע לוויסות של לחץ דם ובאופן דרמטי מעלה את הסיכוי להישאר בחיים אחרי התקף לב, על ידי כך שיאט את קצב הלב של החולה.

המחקר נמצא כרגע בשלבים די מקדמים ולכן התוצאות עדיין לא חד משמעיות, אבל החוקרים מקווים בהמשך לעבור לניסויים בבני אדם ולגלות שהרעיון שלהם מצליח לרפא מחלות.