מחקרים מגלים: אנשים שמקללים הם כאלה שיש להם אוצר מילים גבוה יותר!

אולי אתם מכירים את הסיטואציה הזאת: אתם נמצאים במסיבה, נהנים ומדברים עם כל אחד בחופשיות ובלי מעוצרים כאילו אין מחר, ואז מישהו מהחוגגים בא אליכם ופשוט שופך עליכם משקה.

ברגעים אלה אתם משחררים גיחוך מופתע, ומגלים שדווקא אז האנשים שחשוב לכם שיראו אתכם נהנים, מסתכלים אליכם במבט של שאת נפש .

ברגעים אלה אתם לא מבינים למה זה קרה לכם, עד שאתם מבינים כי כנראה דיברתם מלוכלך או קיללתם.

 

אבל רגע, לפני שאתם ממהרים להעניש את עצמכם, חשוב שתדעו כי הפסיכולוגים קריסטין ג'יי וטימותי ג'יי ממכללת מריסט ומכללת מסצ'וסטס לאמנויות ליבראליות, יגבו אתכם בכל מצב, וזאת משום שהם החליטו לבדוק אם אנשים שמקללים ומדברים באופן חופשי על הכל - הם בעלי אוצר מילים גבוה יותר.

ואכן, כפי שהתברר, נראה כי אנשים שנוטים להשתמש בחופשיות במילים, לקלל ואף להביך, הם כאלה שיש להם אוצר מילים גדול יותר, ולכן אלה שהסתכלו עליכם בהתנשאות במסיבה, יכולים להתחפף, וזאת משום שיש הוכחות כי אתם בעלי אינטליגנציה גבוהה יותר ואוצר מילים גבוהה במיוחד.

 

fuij.jpg

 

לפי המחקרים שהחוקרים, קריסטין ג'יי וטימותי ג'יי, ביצעו, אשר חקרו 43 אנשים  בגילאי 18 עד 22 (30 מהם נשים) באמצעות אתגר של 60 שניות שבו הם אמרו להם: "תזעזעו אותנו כמה שניתן עם מילים ומשפטים שיש לכם בראש."  

לאחר האתגר הראשון הגיע האתגר השני: "מנו כמה שיותר שמות של בעלי חיים באות א'."  

הפסיכולוגים האמינו כי הטווח של שמות בעלי החיים שאנשים יכולים לדקלם ב 60 שניות יבדוק האם יש להם אוצר מילים גדול או לא.

התוצאות היו סך של 533 קללות, שמות של חיות, וביטויים שנאמרו ב-60 שניות על ידי אותם 43 אנשים, כאשר בין הקללות היו קללות מגוונות כמו 'פיראט מהתחת' וקללות יצירתיות אחרות.

כדי לגבות את השערותיהן של הפסיכולוגים, הזמינו החוקרים 49 משתתפים נוספים (34 מהם נשים) בגילאי 18-22 לבצע בדיקת כתיבה, כאשר המשתתפים התבקשו לכתוב קללות באות א' ולאחר מכן שמות של בעלי חיים באות א'. המשתתפים בסיבוב השני קיללו בקצב גבוה יותר מהמשתתפים בסיבוב הראשון, אך עם הבדל מינורי.

 

c1.jpg

 

המחקר הגיע למסקנה כי אנשים שמקללים הם לא מטומטמים בכלל, תוך שהחוקרים ציינו כי: "לקסיקון מילים גדול יכול להיחשב כאינדיקטור לכישורים מילוליים בריאים, בעוד שאנשים שמשתמשים במילים שנחשבות 'טאבו' הם כאלה שמבינים את התוכן האקספרסיבי הכללי שלהם, כמו גם הבדלים שבין ניואנסים, וזאת כדי שהם יוכלו להשתמש בקללות באופן הולם."

בעוד שהמדגם של המשתתפים היה קטן מאוד, נראה כי מחקר זה עדיין רלוונטי וזאת משום שהחוקרים מעוניינים להמשיך את המחקר על קבוצות גדולות יותר של אנשים.

 

אהבתם? תייגו אנשים שלא חוסכים במילים וחייבים להיות חלק מהמחקר!

 

 

בחרו תמונה וגלו באיזו נקודה אתם נמצאים בחיים: